Neler Yeni

Bilgisayarımda Casus yazılım var

Shix2x

80+ Bronze
tam tarama yaptım gene hiç bir virüs bulunmadı steam de ortak hesap kullandığım için aklıma remote desktop olayı geliyor ordan ulaşmış benim bilgisayara bağlanmış olabilir diye düşünüyorum böyle bir durum varsa steam hesabını kaldırsam bilgisayardan yeterli olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde genelde antivirüs programları bilgisayarı yavaşlatıyor bu uygulamada böyle bir durum mevcutmu yoksa rahatça kullanabilirmiyim
Evet Steam hesabı dışında bir tehdit görmüyorsan hesaptan çıkış yap yeter.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
Hocam benimde sistemimde şüphe ettiğim birşeyler var, sistemimde sık sık HD yazma yapması gibi. Kesin sistemde virüs varsa bulur mu bu program kullanan varmi daha önce?
Malwarebytes kullanin daha derinlemesine bir tarama yapabilirsiniz.

kisacaed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Esad doğru
Hocam benimde sistemimde şüphe ettiğim birşeyler var, sistemimde sık sık HD yazma yapması gibi. Kesin sistemde virüs varsa bulur mu bu program kullanan varmi daha önce?
Kaspersky, antimalwarebytes vs. Kendine hayrı olmayan virüs programlarını millete önerip durmasınlar artık. Bundan 1 ay önce 50 tane virüs programı kurdum bilgisayarıma hiçbiri işe yaramadı. Torrent indirip bilgisayarıma virüs bulaştırmıştım, kendi kendine coin madenciliği yapıyordu ekran kartı normalde Lol de hiç fan bile çalıştırmazken boşta bile hayvan gibi çalışıyordu. Çözümü çok basit, windows' un kendi sitesinden iso indirip usb den format attım, yine virüs riskine karşı 20 TL'den PTT avm de Windows lisansı aldım kafam rahat. Steam remote olayı ile alakalı bir şey değilse tek çözümü bu .

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Kaspersky, antimalwarebytes vs. Kendine hayrı olmayan virüs programlarını millete önerip durmasınlar artık. Bundan 1 ay önce 50 tane virüs programı kurdum bilgisayarıma hiçbiri işe yaramadı. Torrent indirip bilgisayarıma virüs bulaştırmıştım, kendi kendine coin madenciliği yapıyordu ekran kartı normalde Lol de hiç fan bile çalıştırmazken boşta bile hayvan gibi çalışıyordu. Çözümü çok basit, windows' un kendi sitesinden iso indirip usb den format attım, yine virüs riskine karşı 20 TL'den PTT avm de Windows lisansı aldım kafam rahat. Steam remote olayı ile alakalı bir şey değilse tek çözümü bu .
format bazen çözüm değil.
evet Microsoft çamura bulandı
evet RCE açıkları hat safhada siber savaş haliyle ortalık karışık
steam içinde dogrulamaları parmak izine kadar mobille entegre edin.

gelelim uzantan bağlanma konusuna bunu home kullanıcısı aşamaz
prolar grup policy degistirip ssidleri ve uzak baglantilari inceleyecek kaldıracak.

netuserdan gözükmüyor olabilir.
portları ve sürücüleri kontrol etmen lazım ayrıca.

Kuzey Kore,Rusya, Çin ve Hindistan birçok suçlamaların odak noktasında.

bir süre github üzerinden birşeyler indirmeyin.

uyarı ve yordam bahsettim yolu kendiniz açın bu sizin guvenliğiniz için önemli.

sistem diskleri aktifken bulamayabilir.
bunun için Kaspersky rescuetool USB üzerinden ISO boot yapacaksın Live olarak açılacak tam tarayacaksın tüm sektörleri seçip.
içerisinde register düzeltme dahi mevcut.

alternatif dr.web var ama false positive leri de olabiliyor.

emre_2280

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre
Çalıştır kısmından "netplwiz" komutunu çalıştırıp ekran resmi paylaşır mısın?

Mertylk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert
tam tarama yaptım gene hiç bir virüs bulunmadı steam de ortak hesap kullandığım için aklıma remote desktop olayı geliyor ordan ulaşmış benim bilgisayara bağlanmış olabilir diye düşünüyorum böyle bir durum varsa steam hesabını kaldırsam bilgisayardan yeterli olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde genelde antivirüs programları bilgisayarı yavaşlatıyor bu uygulamada böyle bir durum mevcutmu yoksa rahatça kullanabilirmiyim
Hocam eğer öyle bir durum varsa oynayacağınız hesapta oyunun oynamadan önce hesabı çevrimdışı ya alın yeter benim de başıma böyle bir durum gelmişti Re4 Remake hesap alınca oyunda bir anda ben yapmadığım halde ateş etmeye falan başlamıştı

Top Bottom