Neler Yeni

bilgisayarımda performans düşüşü

Temsyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Buğra Elmacı
bilgisayarımı haziran ayının ortasında topladım ekran kartı: asus tuf gaming 3070ti işlemci: ryzen 5 5600x anakart: asus b550m-e wifi işlemci soğutucu: cougar aqua 240cgr
kasa: cougar mx440 mid tower 750+ bronze bilgisayar özelliklerim bu ilk günlerde çok iyiydi BUFF adında oynadıkça puan verilip o puanlarla oyun içi kredi almanız için yapılan uygulama. Uygulama ise bunu beleşe yapmıyor tabii ki arka planda olduğunda reklamlardan gelir elde ediyor ve 2-3 fps düşürüyor denmişti bana birçok arkadaşım da kullanıyordu youtubede de reklamlarını gördüm kullananlarıda 3060ti olup hiçbir şekilde bilgisayara yük bindirmiyor diye kanıtta veren vardı. Ben sonraki gün eve gelince ne olur ne olmaz diye sildim program 1 gün kaldı bilgisayarımda açık olarak en fazla 8 saat sildikten sonra ekran kartına yük bindiren oyunlarda fps düşüşü yaşamaya başladım forza horizon,gta vs. ve bu sorun hala devam ediyor neredeyse 3 ay olucak ekran kartı işlemci kullanımlarım gta da ikiside %50 civarlarında sıcaklıklarıda düşük normalde olaydan önce gtada oyunun ekran kartıma önerdiği ayarlarda oyun 150,165 fps alıyordu monitörümün hzsine eşit fakat şuan en yüksek 130 görüp ortalama 80,90 fps alıyorum aynısı forza horizon içinde geçerli. Virüs taramaları yaptım hiçbir sorun çıkmadı bunlar windows 11 de olmuştu 10 a geçtim hala devam ediyor. Overclocktan dolayı işlemcim normalde 3.70 ghz deyken temel hızı 4.20 ye çıktı ve işlemci kullanım oranı dalgalanıyor arkaplan uygulamalarına baktığımda neredeyse rami ve işlemciyi zorlayan bir şey olmamasına rağmen ram boşta 4gb civarı işlemcide değişken olarak %10,%20,%50 bi anda düşüp yükseliyor.
Msi afterburner uygulamasında ise ekranda göremiyorum sistem tepsisinden gösteriyor sadece izleme bölümünde ekranda göster ibaresi yok lütfen çözüm bulun çok fazla şey yazdım ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada eklemeyi unutmuşum gskill 2x8 3600mhz overclock olan ramleri kullanıyorum bilgisayarı vatandan topladım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,032
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom