Neler Yeni

Bilgisayarımda Sıvı metal var mı?

Slh04

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Salih
Merhaba yakın zamanda Acer Nitro 5 AN515-58 model laptop aldım ve karşıma acerın bazı modellerinde fabrikadan çıkma olarak sıvı metal uygulaması yaptığını öğrendim hangi modellerde sıvı metal var bunu nasıl öğrenebilirim ve en önemlisi kendi laptopumda varmı?

Model: NH.QM0EY.002A38 (NH.QM0EY.002 DE OLABİLİR)

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Halil Karagöz
Merhaba yakın zamanda Acer Nitro 5 AN515-58 model laptop aldım ve karşıma acerın bazı modellerinde fabrikadan çıkma olarak sıvı metal uygulaması yaptığını öğrendim hangi modellerde sıvı metal var bunu nasıl öğrenebilirim ve en önemlisi kendi laptopumda varmı?

Model: NH.QM0EY.002A38 (NH.QM0EY.002 DE OLABİLİR)
Sadece nitro 14 ve 16 modellerinde sıvı metal uygulanmış olarak geliyor diye biliyorum hocam ama belki daha iyi bilen biri gelebilir.

Slh04

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece nitro 14 ve 16 modellerinde sıvı metal uygulanmış olarak geliyor diye biliyorum hocam ama belki daha iyi bilen biri gelebilir.
benim modelimde yok yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nitro 5 lerde yani?

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Halil Karagöz
Aslında sevindim diyebilirim bakım kısmı korkutuyordu sıvı metalin
Sıvı metalsiz oyunda 90 80 derecelerde gezmesi aslında bence başarı ben de seviniyorum. Bakımı o kadar zor değil be izopropil alkolle çıkartıp yenisini sürersin çok rahat. Aslında bişi diyim hocam bu yaz sıcaklarında aratmıyor değil.

Slh04

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Salih
Sıvı metalsiz oyunda 90 80 derecelerde gezmesi aslında bence başarı ben de seviniyorum. Bakımı o kadar zor değil be izopropil alkolle çıkartıp yenisini sürersin çok rahat. Aslında bişi diyim hocam bu yaz sıcaklarında aratmıyor değil.
öyle altına soğutucu koydum pek fayda etmedi gibi bide aklıma geldi turbo boostu kapatmanı öneririm o zaman 80 üstüne çıkmıyor nerdeyse bu yaz sıcaklarını saymazsak

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Halil Karagöz
öyle altına soğutucu koydum pek fayda etmedi gibi bide aklıma geldi turbo boostu kapatmanı öneririm o zaman 80 üstüne çıkmıyor nerdeyse bu yaz sıcaklarını saymazsak
Benimde var altında soğutucu ucuz yollu alüminyum olsun diye dark luna almıştım tavsiye ederim beklediğimden iyi çıktı. Turbo boostsuz da bilgisayarın bi anlamı kalmıyor yav 3.2 ghz de çalışıyor namuıssuz :D

Slh04

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Salih
Siz hangisini kullanıyorsunuz hocam metal mi macun mu ve hangi markayı kullanıyorsunuz?

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Halil Karagöz
Siz hangisini kullanıyorsunuz hocam metal mi macun mu ve hangi markayı kullanıyorsunuz?
Acer nitro 5 an 515 - 46 modelini kullanıyorum Rtx 3070ti ryzen 7 6800h işlemci. Stok termal macun sürülü şuan içinde alalı 2.5 ay felan oldu 144 hz rtx oyunlarda 88 - 89, 60 fps oynarsam turbo boost vs açık performans modunda 80 83 takılıyor.

Top Bottom