Neler Yeni

Bilgisayarımdan istediğim performansı alamıyorum

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN
Yeni aldığım Hp pavilion gaming laptop'un sistemi şuan ki birçok oyun için yeterli olduğunu düşünüyorum fakat sistemden istediğim performansı alamıyorum. Sürücülerim güncel fakat yine de istediğim performansı alamıyorum. Bazı oyunlar da minimum ayarlarda aldığım ortalama fps ekte mevcut. Lütfen yardımcı olur musunuz?
CS GO: 110fps
The Forest: 41fps
Warframe: 180fps
Valorant: 159fps
GTA V: 72fps
İsterseniz özellikleri daha detaylı atabilirim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.
Ekran Görüntüsü (49).png

Yeni aldığım Hp pavilion gaming laptop'un sistemi şuan ki birçok oyun için yeterli olduğunu düşünüyorum fakat sistemden istediğim performansı alamıyorum. Sürücülerim güncel fakat yine de istediğim performansı alamıyorum. Bazı oyunlar da minimum ayarlarda aldığım ortalama fps ekte mevcut. Lütfen yardımcı olur musunuz?
İsterseniz özellikleri daha detaylı atabilirim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.
Alıntıyı görüntüle
normal değerler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
windows her güncellemede performansı düşürüyor. güncelleme ile düzelir

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl ya arkadaşım da 1650ti ekran kartlı bilgisayar var o CS GO da 250-300 fps aralığında alıyor.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20

Şu video sorununuzu yüksek oranda çözecektir.

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN

Deniyorum bilgileri paylaşırım. Teşekkürler.

Ryzen Controller sitesinden uygulamayı indirmek istediğim de sayfa bulunamadı uyarısı alıyorum. Onu geçtim benim bilgisayarım da ısınma problemi yok cpu ve gpu ort 65 derecelerde geziyor. Yani sıcaklığın performansım hakkında bir sıkıntısı yok bence.

Son düzenleme:

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Deniyorum bilgileri paylaşırım. Teşekkürler.

Ryzen Controller sitesinden uygulamayı indirmek istediğim de sayfa bulunamadı uyarısı alıyorum. Onu geçtim benim bilgisayarım da ısınma problemi yok cpu ve gpu ort 65 derecelerde geziyor. Yani sıcaklığın performansım hakkında bir sıkıntısı yok bence.
Oyun esnasında işlemcinin dahili ekran kartı kullanılıyor olabilir harici ekran kartı olan 1660 Ti'ı oyunlarda kullanmak için şu videodakileri yapabilirsiniz.

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN
Sıcaklıklar normal diyorsunuz, harici ekran kartı kullanılıyor diyorsunuz ve FPS'im düşük diyorsunuz. Çok garip, aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor maalesef.
Bende anlamadım işte hani belki bilmediğim ayarlar vardır bir şeyleri yanlış yapıyorumdur diye sizlerin de görüşünü almak istedim. Anlam veremiyorum.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Bende anlamadım işte hani belki bilmediğim ayarlar vardır bir şeyleri yanlış yapıyorumdur diye sizlerin de görüşünü almak istedim. Anlam veremiyorum.
MSI AfterBurner'ın ayarlarından oyundaki işlemci hızına bakar mısınız anlık olarak düşüyor mu yada sürekli düşük hızda çalışıyor mu?

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN
MSI AfterBurner'ın ayarlarından oyundaki işlemci hızına bakar mısınız anlık olarak düşüyor mu yada sürekli düşük hızda çalışıyor mu?
Şuan oyuna girip o değerlere bakamam ama yarın ilk işim o olacak teşekkürler yardımın için yarın umarım sorunuma bir çözüm buluruz.

CalypsoBy

80+
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
bana fpsler normal geldi, masaüstü performansı bekleme. Sıcaklıklar normalse, driverler güncelse sorun yoktur

emnustn65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
M.Emin ÜSTÜN
bana fpsler normal geldi, masaüstü performansı bekleme. Sıcaklıklar normalse, driverler güncelse sorun yoktur
Dediğim gibi 1650ti ekran kartına sahip bir laptop min ayarlarda 250-300 arası fps alıyor ki internette yapılan 1660ti max q ekran kartı testlerinde daha yüksek gösteriliyor değerler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,843
Üyeler
140,564
Son üye
Kyrosna
Top Bottom