Neler Yeni

Bilgisayarımı hackleyip kimlik bilgilerimi çalan kişinin kim olduğunu buldum.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Çağan Mert Şimşek
Arkadaşlar bundan 4-5 ay önce arkadaşlarım ben evde yokken onları birinin aradığını söylemişti, pek şüphelenmemiştim. Ardından bu olaydan 1 hafta sonra oyun indirmek için gece bilgisayarımı açık bırakıp uyumuştum. Bu kişi de fırsat bilip tüm masaüstümü boşaltıp masaüstü fotoğrafını polat alemdar ile değiştirmişti.(Bu forumdakiler yalan diye beni suçlamışlardı.) Ardından instagram hesabımı da hacklemiş pp fotoğrafı ve hesap ismini değiştirmişlerdi. Geçmişten baktığımda bu fotoğrafı instagram üzerinden aldığını gördüm. Fakat bu sayfayı geçmişten silmişti. Bir sonraki gün İstanbul anadolu mahkemesinde uzun sıralar bekleyip ifademizi verdikten sonra eve geldim, bilgisayara format attım ve kaspersky total security satın aldım. Dün de hiç girmediğim instagram hesabımdan bir mail geldi.
1624776673304.png

Bu mailin en altında profil fotoğrafının kare halini görme şansım oldu ve resimin üzerinde @9e.pubg diye bir instagram sayfası yazıyordu. Bu sayfayı takip eden 20 kişi vardı ve bu sayfada benim profil fotoğrafımın aynısı vardı.
1624776799762.png

Sayfanın biyografisinde bir hesap vardı sayfanın admininin hesabı. Bu güne kadar ilk defa üşengeçliğim bir işime yaradı. Eğer ben o profil fotoğrafını değiştirseydim şu anda kim olduğunu asla bilemeyecektim. Şimdi ise şüphelileri 21 kişiye indirdim çünkü bu 21 kişinin dışında birinin gidip de bu sayfayı farkedip oradan fotoğrafı indirip de pp mi değiştirmesi çok düşük bir ihtimal. Şimdi çok kararsız kaldım. Bu şekilde mahkemeye gidersem bir sonuç çıkar mı? Yoksa kendim yazıp da ağzından bir şeyler mi almaya çalışsam diye düşünüyorum. Bu arada benim gözümde en büyük şüpheli sayfanın admini. Çünkü bu sayfanın en son postu bile 3 yıl önce. Cevaplarınızı bekliyorum. Ne yapmalıyım?

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Çağan Mert Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takipçilerinin hesaplarına bak, belki onlar bot bile olabilir şüpheli sayısını indirmiş olursun.
Bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1624778143695.png

1624778163166.png

1624778182521.png
1624778204251.png

Herhalde arapça isimli olanlar bottur diye düşünüyorum.

14 kişiye indi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
İnşallah ceza alırlar bot olanları ele arkadaşların da yapmış olabilir bunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Kağan Akın
Arkadaşlar bundan 4-5 ay önce arkadaşlarım ben evde yokken onları birinin aradığını söylemişti, pek şüphelenmemiştim. Ardından bu olaydan 1 hafta sonra oyun indirmek için gece bilgisayarımı açık bırakıp uyumuştum. Bu kişi de fırsat bilip tüm masaüstümü boşaltıp masaüstü fotoğrafını polat alemdar ile değiştirmişti.(Bu forumdakiler yalan diye beni suçlamışlardı.) Ardından instagram hesabımı da hacklemiş pp fotoğrafı ve hesap ismini değiştirmişlerdi. Geçmişten baktığımda bu fotoğrafı instagram üzerinden aldığını gördüm. Fakat bu sayfayı geçmişten silmişti. Bir sonraki gün İstanbul anadolu mahkemesinde uzun sıralar bekleyip ifademizi verdikten sonra eve geldim, bilgisayara format attım ve kaspersky total security satın aldım. Dün de hiç girmediğim instagram hesabımdan bir mail geldi.
Alıntıyı görüntüle
Bu mailin en altında profil fotoğrafının kare halini görme şansım oldu ve resimin üzerinde @9e.PUBG diye bir instagram sayfası yazıyordu. Bu sayfayı takip eden 20 kişi vardı ve bu sayfada benim profil fotoğrafımın aynısı vardı.
Alıntıyı görüntüle
Sayfanın biyografisinde bir hesap vardı sayfanın admininin hesabı. Bu güne kadar ilk defa üşengeçliğim bir işime yaradı. Eğer ben o profil fotoğrafını değiştirseydim şu anda kim olduğunu asla bilemeyecektim. Şimdi ise şüphelileri 21 kişiye indirdim çünkü bu 21 kişinin dışında birinin gidip de bu sayfayı farkedip oradan fotoğrafı indirip de pp mi değiştirmesi çok düşük bir ihtimal. Şimdi çok kararsız kaldım. Bu şekilde mahkemeye gidersem bir sonuç çıkar mı? Yoksa kendim yazıp da ağzından bir şeyler mi almaya çalışsam diye düşünüyorum. Bu arada benim gözümde en büyük şüpheli sayfanın admini. Çünkü bu sayfanın en son postu bile 3 yıl önce. Cevaplarınızı bekliyorum. Ne yapmalıyım?

Polat alemdarlamı değiştirmiş haydaa benden şüphelenmeyin hocam :D

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,155
Üyeler
154,877
Son üye
hotslie