Neler Yeni

Bilgisayarımın güç düğmesine bastıktan 2-3 saniye sonra kapanıyor

Orcsystem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Güney Karabuğday
Bugün bilgisayarıma Snowman M200 Rainbow soğutucu aldım sorunsuz bir şekilde taktım ekran geldi kapattım bilgisayarımı kablolarımı bağladım ancak bilgisayarımı açmaya çalıştığımda 2-3 saniye çalışıp kapandı ve bu sürekli oluyor sanki sonsuz bir döngü gibi. Taktığım kablolarda hiç bir sıkıntı yok Önceden de nadiren kasada bir sök tak işlemi yaptığımda da oluyordu statiğini kendince alıp RAMleri söküp takınca çalışıyordu bazen inat ediyordu ama sorun uzamıyordu bu kadar.

Eski stok soğutucumu geri taktım fakat değişen bir şey olmadı. Denemelerden sonra eski stok soğutucumdayken ekran geldi bios ekranından sonra mavi ekran geldi ve anında kapandı sistem tekrar eskisi gibi oldu.

NOT: Snowman M200 rainbow soğutucu ilk güç düğmesine bastığımda önce saliselik tüm ışıkları yanıp ardında sadece 3 adet kırmızı led yanıyor ardından sistem kapanıyor.

2-3 saattir uğraşıyorum yaptıklarımı sıraladım,

- RAMleri söktüm tek tek denedim çift kanalda denedim.
-Ekran kartını söktüm dvi girişini anakarta bağladım
-4 pin işlemci besleyicisini kontrol ettim çıkartıp çalıştırmaya çalıştım saliselik elektrik gelip kapatıyor kendini
-HDD disklerimin bağlantılarını çıkardım
-Kasanın önündeki bağlantıları anakarttan söktüm
-BIOS pilini çıkardım 10 dakika bekleyip geri taktım
-Anakart üzerindeki power kısmından kontrol kalemi yardımıyla kısa devre ile çalıştırdım
-Bağlı olan ön ve egzoz fanı söktüm
-Anakarta bağlı klavye mouse vs hepsini söktüm

Yardımcı olabilecek varsa eğer çok memnun olurum ben sorunun statik olduğunu düşünüyorum nasıl statik elektriği boşaltırım veya herhangi bir fikri olan var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri :

- Intel i5 2400 3.10 Ghz 4 Core 4 Thread
- Gigabyte GA-H67-MA-USB3-B3
- Hi-Level (4x4) 1333Mhz 16gb Soğutuculu DRR3 RAM HLV-PC10600D3/4G
- MSI Gaming X GTX 1050Ti 4GB 128Bit
- Seagate Barracuda 500GB 7200Rpm HDD
- WD Green 1TB 7200Rpm HDD
- Thermaltake Litepower 600W PSU LP-600AL2NH
- Thermaltake kasa (adını bilmiyorum)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri