Neler Yeni

Bilgisayarın Yük Altında Kapanması

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Karahan Bayram
Merhaba dostlar senelerdir bilgisayarlar ile başım dertten bir türlü kurtulmuyor sadece adam akıllı birkaç oyun oynatması için yeni bir sistem dizdim ancak bunda da sorunlar baş göstermeye devam ediyor öncelikle sistem parçalarımı size açıklayayım

Asrock B365m Anakart
İntel i3 8100 İşlemci
Gigabyte Rx 580 8gb Ekran kartı
Adata 8gb DDR4 2666MHz Ram
High Power 750 w 80+ Güç Kaynağı
Adata 240 GB Ssd

Yakın zamanda eski İşlemcimi anakartım ve rami bu parçalar ile değiştirdim ekran kartını mevcut olarak kullanıyordum ancak oyunları yüksek ayarlara çektiğimde bilgisayar kapanıyordu önce anakarttan şüphelendim çünkü çok eskidi ve 1500 küsür masraf yaparak eski sistemimi bu sistem ile güncelledim bunu yaptıktan sonra [ ekran kartının da içini açıp Termal macununu ve padlerini değiştirdim] Bu sefer bilgisayar Yük altına girdiğinde anında kapanıyordu. Birkaç foruma sordum güç kaynağın çok kötü onu değiştir dediler. Eski güç kaynağımı High Power 750 w gibi gerçekten kaliteli bir psu ile değiştirdim (600 küsür lira) saydım. Sorunların geçeceğini zannediyordum ta ki bugün montajı yapana kadar aynı sorun hala devam ediyor. Lütfen bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilen birisi yardımcı olsun yoksa gerçek manada 4 5 bin lirayı balkondan aşağı atacağım :)

İşlemci sıcaklığı boşta 30 35 yük altında max 65 i görüyor
Gpu sıcaklığı boşta 50 55
Yük altında 60 65 (Yük altına sokamıyorum anında shut down veriyor uzun kapanıp açmaları sonucu görebiliyorum bu veriyi)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Ali Bayrak
Mantıksız olabilir ama bilgisayarı hep aynı yerde mi çalıştırıyorsunuz? Başka bir yerde deneyebilir misin? Mesela salonda. Çünkü sorun prizlede alakalı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Karahan Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mantıksız olabilir ama bilgisayarı hep aynı yerde mi çalıştırıyorsunuz? Başka bir yerde deneyebilir misin? Mesela salonda. Çünkü sorun prizlede alakalı olabilir.
Bunu hiç denemedim ama evin elektrik sistemi ile alakalı bir sorun var denerim bunu

BeKeAz

80+ Bronze
Top Bottom