Neler Yeni

Bilkent üniversitesi hakkında soru

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Arkadaşlar merhaba ben grafik tasarım okumak istiyorum 4 yıllık, biliyorum üniversite dışında kendimi eğitip öğrenebilirim ama eşit ağırlıkçı olarak başka buna benzer bir okuyabileceğim bölüm bulamadım neyse asıl soruma geleyim bilkent %50 indirimli burs ile 4 yıl grafik tasarım okursam kaç tl ödeyeceğim? Her şeyi karşılıyorlar mı? Ben tam anlayamadım devlet üniversitesinden ne kadar farklı? Başka bir bölüme yönelmek daha mı mantıklı olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Birde başka bildiğiniz güzel üniversite varsa yazarsanız sevinirim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,368
İsim
Oğuz Oğuz
Arkadaşlar merhaba ben grafik tasarım okumak istiyorum 4 yıllık, biliyorum üniversite dışında kendimi eğitip öğrenebilirim ama eşit ağırlıkçı olarak başka buna benzer bir okuyabileceğim bölüm bulamadım neyse asıl soruma geleyim bilkent %50 indirimli burs ile 4 yıl grafik tasarım okursam kaç TL ödeyeceğim? Her şeyi karşılıyorlar mı? Ben tam anlayamadım devlet üniversitesinden ne kadar farklı? Başka bir bölüme yönelmek daha mı mantıklı olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Birde başka bildiğiniz güzel üniversite varsa yazarsanız sevinirim.
Ben özelde %50 okudum İstanbul’da.
Ankaralıyım Ankarada yaşıyorum.
Eğer Ankara’da değilsen devlet yurdu çıkmıyor.
O yüzden özel yurt masrafı eklemen lazım.
Eğer Ankara’da isen gerek yok zaten.
Burssuz ücreti 62k imiş.
Ama bu seneki için seneye zam gelecektir.
70 olsa %50’ye gideceğin için yıllık 35k ödemen gerekecek.
Bazı üniversitelerde derste kalma durumunda bursunu kaybedebiliyorsun.
Bizde yoktu mesela.
Böyle başka sorun varsa sor.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben özelde %50 okudum İstanbul’da.
Ankaralıyım Ankarada yaşıyorum.
Eğer Ankara’da değilsen devlet yurdu çıkmıyor.
O yüzden özel yurt masrafı eklemen lazım.
Eğer Ankara’da isen gerek yok zaten.
Burssuz ücreti 62k imiş.
Ama bu seneki için seneye zam gelecektir.
70 olsa %50’ye gideceğin için yıllık 35k ödemen gerekecek.
Bazı üniversitelerde derste kalma durumunda bursunu kaybedebiliyorsun.
Bizde yoktu mesela.
Böyle başka sorun varsa sor.
Grafik tasarımcı olarak devlet üniversitesinde okumak daha mantıklı o zaman, peki başka buna benzer tercih edebileceğim önü açık bir bölüm yok mu? Bilgisayarda video edit, ps6, logo tasarım işleriyle uğraşıyorum, birde tam burslu olduğunda hiç ödemiyorum değil mi? 4 yıllık önerebileceğiniz üniversite var mı?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,368
İsim
Oğuz Oğuz
Grafik tasarımcı olarak devlet üniversitesinde okumak daha mantıklı o zaman, peki başka buna benzer tercih edebileceğim önü açık bir bölüm yok mu? Bilgisayarda video edit, ps6, logo tasarım işleriyle uğraşıyorum, birde tam burslu olduğunda hiç ödemiyorum değil mi? 4 yıllık önerebileceğiniz üniversite var mı?
Grafik tasarım en doğru bölüm olacaktır ama kaç puan yapabilirsin sınavda?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Grafik tasarım en doğru bölüm olacaktır ama kaç puan yapabilirsin sınavda?
Hedefim 340 puan ama sınavın zorluğuna göre 295'lere kadar bile düşebilir ama o zamanda sıralama giriyor sanırım devreye.

En İyi Cevap
3
Puandan ziyade sıralama önemli. Ayrıca burs şeylerinde çok pislik dönebiliyor. Bir hoca herkesi bırakır pisliğine hop burs gitti.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Benimde pek kafama yatmadı. Bir şey daha soracaktım devlet üniversitesinde okumaya başladıktan sonra ücretler nasıl oluyor? Yani senelik veya aylık ne kadar ödeniyor genelde KYK yurdu fiyatları nedir? Ben tam bu konulara hakim değilim bilgilendirebilirseniz sevinirim. Birde devletten grafk tasarım bölümünden başka önerebileceğiniz bir üniversite var mı? @Perfectshot06 @DA_mødları_çok_iyi

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,368
İsim
Oğuz Oğuz
Benimde pek kafama yatmadı. Bir şey daha soracaktım devlet üniversitesinde okumaya başladıktan sonra ücretler nasıl oluyor? Yani senelik veya aylık ne kadar ödeniyor genelde KYK yurdu fiyatları nedir? Ben tam bu konulara hakim değilim bilgilendirebilirseniz sevinirim. Birde devletten grafk tasarım bölümünden başka önerebileceğiniz bir üniversite var mı? @Perfectshot06 @DA_mødları_çok_iyi
valla ben devlete gitmedim harç paralarını bilemiyorum.
kyk ise 450-300 arası değişiyor aylık.

En İyi Cevap
3
TE="Revntron, post: 5117521, member: 20798"]
[/QUOTE]
Hocam ikinci öğretim değilseniz bir ücret vermiyorsunuz. İkinci öğretimseniz de küçük bir mebla veriyorsunuz. Kyklar 275 ile 500 arası değişiyor. Ama zaten 650tl yemek yardımı oluyor, her türlü karlı. Odası ısıtması vs de güzel.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Hocam ikinci öğretim değilseniz bir ücret vermiyorsunuz. İkinci öğretimseniz de küçük bir mebla veriyorsunuz. Kyklar 275 ile 500 arası değişiyor. Ama zaten 650tl yemek yardımı oluyor, her türlü karlı. Odası ısıtması vs de güzel.
Tamam teşekkür ederim birde önerebileceğiniz bir üniversite var mı 4 yıllık grafik tasarım için?

En İyi Cevap
3
Tamam teşekkür ederim birde önerebileceğiniz bir üniversite var mı 4 yıllık grafik tasarım için?
Maalesef o konuda bilgim yok. Ancak araştırırken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey söyleyebilirim. İlk önce giriyorsunuz okulun sitesine bakıyorsunuz bölümünüze bakan kaç hoca var ve ünvanları ne. 1-2 tane hocayla bölüm açan yerlerden kaçın. Sonra belki inanmayacaksınız ama fakülteniz nerede olacak diye bakın. Dalga geçmiyorum bu çok önemli gidio merkezi tercih ettiğini sanıp ilçeye giden gerçekten çok kişi var. Son olarak ulaşım imkanı ve okulun imkanları diyebilirim. Biraz yardımcı olacaktır :)
Ulaşım imkanından kastım otobüse binilmiyor artık, hızlı tren vs var mı bu gerçekten harika bir artı. En önemli şey değil belki ama 2 yer arasında kaldığınızda buna bakın derim.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Maalesef o konuda bilgim yok. Ancak araştırırken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey söyleyebilirim. İlk önce giriyorsunuz okulun sitesine bakıyorsunuz bölümünüze bakan kaç hoca var ve ünvanları ne. 1-2 tane hocayla bölüm açan yerlerden kaçın. Sonra belki inanmayacaksınız ama fakülteniz nerede olacak diye bakın. Dalga geçmiyorum bu çok önemli gidio merkezi tercih ettiğini sanıp ilçeye giden gerçekten çok kişi var. Son olarak ulaşım imkanı ve okulun imkanları diyebilirim. Biraz yardımcı olacaktır :)
Ulaşım imkanından kastım otobüse binilmiyor artık, hızlı tren vs var mı bu gerçekten harika bir artı. En önemli şey değil belki ama 2 yer arasında kaldığınızda buna bakın derim.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. ♥️

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Serdar BULUT
Merhaba tekrardan rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı grafik tasarımda 4 yıllık gidilebilecek üniversitelere baktım ama çok kısıtlı hepsi özel üniversite olduğu için pek alternatif yok gibi özel olarak tam burslu KTO Karatay Üniversitesi'ni buldum 4 yıllık grafik tasarım için sizce nasıl? Birde başka bilgisayar ile alakalı bunu okursanda geleceğin için iyi denebilecek bir bölüm önerebilirseniz sevinirim. Birde son bir şey bunu sonradan ekliyorum kontenjan 10 yazıyor o kadar kişi arasında sadece 10 kişimi alınacak? Gelme olasılığı çok düşük değil mi tüm üniversitelerde en fazla 22 gördüm en fazla alabilecekleri kişi bu kadar mı yani ben tam anlamadım? @DA_mødları_çok_iyi @Perfectshot06

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,028
Üyeler
146,614
Son üye
dangerninj
Top Bottom