Neler Yeni

Öneri Biontech Aşısı Olmalı Mıyım Olmamalı Mıyım ?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Telefonlar, Donanım & çevre birimleri
Bugün Biontech aşısı oldum ve yaşadıklarımı, sizlerin aşı olduktan sonra neler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Aşıyı olmadan önce sizlere bir form veriliyor ve aşıyı kendi iradenizle vurulduğunuz, yan etkilerinin farkında olduğunuzu beyan etmeniz isteniyor,

(Ogudum gabul ediyom)

Alıntıyı görüntüle

Aşıyı vurulduktan sonra EN AZ 15-20 dakika kadar aşıyı vurulduğunuz yerden ayrılmamanız gerekiyor. Olası alerjik reaksiyon veya yan etkilerin oluşması durumunda en hızlı müdahalenin yapılabilmesi için bu şart.

Aşının vurulduğu bölgede aşağıdaki işaretlenen bölge kadar derinliğe inen çok hafif bir ağrı oluyor, bu normal.

Alıntıyı görüntüle

Beni kan tutuyor, aşı olmaktan korkuyorum diyor iseniz eğer aşıyı olduktan sonra neredeyse hiç kan akmıyor.

İğnenin girdiği yerde nokta kadar bir kan akıyor onu da tampon yaptıkları pamuk emiyor.

Alıntıyı görüntüle

Lütfen sağlığınız için ve toplum bağışıklığının sağlanabilmesi için aşı olun. Sağlıklı günler :)
Ağrı varmıydı hocm?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,845
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
2 Dünya bir araya gelse o şeyi bana kimse vuramaz (aşı karşıtı değilim saçma yorumlar yapmayın lütfen kimsenin canı sıkılmasın.)
Zorunlu hale getirilirse seve seve vurduracaksın.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
3 günde bir PCR testi yaptırmaktansa aşı olmak daha mantıklı bence.
E tabi. Şuan zorunlu olmasa bile dolaylı yoldan zorunlu hale getirdiler. Kimse 3 günde bir o lanet testi olmak istemez. Ben istemiyorum mesela o çubuğun burnuma girmesini. Kimse istemeyecek o yüzden herkes aşı olacak.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Cuma günü ilk aşıyı oldum. İlk 24 saat bir sıkıntı yoktu ama 24 saatten sonra aşı vurulan koluma dehşet bir ağrı girdi. Sanki 100 kilo ağırlık bağlamışlar gibi, yerinden kaldıramıyordum. Sonraki 48 saatlik süreci de ateşli ve halsiz bir şekilde geçerdim. Aşı vurulduktan 72 saat sonra, tamamen iyileşmiş ve hiçbir ağrım kalmamış hâldeydim.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yok hani diyorsun ya kimse bana zorla bir şey yaptıramaz diye. 2027 sanki hiç gelmeyecekmis gibi konuşuyorsun 😂
Her şeyin Bir yolu var anime jojuk sen düşünme bunları.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom