Neler Yeni

Yardım Bios ayari nasil yapilmali

myworld

80+
Bios ayarlari nasil olmali ramlerim 3600 mhz ne yapmam lazim böyle iyi mi bilgisi olan yardim edebilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğraf atamiyorum fotoğraf boyutu yüksek diyor atilmiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Bios ayarlari nasil olmali ramlerim 3600 mhz ne yapmam lazim böyle iyi mi bilgisi olan yardim edebilir mi

Tüm sistemin nedir? (Anakart marka model önemli.)

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efehan

ekran kartı marka ve modelin önemli öncelikle. Kaç mHz destekliyorsa o na göre bios ta ramleri o değere çekeceksin. Youtube da çok güzel ve 1-2 dakikalık anlatımlar mevcut yapabilirsin hızlıca.

myworld

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart asus b550 m
Ekran karti asus rog strix rx 6750 xt
Ram corsair vengace 3600 mhz 2*8 gb
İslemci ryzen 5 5600
2 tane de m2 ssd
650 w 80 + psu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Anakart asus b550 m
Ekran karti asus rog strix rx 6750 xt
Ram corsair vengace 3600 mhz 2*8 gb
İslemci ryzen 5 5600
2 tane de m2 ssd
650 w 80 + psu
1) Başta BIOS'unu en son sürüme güncelle.
Güncel ise bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan basarak BIOS'a gir. BIOS'a girdikten sonra sol alt tarafta D.O.C.P göreceksin ona tıkla ve Profile 1 olarak ayarla ve F10 tuşu ile kaydedip çık.
2) Windows'un UEFI kurulduysa tekrardan BIOS'a gir ve F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Geçtikten sonra sağ üstte Boot sekmesi göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra CSM seçeneğini göreceksin ona da tıkla. Gelen ekranda Launch CSM olacak, onu Disabled yap ve sonra gene F10 tuşu ile BIOS'u kaydedip çık ve sonra tekrardan BIOS'a gir, gene Advenced Moda gir. Sağ üstte Resize-BAR göreceksin onu Enabled yap ve gene F10 tuşu ile kaydedip çık.

myworld

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Başta BIOS'unu en son sürüme güncelle.
Güncel ise bilgisayarı yeniden başlat ve delete tuşuna durmadan basarak BIOS'a gir. BIOS'a girdikten sonra sol alt tarafta D.O.C.P göreceksin ona tıkla ve Profile 1 olarak ayarla ve F10 tuşu ile kaydedip çık.
2) Windows'un UEFI kurulduysa tekrardan BIOS'a gir ve F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Geçtikten sonra sağ üstte Boot sekmesi göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra CSM seçeneğini göreceksin ona da tıkla. Gelen ekranda Launch CSM olacak, onu Disabled yap ve sonra gene F10 tuşu ile BIOS'u kaydedip çık ve sonra tekrardan BIOS'a gir, gene Advenced Moda gir. Sağ üstte Resize-BAR göreceksin onu Enabled yap ve gene F10 tuşu ile kaydedip çık.
Yanit için teşekkür ederim

ekran kartı marka ve modelin önemli öncelikle. Kaç mHz destekliyorsa o na göre bios ta ramleri o değere çekeceksin. Youtube da çok güzel ve 1-2 dakikalık anlatımlar mevcut yapabilirsin hızlıca.
Teşekkür ederim yanitin için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,561
Üyeler
141,311
Son üye
experttt
Top Bottom