Neler Yeni

Bios güncellemesi hakkında Bilgi sorma

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed can Nebili
Benim b450 MK revize 1 anakartım var işlemcide ryzen 5 5600 şimdi ben bu anakartin sitesine baktığımda bios yeni sürümleri var şuan ki versiyonu F1 ama sitede f3c var guncellemelimiyim yoksa gerek yok mu ve eğer güncelleme yapacaksam nasıl yaparım ve yaparken nelere dikkat etmeliyim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin
Benim b450 MK revize 1 anakartım var işlemcide ryzen 5 5600 şimdi ben bu anakartin sitesine baktığımda bios yeni sürümleri var şuan ki versiyonu F1 ama sitede f3c var guncellemelimiyim yoksa gerek yok mu ve eğer güncelleme yapacaksam nasıl yaparım ve yaparken nelere dikkat etmeliyim
Güncelleyebilirsin sorun yok ama bu F3c sürümü BETA BIOS olarak görünüyor. Stabil olmayabilir, sorun çıkarabilir. Sonunda küçük harfler olmayan BIOS'lar ise normal BIOS oluyor. F1 ve F2 BIOS'u gibi. (MSI da BETA BIOS'ları kullanıyordum genelde bir sorun yaşamadım).
1) Elinizde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Biçimlendirdikten sonra (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450m_k/support#support-dl) buradan F3c BIOS sürümünü indirin. İndirdikten sonra inen dosyayı klasöre çıkartın.
3) Klasöre çıkarttıktan sonra içindeki B450MK.F3c dosyasını flash belleğin içine atın.
4) İçine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp durmadan delete tuşuna basıyoruz. BIOS ekranı geldikten sonra basmayı bırakıyoruz. BIOS ekranının en alt sağında Q-Flash butonuna basıyoruz ya da F8 tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda Update BIOS diyoruz. Ondan sonra bir ekran daha geliyor ve o ekranda B450MK.F3c BIOS dosyasını göreceksiniz, onu seçin ve BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesintisi olmasın ve flash bellek yerinden oynamasın!

Top Bottom