Neler Yeni

Biostar b450hm voltaj ayarlari yardım

dijoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
dijle sa
Arkadaşlar merhaba,
"AMD radeon wattman ayarları sıfırlandı" hatası alıyorum ve oyunlarda ufak ufak droplar yiyorum. Araştırmalarimdan sonra bu sorunun anakartin voltaj ayarlarında ki bi sorundan kaynaklanma ihtimali olduğunu öğrendim (araştırmam hala sürüyor). Bu anakartin voltaj ayarlarından anlayan veya kaynaği olan var midir acaba?

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Arkadaşlar merhaba,
"AMD radeon wattman ayarları sıfırlandı" hatası alıyorum ve oyunlarda ufak ufak droplar yiyorum. Araştırmalarimdan sonra bu sorunun anakartin voltaj ayarlarında ki bi sorundan kaynaklanma ihtimali olduğunu öğrendim (araştırmam hala sürüyor). Bu anakartin voltaj ayarlarından anlayan veya kaynaği olan var midir acaba?
Anakartta değil hocam o wattmanın sebebi %60 ekran kartı %25 psu %15 diğer bileşenlerdir.

dijoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
dijle sa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartta değil hocam o wattmanın sebebi %60 ekran kartı %25 psu %15 diğer bileşenlerdir.
Anakartin ayarlarinda voltaj kısmında bi kaç ayar yaparak düzelten varmış. Sıkıntı ekran kartında olduğunu düşünmüyorum çünkü bundan 2 3 hafta önce yaklaşık 2 ay boyunca baska bir pcde kullandim ekran kartını hiç böyle bir hata almadım.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Anakartin ayarlarinda voltaj kısmında bi kaç ayar yaparak düzelten varmış. Sıkıntı ekran kartında olduğunu düşünmüyorum çünkü bundan 2 3 hafta önce yaklaşık 2 ay boyunca baska bir pcde kullandim ekran kartını hiç böyle bir hata almadım.
Ekran kartı ne

dijoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
dijle sa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ve birgün pcyi açıyorum oyunlarda hatri sayilir gözle görülür milisaniyelik droplar oluyor. Ertesi gün açıyorum hiçbir sıkıntı olmuyor. Bazen sabah farkli akşam farklı olduğu bile oluyor. Anlayamadim nasıl bir sorun var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı ne
Powercolor RX580 8G

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Ve birgün pcyi açıyorum oyunlarda hatri sayilir gözle görülür milisaniyelik droplar oluyor. Ertesi gün açıyorum hiçbir sıkıntı olmuyor. Bazen sabah farkli akşam farklı olduğu bile oluyor. Anlayamadim nasıl bir sorun var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Powercolor RX580 8G
Klasik wattman kartı. Sorun ekran kartında.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
2 hafta önce kullandığım kasada böyle bir sorun yoktu bu kasaya taktığım ilk günden beri bu sorun var (diğer kasada 2-2.5 ay kadar kullandım)
Watmman'ın ne zaman başlayacağı belli olmaz? benim RX570'de baya sonradan başlamıştı.

Top Bottom