Neler Yeni

Bir insan neden din düşmanlığı yapar?

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Bir insan neden din düşmanlığı yapar anlamış değilim özellikle Türkiye'de bir olay veya durum olduğunda hemen dini kötüleme yapıyorlar. Özellikle sosyal medyada görüyorum...
1 kişi yüzünden dini suçlamak çok saçma bir sebep olduğunu düşünüyorum.
Bazı kesimler din hastalık veya İslam kötüleme yapınca kendilerini zeki ve modern sananlar var onları anlamış değilim onlar bunlarda gülüp geçiyorum çünkü beyin yoksunu benim gözümde bu tiplemeler.

Ben inanan inanmayan tüm insanlara saygı duyuyorum ama maalesef o saygıyı inanmayan bazı kişilerden göremiyoruz. Halbuki o kişiler inananlardan saygı bekleyen kişiler. Üzücü kısım da o.
"10'da 7'lik kesimin" inandığı dine akıl hastalığı vb. demek normal karşılanır bir durum olmuş maalesef. Ben inanmayana bunu desem sosyal medyada veya herhangi bir platformda tepki çekeceğimi çok rahat söyleyebilirim.
Zaten bir kişi din düşmanlığı yapıyorsa veya Allah ve din küfür ve alay ediyorsa o kişiden hayır gelmez bence bana göre.
Merak ettiğim benim mi gözüme fazladan çarpıyor yoksa sizde mi böyle düşünüyorsunuz ve cidden düşmanlığı olan bir kişinin alıp veremediği şey ne merak ediyorum.

Dexes

80+ Bronze

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cahillik, kendini öne çıkarma isteği (özellikle z kuşağında), havalı olacağını sanmak.
Zaten gerisi boş. Araştıran insan bu konular hakkında böyle konuşmaz zaten.
Maalesef öyle hocam haklısınız ben artık çoğu cevap verme gereği duymuyorum cahil adam laf anlatmak zordur. :)

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Merak ettiğim benim mi gözüme fazladan çarpıyor yoksa sizde mi böyle düşünüyorsunuz ve cidden düşmanlığı olan bir kişinin alıp veremediği şey ne merak ediyorum.
Mürted oldukları için böyle. Dinsiz bir ailede doğsalardı böyle olmazdı. Müslüman bir ailede doğup büyüdükten sonra dinden çıkınca "Geçen onca yıllarıma üzülüyorum. Nasıl da kendimi haram-helal diye kısıtlamışım?" moduna girip oturdukları yerden düzenli olarak kuduruyorlar. Bu durumun sonuçlarından biri de din düşmanlığı ve din aleyhinde paylaşılan her şeyi sorgusuz sualsiz desteklemek oluyor.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mürted oldukları için böyle. Dinsiz bir ailede doğsalardı böyle olmazdı. Müslüman bir ailede doğup büyüdükten sonra dinden çıkınca "Geçen onca yıllarıma üzülüyorum. Nasıl da kendimi haram-helal diye kısıtlamışım?" moduna girip oturdukları yerden düzenli olarak kuduruyorlar. Bu durumun sonuçlarından biri de din düşmanlığı ve din aleyhinde paylaşılan her şeyi sorgusuz sualsiz desteklemek oluyor.
Haklısınız hocam birde bunlar bazıları ayet cımbızlama yapıyorlar milletin aklın karıştırıp kendileri dinsizlik misyonerliği yaptığını sanıyorlar. :D

TamerKs

80+ Silver
@bana beko derler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,915
Üyeler
150,964
Son üye
pxem_person
Top Bottom