Neler Yeni

Bir insan neden din düşmanlığı yapar?

Dİnin yasaklarını uygulayıp kendilerimi kısıtladıkları için sinirlenmelerini normal buluyorum saygı meseleside pürüzlü çoğu müslüman(diğer dünler farklı islamı alıcam trdeyiz sonuçta) dinsizlere insan muaamelesi bile yapmıyor hepsini lisesli ergen sanıyor saygı göstermiyor sonra saygı bekliyor sürekli mağduru oynamaya çalışıyorlar (bura biraz uzaklaştı konusan sry) Sonraki mevzuda hep dediğim gibi senin temel olarak aldığın inançta ridde edenlere (dini bırakanlara) 3 gün süre tanıyın eğer tövbe etmezlerse 0ldürün diyor yada etik kurallara uymayan car1yelik gibi kavramları meşrulaştırıyor çoğu insan bu yüzden saygı duymuyor

@TamerKs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haset hatta tek tek isimde verirdim am ifşa dinimize test zaten birazdan dalga geçmek için emoti atarlar anlaşılır
Özelden atabilirsin bana merak ettim

Suwariba

80+ Silver
saygı duymayıp saygı bekleyen müslümanlar olduğu için. bunlara bakıp tüm müslümanlara böyle davrananlar var. saygı göstermeyene saygı gösterilmez, o yüzden oluyo bence bunlar. müslüman olmayanlara saygısı olmayan müslümana saygı göstermeyen ateist, saygı göstermeyen ateiste saygı göstermeyen müslüman. biraz garip yazdım kusura bakmayın

José Mourinho

80+ Silver
Adını vereceğim fakat redditte ateist türk diye subreddit var. Orda okuyorum bazen karşı çıkılan konular (işin ucu küfüre gidiyo bazen) haklı oluyo bazen olmuyo.
Fakat daha okuma yazmayı yeni sökmüş çocuklar discord açıyo topluyo oraya insanları ondan sonra saydırıyorlar oralardan .

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sanırım yarana fazla bastım, sorgulamak bana düşmez tabi ama gerginliğe veya asosyalliğe anlam veremiyorum.
Forumdaki nickinin arkasına sığınmak basit. Sizin gibiler zaten sadece forumlarda barınabilir ;) Tanımadığın insana asosyal demek falan anca ergen bir insanın sarf edeceği kelimeler. Yaram yok, gocunmuyorum; hadsizliğini yüzüne vuruyorum. Ne oldu, rahatsız mı oldun? Benim inandığım şey seni neden ilgilendiriyor? Sorgulamak sana düşmüyorsa konuya neden etkileyip al bunu oku da kültürlen ayağı yapıyorsun?

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
IMG_20220615_104341.png

TamerKs

80+ Silver
Mesajıma bu bakış açısıyla baktıysanız gerçekten üzülüyorum adınıza
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konu tartışılır ama yazdıklarında haklısın biraz önyargı var dediğin gibi
İlk defa böyle cevap veren bir nüslğman görüyorum saygı duydum

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
İşte bu da alıntıladığım mesajın özeti, sırf Müslümanım diye ters geliyor aramızdaki eski tartışmalardan habersiz ve kör bir şekilde
Müslüman olup olmaman beni zerre ilgilendirmez. İstediğine inanabilirsin. Sadece 2 kelimeden bunu çıkarman aşırı komik olay. Adamı etiketleyip üstü kapalı "senin bir şey bildiğin yok burada yazan ve benim kutsalıma doğru gelen yazıyı oku" demişsin. Bir nevi kendi düşünceni pohpohlama.

TamerKs

80+ Silver
Sadece 2 kelimeden bunu çıkarman aşırı komik olay
Sadece iki kelimeden çıkardığımı düşünüyorsan daha da komik olay, geçmiş mesajlarına baktım ve sürekli müslümanlara karşı geldiğini gördüm.

Onun dışında adama "senin bir şey bildiğin yok" gibi bir cümle kurmadım, hala karşı gelmek için kör bir şekilde tartışıyorsun.

Ayrıca oku dememin bir nedeni var sana açıklama gereği duymuyorum ama nedenini bilen senin taraf tutma şeklini bariz bir şey şekilde görür.

Tartışmayı sonlandırmak istiyorum bu mesaja yanıt vermemeni rica ediyorum.

Top Bottom