Neler Yeni

Bir insan neden din düşmanlığı yapar?

Alfha13

80+ Silver
eksik veya yanlış bilgi dediğin hangisi acaba ? hadi diyelim oran yalış %95 abartı oldu iyice düşürelim. 1 kişinin bile ölümüne sebep olan bir şeye neden saygı duyayım? insanları kandırmaktan başka bir işe yaramayan. fayda getirmek maskesi altında insanları köleleştiren bu iğrenç düşünceye neden saygı besleyeyim ?
Cevabını verdim zaten.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Bunlar biri Recep Baltaş örnek verebiliriz. :)
forum ve sosyal medya artistlik yapıp İslam düşmanlığı yapıyor birde kendisini zeki sanıyor :)

Besim Tibuk

80+ Gold
Recep Baltaş'ın dinden çıktıktan sonra tam tersini yapıp açık aramaya ve düşmanlık yapması gibi mesela.

Mert099

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Mert
Neden sadece islam üzerinden örnek verdiniz ? Bu diğer dinler veya düşünceler için de geçerli olabilir. Herkes tek taraflı ve bencil düşünüyor. Din sahipleri'nin Ateist, Agnostik, Deist veya başka düşüncelere sahip insanlara da alaycı ve her şeyi biliyormuşçasına yaklaşmaları bir düşmanlık.

Spektraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Muhammed Emin Ocak
Din düşmanlığı değil de mizahı çok yapılıyor, ikisini karıştıran çok insan var. Ayrıca şiddete veya tehdite varmıyorsa ifade özgürlüğüdür.

Din düşmanlığının birden çok sebebi var.

Ayrıca müslüman olup, inanmayanlara düşman olan da bir ton insan var, kişi neye inansa veya neyi benimsese ona karşı olan şeyin bir düşmanı olanlar olur TR'de. İfade özgürlüğü olmadıkça böyle tartışmaları sürekli göreceğiz.
Din düşmanlığının ya da başka bir şeyin düşmanlığının sebebi, ifade özgürlüğünün olmamasından kaynaklanıyor.

Son düzenleme:

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Neden sadece islam üzerinden örnek verdiniz ? Bu diğer dinler veya düşünceler için de geçerli olabilir. Herkes tek taraflı ve bencil düşünüyor. Din sahipleri'nin Ateist, Agnostik, Deist veya başka düşüncelere sahip insanlara da alaycı ve her şeyi biliyormuşçasına yaklaşmaları bir düşmanlık.
Ben yazı İslam bahsetmedim ve benim gördüğüm din düşmanlığı fazla gözüküyor ondan bahsettim sadece.

kuremissle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Enes
neden çoğu fakir müslüman, neden fakirlerden aza kanaat etmeleri, neden fakrilerin sorgulamaması, neden fakirlerin sabretmesi ve bu dünyada haram olan şeylerin diğer dünyada meşru olacağı vaad edilmiş?
neden savaşlar, karışıklıklar, hak yeme, pedofililer, intiharlar hep müslüman ülkelerde oluyor?
neden müslümanlar geride kalmış?

insanların neye inandığı beni ilgilendirmiyor saygı duyarım ancak eğer o inandığı şey devletin yönetim biçimini etkiliyor veya dolaylı olarak benim yaşam şartlarımı düşürüyor, haklarımı kısıtlıyor, hayatımı olumsuz etkiliyorsa işte o zaman hoşgörü ve saygı duymak diğer insanların da hakkına girmektir.

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,037
İsim
Zeki Müren
İlk defa böyle cevap veren bir nüslğman görüyorum saygı duydum
Fıkıhları dine alet ediyorsunuz siz önce kitap okumay8 öğrenin ajejxjfjc
Komiksiniz bir müslüman grubu 3 günde tövbe etmezse öldürün dedi diye tüm müslümanlara atfediyorsun imam hanefinin hanefiliğinde , şafilikte, hanbelilikte, malikilikte bu mezhepleri oluşturan bilgelerin hiçbiri dediğiniz gibi bir şey söylememiş işiniz gücünüz cımbızlamak
Mesaj otomatik birleştirildi:

neden çoğu fakir müslüman, neden fakirlerden aza kanaat etmeleri, neden fakrilerin sorgulamaması, neden fakirlerin sabretmesi ve bu dünyada haram olan şeylerin diğer dünyada meşru olacağı vaad edilmiş?
neden savaşlar, karışıklıklar, hak yeme, pedofililer, intiharlar hep müslüman ülkelerde oluyor?
neden müslümanlar geride kalmış?

insanların neye inandığı beni ilgilendirmiyor saygı duyarım ancak eğer o inandığı şey devletin yönetim biçimini etkiliyor veya dolaylı olarak benim yaşam şartlarımı düşürüyor, haklarımı kısıtlıyor, hayatımı olumsuz etkiliyorsa işte o zaman hoşgörü ve saygı duymak diğer insanların da hakkına girmektir.
Öbür dünyada haram olmadığı hangi hadiste veya ayette yazıyor atar mısın? Ayrıca fakirlerin müslüman olması bir şey değiştirmez veya mesela neden müslüman ülkeler geri kalmış diyorsun hz muhammed zamanındaki medine şehir devleti o zamanın en gelişmiş devletlerindendir onların kuralları doğru uygulayamaması müslümanlığın kötü olduğunu göstermez

Beren

80+ Gold
adamın inanmadığı kitap onun öldürülmesini istiyor, dinin neyine saygi duysun tam olarak ?
İnsanlar senin dinine saygı duymak zorunda değil ancak senin o dine inanmana saygı duyar

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,705
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
adamın inanmadığı kitap onun öldürülmesini istiyor, dinin neyine saygi duysun tam olarak ?
İnsanlar senin dinine saygı duymak zorunda değil ancak senin o dine inanmana saygı duyar
Eğer saygı duymuyorsa saygı beklemesin kusura bakmayın.
Ayet tartışmak istemiyorum zaten.....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kerem hoca burda güzel anlatmış. :)
Mürted oldukları için böyle. Dinsiz bir ailede doğsalardı böyle olmazdı. Müslüman bir ailede doğup büyüdükten sonra dinden çıkınca "Geçen onca yıllarıma üzülüyorum. Nasıl da kendimi haram-helal diye kısıtlamışım?" moduna girip oturdukları yerden düzenli olarak kuduruyorlar. Bu durumun sonuçlarından biri de din düşmanlığı ve din aleyhinde paylaşılan her şeyi sorgusuz sualsiz desteklemek oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,915
Üyeler
150,964
Son üye
pxem_person
Top Bottom