Neler Yeni

Bisiklet önerisi istiyorum.

Enco

80+ Silver

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Özellikleri fena değil ama tek kötü yanı bence maşası. Maşası hem yaylı bir maşa hem de gidondan yani direksiyondan kilitleme mekanizması yok. Bu paralara çıkabiliyorsan eğer çok daha iyi bisikletler var. Nerede yaşıyorsun şehir dışından almak senin için sorun değilse önerebileceğim bir kaç instagramda bu işi yapan insanlar var. Onlara da sorup fikir alabilirsin. Bisiklet toplayıp satıyorlar kısacası. Ben bir kaç defa parça aldım kendilerinden düzgün insanlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk elektrikli bisiklet de her şey sabit zaten kolay kolay o da bakım istemiyor pil ömrü ortalama 4-5 sene nasıl kullandığına göre ve ne sıklıkla kullandığına göre değişiyor ve saçma sapan hareketler yapmadığın halde bir şey olmaz kolay kolay merdivenlerden down hill bisiklet gibi takar tukur gibi mesela örnek çünkü şehir de ve düz yol için tasarlanmışlar.
Eğer yok diyorsan mosso legarda 2224 msm h bakılabilir.
Sana katılıyorum kesinlikle ama dediğim gibi ne amaçla kullanılacağına göre bu değişir. Ben şahsen elektrikli bisiklet almak istemem. Çünkü bisiklet adı üstünde :) Onun yerine scooter da çok iş görür.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,903
İsim
Enver Eryalçın
Özellikleri fena değil ama tek kötü yanı bence maşası. Maşası hem yaylı bir maşa hem de gidondan yani direksiyondan kilitleme mekanizması yok. Bu paralara çıkabiliyorsan eğer çok daha iyi bisikletler var. Nerede yaşıyorsun şehir dışından almak senin için sorun değilse önerebileceğim bir kaç instagramda bu işi yapan insanlar var. Onlara da sorup fikir alabilirsin. Bisiklet toplayıp satıyorlar kısacası. Ben bir kaç defa parça aldım kendilerinden düzgün insanlar.

Sana katılıyorum kesinlikle ama dediğim gibi ne amaçla kullanılacağına göre bu değişir. Ben şahsen elektrikli bisiklet almak istemem. Çünkü bisiklet adı üstünde :) Onun yerine scooter da çok iş görür.
Altları kısa kaldırımdan atlanmıyor hemen sürtüyor 🤣 martı sürdüm de deneyim sahibiyim bir saçma konu ön fren sol da arka fren sağ da olması lazım tam tersi yapmışlar ilk binişimde arka diye ön sıktım dibine kadar yere yapışıyordum. MOSSO bisikletler çok iyi fiyatına göre en iyi parçaları koymaya özen gösteriyor Altus, deore filan hep koyuyorlar.

Enco

80+ Silver

Adana’dayım şehir dışına çıkamam maalesef. Bütçe max 5.5k eğer varsa Adana’da yardımcı olmanı çok isterdim

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Altları kısa kaldırımdan atlanmıyor hemen sürtüyor 🤣 martı sürdüm de deneyim sahibiyim bir saçma konu ön fren sol da arka fren sağ da olması lazım tam tersi yapmışlar ilk binişimde arka diye ön sıktım dibine kadar yere yapışıyordum.
Benim bulunduğum yer merkeze 11-12 km ve merkeze giderken yokuş aşağı iniyorsun çıkarken mecbur yokuş var. Ve yaklaşık 4 km fln bu yokuş. Elektrikli scooter alsam çıkarken gücü kalmaz düşüncesindeyim o yüzden bisiklet daha iyi geliyor. En başlarda canım çıkıyordu o yokuşlarda ama kondisyonumu geliştirdiğim için artık pek sorun yaşamıyorum her yere gidip geliyorum :) Bence her şey kendi alanında güzel. Elektrili bisikleti nedense pek sevemedim :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmethan Önen
Şöyle yardımcı olayım. Öncelikle daha çok bisikleti nerede kullanacaksın bu önemli bi husus. Eğer çok araziye vurmayacaksan şehir içinde kullanmayı hedefliyorsan minimum 27,5 veya 29 jant almanı öneririm. Neden diye soracak olursan; 29 jantta daha az pedalla daha çok yol katedebilirsin ki ben 29 jant kullanıyorum 30 vitesli bir sistemim var. Bisikletim dağ bisikleti olmasına rağmen çok akıcı.
Kadro (yani bisikletin iskeleti) aşırı önemli değil bu fiyat bantlarında. Ama corelli kron gibi markaları pek önermem. Daha çok carraro bianchi rockrider mosso gibi kadrolara bakabilirsin. Tamamen senin bütçen için konuşuyorum. Eğer ki ikinci el de ghost, giant, scott gibi markalar bulabilirsen asla kaçırma.
Fren sistemin mutlaka mtb alacaksan hidrolik fren olsun. Bakımları biraz maliyetli olabilir ama hem uzun ömürlü kullanım sunar hem de daha az arıza verir ve fren daha iyi tutur.
Vites olarak minimum 24-27 vites almanı tavsiye ederim. Ve shimano markanın minimum düşük vites set grubun alivio marka olsun. deore, deore xt, deore slx gibi modeller çok daha iyidir. Evet hiç bilgin yoksa şu an kafan karışmış olabilir ama biraz araştırırsan çok daha bilgi sahibi olursun. Facebookta bisiklet grupları var oradan da çok yardım alabilirsin.
Kadrosunda (iskeletinde) kaynak işlemi yapıldıysa uzak dur. Mümkünse süspansiyonu yani ön maşası havalı maşa olsun.
Aklına takılan ne varsa sorabilirsin. Şu an için aklıma gelen bunlar.
Bu da benim bisikletim.

Carraro daytona 927 de güzel bisklettir. Ama sıfır fiyatı 7000 TL'nin üzerindedir muhtemelen.
merhaba dostum konu cok eski ama yinede sorayim. Bende mtb bisiklet almayi dusunuyorum ve gordugume gore bisiklet konusunda bilgin var. Butcem 5-6k ve 2. el almayi dusunuyorum yardimci olabilirmisin.Umarım mesajimi gorursun

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Semih Aydın
Kron ve Corelli önermiyorum.
2. El almalısın.
Carraro, Mosso gibi markalara bak

Mevsim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Fettah Özalp
Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. 5-5.5k arası dağ bisikleti almak istiyorum. Anlayan varsa öneri yapabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Biraz anlıyorsan kendin toplarsın, bence öyle uygun oluyor. ha 0 istersen pek bir şey yok bu bütçede ama corelli snoop serisi alabilirsin. ben corelli snoop 4.3 kullanıyorum. bende senin gibi anlamıyordum başta öylesine gezmeye almıştım ama bisiklet çok büyüleyici bir şey ister istemez 1 2 sene sonra şu olsun bu olsun diyor insan. dediğim gibi 2. el alacaksan kron xc100 (yükseltilmiş temiz) xc 150 (stok, hafif hasarlı) corelli snoop 5.0 bakarsın. ha benim önerim 2022 üstü corelli serisi olacaktır. niye dersen jant etiketleri metal baskılı 2021 ve alt sürümler kağıtdan o sıkıntı yaratıyor. corelli alacaksan 5.0 üstü al. kron alacaksan xc150 ama biraz yıpranmış olur xc100 e de içim pek ısınmış değil. bana kalırsa corelli snoop 5.0 ve üstü.

bu ilan kısmından corelli snoop 5.0 5.1 de 5.3 kladar arat derim ordan kafana yatan olur. sana renk önerim kırmızı ve fıstık yeşili almaman çünki solumuş gibi bir oluyor bir süre sonra. turuncu rengini şiddetle öneririm çünki pas parlak dışardan çok oturaklı duruyor. ama turuncu renkleri 5.0 ve üstünde ne yazıkki ton kaybediyor. ha bana görünüş önemli diyorsan sadece şehir içi kullanıcam dağ bayır ilgim yok diyosan turuncu 4.3 al. derim.

ustam çok karmaşık yazmış olabilirim kusura bakmayın.

Biraz anlıyorsan kendin toplarsın, bence öyle uygun oluyor. ha 0 istersen pek bir şey yok bu bütçede ama corelli snoop serisi alabilirsin. ben corelli snoop 4.3 kullanıyorum. bende senin gibi anlamıyordum başta öylesine gezmeye almıştım ama bisiklet çok büyüleyici bir şey ister istemez 1 2 sene sonra şu olsun bu olsun diyor insan. dediğim gibi 2. el alacaksan kron xc100 (yükseltilmiş temiz) xc 150 (stok, hafif hasarlı) corelli snoop 5.0 bakarsın. ha benim önerim 2022 üstü corelli serisi olacaktır. niye dersen jant etiketleri metal baskılı 2021 ve alt sürümler kağıtdan o sıkıntı yaratıyor. corelli alacaksan 5.0 üstü al. kron alacaksan xc150 ama biraz yıpranmış olur xc100 e de içim pek ısınmış değil. bana kalırsa corelli snoop 5.0 ve üstü.

bu ilan kısmından corelli snoop 5.0 5.1 de 5.3 kladar arat derim ordan kafana yatan olur. sana renk önerim kırmızı ve fıstık yeşili almaman çünki solumuş gibi bir oluyor bir süre sonra. turuncu rengini şiddetle öneririm çünki pas parlak dışardan çok oturaklı duruyor. ama turuncu renkleri 5.0 ve üstünde ne yazıkki ton kaybediyor. ha bana görünüş önemli diyorsan sadece şehir içi kullanıcam dağ bayır ilgim yok diyosan turuncu 4.3 al. derim.

ustam çok karmaşık yazmış olabilirim kusura bakmayın.
beyler konuyu birisi hoplatmış üstünden 2 yıl geçmiş görmedim kb.

Top Bottom