Neler Yeni

Bisiklet orta göbek tırr tırr ses sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Kadroyu mu parçalamış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine çok, bilyalı sıfır set linkini paylaştım 60 TL.
Dış lastikler 100 TL den başlıyor en kötüsü gitmişken sorun yinede
hocam derse bunun değişmesi lazım bilyalı göbeklemi değiştireyim

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Kadroyu mu parçalamış

Yine çok, bilyalı sıfır set linkini paylaştım 60 TL.
Dış lastikler 100 TL den başlıyor en kötüsü gitmişken sorun yinede
pek ismini bilmiyorum ama parlak bir parça

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hocam derse bunun değişmesi lazım bilyalı göbeklemi değiştireyim
Hocam açsın baksın. Ona göre karar verin. İçinden bilyalı göbek çıkarsa bilyalı taktırın. Rulmanlı çıkarsa yine rulmanlı göbek tavsiye ederim .

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Hocam açsın baksın. Ona göre karar verin. İçinden bilyalı göbek çıkarsa bilyalı taktırın. Rulmanlı çıkarsa yine rulmanlı göbek tavsiye ederim .
bilyalıyı rulmanlıya çevirince ne gibi farklar oluyor merak ettimde

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Kerem Mungan
Hocam bilye dağılmış anladığım kadarıyla bir bisikletçiye götürün insan bisikletçilere güvenemiyor doğru ama bu tarz bir durumda elinizde doğru anahtar yoksa yapmanız mümkün değil en güvendiğiniz bisikletçiye götürün bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Hocam bilye dağılmış anladığım kadarıyla bir bisikletçiye götürün insan bisikletçilere güvenemiyor doğru ama bu tarz bir durumda elinizde doğru anahtar yoksa yapmanız mümkün değil en güvendiğiniz bisikletçiye götürün bence
yarın götüreceğim zaten yapacak hiçbir şeyim yok

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
bilyalıyı rulmanlıya çevirince ne gibi farklar oluyor merak ettimde
Uzun süre bakım gerektirmiyor. Pedal çevirirken sürtünme kuvveti daha az oluyor. Yüksek tempoda çevrimen daha da kolaylaşıyor daha az efor sarfediyosunuz. Aynı şekilde rulmanlı göbeğe sahip ön arka jantlar da var. Akışı daha iyi oluyor.

Son düzenleme:

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,676
İsim
marilyn
IMG_20230514_225441.jpg
hocam discord veya instagramınız varsa videoları oradan atabilirim

instagram veya discordunuz varmı hocam

bende tüm viteslerde var

bisiklet marka model ise ümit albatros 26"
bisikletin orta göbeği 4 kare göbek az zorlamaya gelmiyor dağılıyor göbek değişirseniz sorununuz çözülür shimano göbeklere bakabilirsiniz hollowtechde alabilirsiniz ama daha pahalı zaten bisikletde çok mükemmel değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Uzun süre bakım gerektirmiyor. Pedal çevirirken sürtünme kuvveti daha az oluyor. Yüksek tempoda çevrimen daha da kolaylaşıyor daha az efor sarfediyosunuz. Aynı şekilde rulmanlı göbeğe sahip ön arka jantlar da var. Akışı daha iyi oluyor.
yakınımdaki bisikletçilere sordum geldim ancak sorduklarımın ikiside 150 liraya bilya değişmesi gerek dedi ve böyle biraz daha sürebilceğimi fazla bişi olmayacağını dedi. şuanda fazla param yok böyle idare edeceğim.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
yakınımdaki bisikletçilere sordum geldim ancak sorduklarımın ikiside 150 liraya bilya değişmesi gerek dedi ve böyle biraz daha sürebilceğimi fazla bişi olmayacağını dedi. şuanda fazla param yok böyle idare edeceğim.
Ben bilyanın tanesini max 10 tl ye alırım. Ama aynakol çektirme aparatı ile aynakolları sökemiyorum. Sökebilsem yağlayıp yeni bilyeleri takacağım. Rulmanlı göbek mi de 150 tl

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Ben bilyanın tanesini max 10 TL ye alırım. Ama aynakol çektirme aparatı ile aynakolları sökemiyorum. Sökebilsem yağlayıp yeni bilyeleri takacağım. Rulmanlı göbek mi de 150 TL
bilyalı göbektir ben kendim yapabilsem alıp yaparım ancak yapacak aparatlarım yok esenlerde sokak bisikletçileri gereksiz pahalı ve özensiz yapıyorlar maalesef. v fren ayarlamaya bile 20 lira alıyorlar neyseki disk fren bakımı yapabiliyorum kim bilir ona nekadar isterler. balata sormuştum ben 60 liraya kaliteli aldım adam bana 150 lira demişti sadece 1 çift balataya.

Ben bilyanın tanesini max 10 TL ye alırım. Ama aynakol çektirme aparatı ile aynakolları sökemiyorum. Sökebilsem yağlayıp yeni bilyeleri takacağım. Rulmanlı göbek mi de 150 TL
benim yapmam i.in hangi aparatlara ihtiyacım var söyler misiniz bi fiyatlarına bakmak istiyorum

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
bilyalı göbektir ben kendim yapabilsem alıp yaparım ancak yapacak aparatlarım yok esenlerde sokak bisikletçileri gereksiz pahalı ve özensiz yapıyorlar maalesef. v fren ayarlamaya bile 20 lira alıyorlar neyseki disk fren bakımı yapabiliyorum kim bilir ona nekadar isterler. balata sormuştum ben 60 liraya kaliteli aldım adam bana 150 lira demişti sadece 1 çift balataya.

benim yapmam i.in hangi aparatlara ihtiyacım var söyler misiniz bi fiyatlarına bakmak istiyorum
Orta göbek çektirme aparatı. 27 numara açık ağız anahtara ihtiyacınız var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,639
Üyeler
157,103