Neler Yeni

Böyle bir şanssızlık hiç kimsede yoktur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Abdulkadir çelik
Baya uzun bir yazı olacak. Öncelikle 4 sene önce bir bilgisayar toplamaya karar verdim ama para eksikti yazın çalışırsam alabilirdim, çalıştım yaz bitti para tamamlandı. Fiyatlara zam gelmiş dolar artmış baktım ki istediğim bilgisayarı almak için bir yaz daha çalışmam lazım çalıştım tekrar para koydum üstüne ama bu geçen sürede benim paranın değeri eridi gitti. Neyse tam tamamladık alacaz ekran karti sorunu çıktı. Miningden dolayı ekran ksrti alınamıyor haliyle bilgisayar toplanmiyor. Neyse artık dolar ve altın alıp paranın değerini korumayı akıl ettim ve bir sene daha calistim geçen sene tam bu zamanlarda donanim arsivi bir sistem çıkardı baya ucuzdu 200 stok vardı. Paramı bozdurdum ve dakikası dakikasına bekledim ama site yavaşladı ve yine alamadım tekrar altına ve dolara dönmeye çalıştığımda ise kur farkından 600 TL zarar ettim. Neyse ondan sonra yaz geldi tekrar calistim biraz daha para biriktirdim ama masaüstü toplayamam artık çünkü seneye üniversite sınavına girecem laptopa karar verdim. Tam bir ay araştırdım bir modele karar verdim bunu almalıyım dedim artık hak ettim dedim. Bankadan döviz olarak paramı çekmeye gittim 18 yaş altı olduğumdan annem ile beraber gittik bankaya benim işim tamamlandı annem kendi kartının numarasını değiştirmek istedi ama ***** bankacı benim hesabımın numarasını değiştirmiş o kadar söylemiştik bizde fark etmedik. Hepsiburadadan bilgisayarı ekledim sepetime hersey tamam alacam kod gelmiyor sonra baktım ki numara annemin. Annemi aradım tekrar kod istedim girdim ki ne ola laptop o an o dakika tükenmiş. 1 aydır sepetimde olan laptop. Neyse biraz daha pahalıya başka saticidan almaya uğraştım yine hersey tamam kodu istedim girdim ki banka ödemeyi onaylamadı. Birçok kez kod istediğimden galiba kartım bloke oldu ne bileyim 4 sene uğraştım galiba hak etmiyorum

25 kasımda yazdığım bu yazıyı 28 Kasım tarihinde guncelliyorum. En son ödeme yapamadığımdan o akşam artık ümidi kesmiştim ve istediğim bilgisayar o gün 1000 TL indirim girmişti. O gün müşteri hizmetlerini aradım ve neden banka ödemeyi onaylamadi hatasını aldığımı sordum banka kartımın limiti yetmiyormuş ve banka şubesinden yükseltmek lazımmış. Malum haftasonu banka açık degil pazartesiyi bekledik. Pazartesi günü bankaya gittiğimde sen 17 yaşındasın işlem yapamazsın limit yükseltme yapmayız dediler. Dedim ki müşteri hizmetlerini aradım şubeden yapacaksın dediler 17 yaşında olsan bankacı kadin o zaman ben sizi müşteri ilişkilerine yönlendireyim oraya gidin. Müşteri ilişkilerindeki bölüme gittim oda beni gişe işlemlerine yönlendiriyor ve içerisi aşırı kalabalık bunaltıcı sıcak. Top gibi oynuyorlar bizimle herkes ilgisiz. Tamam dediler tekrar sıra aldım sıramida yaktılar. Hesabımdaki parayı annemin hesabına havale ettirdim ve sonunda artık kendi paramı kullanabilme yetkisine kavuştum. 17 yaşına kadar temel ihtiyaçlarım haricinde aileme hiçbir yük olmamaya calistim. Ne istediysem yaz aylarında calistim biriktirdim öyle aldım. Ama bilgisayar almak istediğimde hep bir sıkıntı çıktı ve ilk defa bilgisayar alicam eskiden beri çok hevesliyim yani. Oyun oynama gibi bir amacımda yok genellikle oyun oynamam çok nadir oynarım. Ama bugün Allahın izniyle bu sıkıntıları çözdüm ve sonunda ne kadar kolayda olsa benim için zor olan ve her geçen gün zorlasan bu hedefe ulaştım. Yaşadığım bu mutluluğu paylasmak istedim ilgilenen herkese teşekkürler ederim

Son düzenleme:

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Hak etmekten ziyade sürekli ötelemişsin. Haliyle sistemsiz kalmışsın. Ben 1,5 sene önce bilgisayar alacaktım ekran kartı yok, dolar yüksek vs şimdi alınmaz geyiği hat safhaydı. Madem ekran kartı sıkıntı toplanmiyor bende gaming laptop aldım. Doğrusu pismandim ama monitöre bağlayınca benim için masaüstü gibi oldu. Tabi masaüstü performansı beklemek hata olur. Diyeceğim artık tereddüt etmeden kafana yatan sistemi, laptopu alman. Dolar yüksek, kart yok diye diye sonunda bilgisayarsız kalacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Abdulkadir çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hak etmekten ziyade sürekli ötelemişsin. Haliyle sistemsiz kalmışsın. Ben 1,5 sene önce bilgisayar alacaktım ekran kartı yok, dolar yüksek vs şimdi alınmaz geyiği hat safhaydı. Madem ekran kartı sıkıntı toplanmiyor bende gaming laptop aldım. Doğrusu pismandim ama monitöre bağlayınca benim için masaüstü gibi oldu. Tabi masaüstü performansı beklemek hata olur. Diyeceğim artık tereddüt etmeden kafana yatan sistemi, laptopu alman. Dolar yüksek, kart yok diye diye sonunda bilgisayarsız kalacaksın.
Bu sene artık bu ay kesin alacağım diye karar verdim ama şaşırtıcı tarafı 1 aydır sepetimde olan laptop tam kart bilgilerini yazdığım an tükendi kartımdan galiba oke oldu alacağım ama istediğimi alamayacam galiba

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Bu sene artık bu ay kesin alacağım diye karar verdim ama şaşırtıcı tarafı 1 aydır sepetimde olan laptop tam kart bilgilerini yazdığım an tükendi kartımdan galiba oke oldu alacağım ama istediğimi alamayacam galiba
Akakçe de vs başka satıcı gözükmüyor mu?

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Şuan var başka saticilarda daha pahalıya ama kartım bloke oldu diye blokesini kaldırmam lazim. Mouse falanda aldim ama bakalım 1 hafta daha uğraşacağım
Bloke kaldırma işleri felan aslında basit. Daha sabah blokemi telefonla 5 dakikada kaldırdım. Zaten telefondan teyidi yapıyorlar. Kart sahibi sen değilsen bilemiyorum tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Abdulkadir çelik
Bloke kaldırma işleri felan aslında basit. Daha sabah blokemi telefonla 5 dakikada kaldırdım. Zaten telefondan teyidi yapıyorlar. Kart sahibi sen değilsen bilemiyorum tabi.
Kart bana ait blokeyi kaldırırız o sorun değilde. Ya acaba miktar yüksek diye mi alamıyorum 18 yaş altındayım Ya.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Abdulkadir çelik
Limiti varsa sorun olmaz, yalnız öğrenciysen ve kart sahibi sensen yüksek ihtimal limit düşüktür bu yüzden satın alamıyorsundur.
Öğrenciyim daha doğrusu yeni lise mezunuyum ama 18 yaş altındayım. Galiba limit yok onu müşteri hizmetlerinden düzeltebilirmiyim

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Öğrenciyim daha doğrusu yeni lise mezunuyum ama 18 yaş altındayım. Galiba limit yok onu müşteri hizmetlerinden düzeltebilirmiyim
Hayır dostum. Sebebine gelirsek kart limiti gelir durumuna göre veriliyor. İşsizsen yüksek limit alamazsın. Benim kyk limit 500 TL idi. İşe girince 45 bin limit verdiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada kredi kartıyla denedigini varsayarak söylüyorum. Zaten banka kartıyla deniyorsan limit diye bir şey yoktur parani yatirirsin banka kartindan ceker.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Abdulkadir çelik
Hayır dostum. Sebebine gelirsek kart limiti gelir durumuna göre veriliyor. İşsizsen yüksek limit alamazsın. Benim kyk limit 500 TL idi. İşe girince 45 bin limit verdiler.

Bu arada kredi kartıyla denedigini varsayarak söylüyorum. Zaten banka kartıyla deniyorsan limit diye bir şey yoktur parani yatirirsin banka kartindan ceker.
Kredi kartı değil banka kartı parayi yükledim bakiye yeterli ama ödeme onaylanmadi dedi. Acaba banka kartında da günlük harcama limiti varmi diye düşündüm. Benimde bildiğim ne kadar varsa o kadar harcayabilmem lazim

Üzerine para koyup alsatçıdan alcaktın.
Biraz cahilim ya ticaret falan hiç girmedi bu bünyeye

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Kredi kartı değil banka kartı parayi yükledim bakiye yeterli ama ödeme onaylanmadi dedi. Acaba banka kartında da günlük harcama limiti varmi diye düşündüm. Benimde bildiğim ne kadar varsa o kadar harcayabilmem lazim

Biraz cahilim ya ticaret falan hiç girmedi bu bünyeye
İnternet alışverişi iznini acmissindir insallah.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,772
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom