Neler Yeni

Böyle ders çalışmak verimli olur mu

Şimdi benim normal çalışma planım uyandığım saat ile öğlen 12 ye kadar 2 saat öğlen 12 den akşam 6 ya kadar 3 saat akşam 6 dan gece 12 ye kadar 3 saat toplamda 8 saat olarak ayarlı ama gün içerisinde çok fazla isim çıkıyor sürekli masa başından kalkmak zorunda kalıyorum 4 saat anca çalışıyorum. Bende bunun yerine gece 4-5 gibi uyanıp uyandığım gibi hafif bir kahvaltı sonra öğlen 1e kadar aralıksız ders çalışıp günün geri kalanında ders falan çalışmayıp kendime ayırmayı düşünüyorum. Daha önceden bu şekilde ağır bir işte çalışıyordum o ağır işi bir şekilde tamamliyorsam dersi daha kolay bir şekilde yaparım diye düşünüyorum ama acaba verimli olur mu öğrendiğim şeyler kalıcı olur mu

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,330
İsim
ismail
Dene gör. Zamanında derece yapan arkadaşım gece 12-5 arası ayrı sabah 8 akşam 5 arası ayrı çalışırdı.Kişiden kişiye değişir çalışma stili.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,107
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Bu kişiden kişiye değişir ,kendim örnek olarak gece 20-03 arası en verimli saatim. Sonra yavaş yavaş uyku ağırlaşıyor. Kütüphaneye gitmeni tavsiye ederim, gittin mi saatlerce çalışabilirsin. O kadar geldim diyerek çalışmaya devam ediyorsun

neura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yiğit Erdem
Bende lise öğrencisiyim bana da nasıl plan yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz kendim yapamıyorum yapsam da uymuyorum

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Kürşat
4-5 gibi uyanıp uyandığım gibi hafif bir kahvaltı
Kaçta uyanırsanız uyanın bana uyanır uyanmak yemek yemek bana mantıklı gelmiyor, hele de o saatte. Hem biraz açken daha iyi çalışma ihtimalin olur. Bir de şakkadanak 7 saat aralıksız bilgi yüklemek de mantıklı gelmedi. Beynin dinlenmesi, bilgiler arasında bağlantı kurması ve özümsemesi gerekiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kişiden kişiye değişir ,kendim örnek olarak gece 20-03 arası en verimli saatim. Sonra yavaş yavaş uyku ağırlaşıyor. Kütüphaneye gitmeni tavsiye ederim, gittin mi saatlerce çalışabilirsin. O kadar geldim diyerek çalışmaya devam ediyorsun
Kütüphaneye de gidiyorum ama kütüphanede evdeki kadar imkanım olmuyor evde açıkçası çok fazla şımarıyorum rahatlık olunca
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende lise öğrencisiyim bana da nasıl plan yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz kendim yapamıyorum yapsam da uymuyorum
Hocam öncelikle okuduğun dönemin derslerinde güncel kal geride kalma dersleri çok iyi dinle lise kaçsın bilmiyorum ama 9-10 falansan günde lise derslerine ek olarak 2 saatde yks çalışsan profesör olursun ilk senende istediğin yere girersin.

Kaçta uyanırsanız uyanın bana uyanır uyanmak yemek yemek bana mantıklı gelmiyor, hele de o saatte. Hem biraz açken daha iyi çalışma ihtimalin olur. Bir de şakkadanak 7 saat aralıksız bilgi yüklemek de mantıklı gelmedi. Beynin dinlenmesi, bilgiler arasında bağlantı kurması ve özümsemesi gerekiyor.
Evet bende uyanır uyanmaz yemek yemeyi sevmiyorum zaten 9 gibi uyanıp 12 de falan kahvaltı yapıyorum bu planda uyanır uyanmaz kahvaltı yapayım deme sebebim 7-8 saat aralıksız ders çalışacağımdan açlık çekip dersin bölünmesini istemiyordum bir deniyecem ama pek verimli birseye benzemiyor tekrar eski yönteme dönerim

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,107
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Kütüphaneye de gidiyorum ama kütüphanede evdeki kadar imkanım olmuyor evde açıkçası çok fazla şımarıyorum rahatlık olunca
Amaç o zaten, dikat dağıtıcı faktör olmaması. Varsa 2 tane de arkadaş al yanına ,birbirinizi gazlarsanız ,geçen yaz sabah 10 da gidip 4 e kadar kalıyorduk iyi oluyordu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amaç o zaten, dikat dağıtıcı faktör olmaması. Varsa 2 tane de arkadaş al yanına ,birbirinizi gazlarsanız ,geçen yaz sabah 10 da gidip 4 e kadar kalıyorduk iyi oluyordu.
İşte kütüphaneye gitmeme sebeplerimden biride arkadaş sorunu. Önceden arkadaşlarla gidiyordum ama onlar ilk seneden üniversiteye girdiğinden ben sap gibi kaldım

Top Bottom