Neler Yeni

BOOT MODE: UEFİ+LEGACY VS UEFİ

JustPlayer004

80+ Bronze
Arkadaşlar imzamdaki sistemde bios da boot mode da uefi+legacy ve sadece uefi var sizce hangisini seçmem lazım pc im şuan uefi+legacy seçili 1tb m2 ssd im olmasına rağmen 20sn civarında açılıyor sizce ne yapmalıyım

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Rufusta Uefi olarak bootla, biosta Uefi seçip yükle.

Zechion

80+ Silver
Arkadaşlar imzamdaki sistemde bios da boot mode da uefi+legacy ve sadece uefi var sizce hangisini seçmem lazım pc im şuan uefi+legacy seçili 1tb m2 ssd im olmasına rağmen 20sn civarında açılıyor sizce ne yapmalıyım
Bende de geç açılma sorunu oluyor bazen cevap için yorum yazıyorum cevap yazacak kişi beni de etiketleyebilir mi veya işine yarayan cevapta beni de etiketler misin konu sahibi

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ben daha 1 hafta önce valorant yüzünden secure boot açmam gerekti csm support kapattım sonra bir baktım pc 10 15 saniye açılıyorken 5 saniye de açılmaya başladı yanlışıkla yaptım
ssd: corsair force mp600 1tb
anakart: gigabyte b450 s2h

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Bende de geç açılma sorunu oluyor bazen cevap için yorum yazıyorum cevap yazacak kişi beni de etiketleyebilir mi veya işine yarayan cevapta beni de etiketler misin konu sahibi
O yaptığım gözlemlere göre anakart ve bios yazılımı ile ilgili bir sorun intel kullanan kuzenimde gene Msi anakartta fast boot seçeneği var ama bizimkilerde yok benimde bilgisayarım yaklaşık 20 saniyede açılıyor aldığımdan beri böyle. Fast boot olsa rahat 3 saniye de açılır. Benim görselde mavi ile işaretlediğim ayarları yapın hocam.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (79).png
    Ekran Görüntüsü (79).png
    381.7 KB · Hit: 39

JustPlayer004

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O yaptığım gözlemlere göre anakart ve bios yazılımı ile ilgili bir sorun intel kullanan kuzenimde gene Msi anakartta fast boot seçeneği var ama bizimkilerde yok benimde bilgisayarım yaklaşık 20 saniyede açılıyor aldığımdan beri böyle. Fast boot olsa rahat 3 saniye de açılır. Benim görselde mavi ile işaretlediğim ayarları yapın hocam.
ayarlarım zaten fotoğrataki gibiymiş hocam ama yine aynı sanırım amd işlemcilerde oluyor bu anakartlarda fast boot yok çünkü dediğiniz gibi

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,107
İsim
Semih Boran
Legacy Boot'u kapatın. Yani, CSM'i. Fast Boot'u açın.

Top Bottom