Neler Yeni

.boş.

Aliyılmaz

80+ Bronze
yürüyüş, günlük spor hareketleri, ısınma hareketleri bile olur. Oturdukça vücut tembelleşir.

Ha bu dik durma bantlarını diyosun. Ufak bir destek lazım. Bende zamanında çok kamburdum, çalıştığım bir eczacı bana bir hareket göstermişti. Onunla sırtımda bir klips oturmuş gibi olup düzelmişti. Fakat ilerleyen zamanlarda ağır koli taşımam gereken bir işteydim, ayakçılık anlayacağın. Onunla sırtımı beter ettim.

Spor yapan çoğu arkadaşım, hareketlerin doğrusu için hep dik durmak gerektiğinden ötürü bir süre sonra sırtın düzeldiğini söyledi. Spor yaparken bende farkettim. Kendimi de, küçük kardeşimi de hep uyarırım kambur hissettiğim zaman.

Bu bantlar için fazla alışma, bunsuz duramazsın sonra diyorlar. Bunları da destek olarak kullan, egzersizleri var onları uygula. Çok fazla belini buna alıştırma kullanacak isen. Gözlük gibi bir durum hakim bunlarda da sanırsam.
hocam birkaç hareket söyleyebilirmisinz evde uygulayabilceğim çok yürüyüş yapmıyorum araba sürüyorum bende kamburum galiba biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki göbeği atarsam kötü amaçlı kullanırlar mı? atayım mı çok gerek var mı? anladım sağ ol.
daha yeni soru sorduğumda nolduğunu gördün atma sen boşver ilerde forumda daha aktif olursun bunun gibileri felan çıkar

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
hocam birkaç hareket söyleyebilirmisinz evde uygulayabilceğim çok yürüyüş yapmıyorum araba sürüyorum bende kamburum galiba biraz
https://play.google.com/store/apps/details?id=homeworkout.homeworkouts.noequipment&gl=TR
bununla fikir sahibi olabilirsin hocam. Kalistenik aletsiz olarak güzel bir alternatiftir kendi vücut ağırlığın ile çalışırsın. Ev içinde aletleri tıkmaya yer arama derdin olmaz.

Alete geçersen de, curl çalışabilirsin. Çok curl çeşitleri mevcut. Youtube'a ''Başlangıç için kol antrenmanı'' yazarsan basit kol hareketleri içinde çıkar karşına. Trapezleri de atlamamak gerek. Banane banane der gibi bir hareket vardı dumbell'la adını bilmiyorum tam:ROFLMAO: süper geliyor trapezler için onuda öneririm. Başlangıç rehberleri youtube ta dolu. Benim burda yazılı söyleyeceklerimden görsel olarak görmek daha faydalı olacaktır.

Aliyılmaz

80+ Bronze
https://play.google.com/store/apps/details?id=homeworkout.homeworkouts.noequipment&gl=TR
bununla fikir sahibi olabilirsin hocam. Kalistenik aletsiz olarak güzel bir alternatiftir kendi vücut ağırlığın ile çalışırsın. Ev içinde aletleri tıkmaya yer arama derdin olmaz.

Alete geçersen de, curl çalışabilirsin. Çok curl çeşitleri mevcut. Youtube'a ''Başlangıç için kol antrenmanı'' yazarsan basit kol hareketleri içinde çıkar karşına. Trapezleri de atlamamak gerek. Banane banane der gibi bir hareket vardı dumbell'la adını bilmiyorum tam:ROFLMAO: süper geliyor trapezler için onuda öneririm. Başlangıç rehberleri youtube ta dolu. Benim burda yazılı söyleyeceklerimden görsel olarak görmek daha faydalı olacaktır.
sağolun hocam bu uygulamayı daha öncede görmüştüm iyi gibiydi

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
sağolun hocam bu uygulamayı daha öncede görmüştüm iyi gibiydi
iyidir fakat pek dengeli olduğunu söyleyemeyeceğim. Bir süre sonra antrenman ağır gelmeye başlıyor. Kollarda güç olmadığı için aşırı yoruyordu. Kalistenik hareketlerini öğrenmek için güzel ama. Burada takıl biraz, zorlanınca kendi programını youtube tan da destek alarak kendin yaz.

Qilin

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Enes Gök
ideal kilo boyundan 110cm eksik olmalı, ama eğer 100santim den aşağıda değilse sıkıntı yaşamazsın. Mesela 80 olsan göze çarpabilirdi. Bende 180 im, boylu ve poslu olduğum için vücutta birtek yağ göbekte göze çarpıyor, 90 küsürüm. Dik durmaya çalış, duruş bozukluğu da vücudun görüntüsünü bozuyor.
Hocam bende de göbek yok ama 185 boyunda 107kgyim. Bel simitleri belli ama göbekte yağlanma aşırı az niye böyle fikriniz var mı?

PowerXitinia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
sabri reis
Şu anki kilonuz ideal aralıkta. Üst sınır kilonuz 76. Bu sınırı geçmemeye çalışın.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
peki göbeğim fazla mı sizce?
göbeği görmeden bişey demek doğru olmaz. Takma bu kadar. Boyun ve kilon yerinde. Sadece harekette kal, eğer göbeğinden çekiniyorsan da, biraz büyük beden giyin ve koyu ton tercih et. Ayrıca özgüvensiz olmayı bırak. Göbekten daha büyük bir sorun özgüvensizlik.

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
15 yaşındayım, boyum 175,kilomu tam bilmiyorum 74-75 kilodan falanımmdır herhalde. bugün yağ oranımı ölçmek için göbek çevremi ve bi kaç yerimi ölçtüm. yaşıma göre fazla geldiller sizce fazla mı?
Göbeğim normalde 93 cm ama içime çektiğimde 89 cm, kalça çevrem 105 cm, omuzlarım 107 cm, göğüs çevremde 95 cm. çok mu fazla?? göbek bol ve içe çektiğimden çok belli olmuyor ama yine de fazla mı? Nasıl eritirim?? kaç cm olmalı? Yakında spora da başlamayı düşünüyorum.
Boy kilo oranın normal kardeşim sadece 3-4 kilo verebilirsin 175 boya 70-71 kilo tam idealdir.

Yağ oranın kaç? Göbeğinin resmini paylaşabilir misin?
93 cm bel çevrem. fotoğraf şu an paylaşmayı uygun bulmuyorum.

Boy kilo oranın normal kardeşim sadece 3-4 kilo verebilirsin 175 boya 70-71 kilo tam idealdir.
peki göbek çevrem fazla mı?

göbeği görmeden bişey demek doğru olmaz. Takma bu kadar. Boyun ve kilon yerinde. Sadece harekette kal, eğer göbeğinden çekiniyorsan da, biraz büyük beden giyin ve koyu ton tercih et. Ayrıca özgüvensiz olmayı bırak. Göbekten daha büyük bir sorun özgüvensizlik.
atıyorum o zaman.

hemen silicem. çabuk bak

Son düzenleme:
Top Bottom