Neler Yeni

Bosch ev kliması çok elektrik yakar mı?

yasinsuer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Yasin SÜER
Beyler evde bu klimadan var ayarını 20 derece yapmıyorum yoksa sıcaktan durulmuyor evde. Bu alet çok elektrik yakar mı?

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Hit: 54

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
Beyler evde bu klimadan var ayarını 20 derece yapmıyorum yoksa sıcaktan durulmuyor evde. Bu alet çok elektrik yakar mı?
Üstünde veya dış ünitesinde inverter yazıyor mu? yazmıyorsa on-off klimadır diye biliyorum ve evet açık olduğu sürece yakar. Sıcaksa yapacak bir şey yok inverter klima değilse odada durmadığınız sürece klimayı kapatın.

yasinsuer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Yasin SÜER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstünde veya dış ünitesinde inverter yazıyor mu? yazmıyorsa on-off klimadır diye biliyorum ve evet açık olduğu sürece yakar. Sıcaksa yapacak bir şey yok inverter klima değilse odada durmadığınız sürece klimayı kapatın.
inverter yazısı göremedim.

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
inverter yazısı göremedim.
bu klima yakar o zaman. istenilen sıcaklığa geldiğinde kendini stop eder ve sıcaklık arttığında tekrar devreye girer. bunu gün içerisinde çok fazla yaptığından başlangıç anlarında ve soğutma sırasında yüksek güç çeker. klmanızın soğutma kapasitesine göre değişir ama 12.000 BTU bir ürünse 1300w civarı çeker diye düşünüyorum

yasinsuer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Yasin SÜER
bu klima yakar o zaman. istenilen sıcaklığa geldiğinde kendini stop eder ve sıcaklık arttığında tekrar devreye girer. bunu gün içerisinde çok fazla yaptığından başlangıç anlarında ve soğutma sırasında yüksek güç çeker.
yok hocam öyle yapmıyor sürekli çalışıyor bu klima kapanmıyor yani.

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
yok hocam öyle yapmıyor sürekli çalışıyor bu klima kapanmıyor yani.
klimanın kapandığını sen anlamazsın. kompresör kısmı kapanır makine üflemeye devam eder ama soğutmaz. sıcaklık yükselince kompresör yeniden çalışıp soğutmaya başlar. inverter klimalar iste kompresörü kapatmaz, devrini düşürür. bu sayede on off bir klima sürekli 1300w civarı çekerken inverter klimalar sabit 300w civarında işlerini hallederler.

yasinsuer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Yasin SÜER
klimanın kapandığını sen anlamazsın. kompresör kısmı kapanır makine üflemeye devam eder ama soğutmaz. sıcaklık yükselince kompresör yeniden çalışıp soğutmaya başlar. inverter klimalar iste kompresörü kapatmaz, devrini düşürür. bu sayede on off bir klima sürekli 1300w civarı çekerken inverter klimalar sabit 300w civarında işlerini hallederler.
2011 model bosch klima bendeki sanırım

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
klimanız 24000BTU luk güçlü bir klima 2200W güç çektiği yazıyor 3000W civarına kadar çıkabiliyormuş. Kullanılan oda büyük muhtemelen.

Klima ınverter değil aynı zamanda güçlü bir makine. Tüketimi fazla saatlik 5 TL çekiyor olarak düşünebilirsiniz.

yasinsuer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Yasin SÜER
klimanız 24000BTU luk güçlü bir klima 2200W güç çektiği yazıyor 3000W civarına kadar çıkabiliyormuş. Kullanılan oda büyük muhtemelen.

Klima ınverter değil aynı zamanda güçlü bir makine. Tüketimi fazla saatlik 5 TL çekiyor olarak düşünebilirsiniz.
saatlik 5 TL fazla mı oluyor hocam ?

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
saatlik 5 TL fazla mı oluyor hocam ?
tabii fazla. 5 saat çalışsa
5*5=25 günlük 25 TL
7 gün boyunca günde 5 saat çalışsa
25*7=175
Aylık 175*4= 700TL

Sadece klima için aylık 700TL ödemeniz gerekir. Sizin için fazla değilse bilemeyeceğim orasını :D

Top Bottom