Neler Yeni

Yardım Boşta 98 derece işlemci

önceden normal çalışıyordu bugün fm için yama kurdum ardından işlemci sıcaklığı düşmemeye başladı ondan kaynaklandığını düşünüp oyunu ve yamayı kaldırdım bir şeyler yaptım kapadım açtım ama sonuç aynı boşta 85-100 çalışıyor virüs mü bulaştı anlamadım ne yapmam gerekiyor mümkünse sıfırlamadan

Bünyamina

80+ Platinum
önceden normal çalışıyordu bugün fm için yama kurdum ardından işlemci sıcaklığı düşmemeye başladı ondan kaynaklandığını düşünüp oyunu ve yamayı kaldırdım bir şeyler yaptım kapadım açtım ama sonuç aynı boşta 85-100 çalışıyor virüs mü bulaştı anlamadım ne yapmam gerekiyor mümkünse sıfırlamadan
İşlemcin ne ? Fan mı aldın taktın ? Macun mu yeniledin ? Kasanın konumunu mu değiştin ?

Bünyamina

80+ Platinum
Hocam excalibur gaming leptop işlemcim i7 6700 bugüne kadar normaldi yama kurduktan sonra ne olduysa oldu anlayamadım ne yapabilirim
Hava sıcak laptop u masada altının rahat edebileceği yerde kullan. Kaç yıllık bir laptop bakımları gelmiş olabilir ? Macun kurumuş ve fanın tozlanmış olabilir.

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Uygulama yüklendikten sonra bu olduysa virus girmiştir,
Kaspersky indirip tam tarama yapın, büyük ihtimal mining virüsü bulaştı,
Görev yöneticisini açıp bakın, açtığınızda %100 kullanan uygulamayı bulun

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hava sıcak laptop u masada altının rahat edebileceği yerde kullan. Kaç yıllık bir laptop bakımları gelmiş olabilir ? Macun kurumuş ve fanın tozlanmış olabilir.
Hayır bakımlarını yapalı çok olmuyor hiç bir problemi yoktu az önceye dek bir anda olması sizce de yanlış değil mi

Bünyamina

80+ Platinum
Hayır bakımlarını yapalı çok olmuyor hiç bir problemi yoktu az önceye dek bir anda olması sizce de yanlış değil mi
7/24 takip etmiyorsundur. Baktığında sistem yükte değildir ısınmamıştır. Yanlış değil birden sistem 98 derece olmaz. Zaten yakın sıcaklıklarda geziyordur. Kaliteli bir bakım yapıldığına amin miyiz ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygulama yüklendikten sonra bu olduysa virus girmiştir,
Kaspersky indirip tam tarama yapın, büyük ihtimal mining virüsü bulaştı,
Görev yöneticisini açıp bakın, açtığınızda %100 kullanan uygulamayı bulun
Muhtemelen o şekilde bir virüs bulaştı görev yöneticinden bir şey kullanılmıyor lakin sıcaklık üst düzeyde
Mesaj otomatik birleştirildi:

7/24 takip etmiyorsundur. Baktığında sistem yükte değildir ısınmamıştır. Yanlış değil birden sistem 98 derece olmaz. Zaten yakın sıcaklıklarda geziyordur. Kaliteli bir bakım yapıldığına amin miyiz ?
elbette elimden geldiğince yaptığımı düşünüyorum keza 7 24 de sıcaklıklarımı kontrol ediyorum sabah baktığımda bir problem söz konusu değildi ne olduysa fm için belgelere dosyaları attıktan yaptıktan sonra oldu çözümünü de bilemiyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-09 180017.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-09 180017.png
    110.9 KB · Hit: 16
  • Ekran görüntüsü 2024-08-09 180017.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-09 180017.png
    110.9 KB · Hit: 16
Son düzenleme:

Bünyamina

80+ Platinum
Muhtemelen o şekilde bir virüs bulaştı görev yöneticinden bir şey kullanılmıyor lakin sıcaklık üst düzeyde

elbette elimden geldiğince yaptığımı düşünüyorum keza 7 24 de sıcaklıklarımı kontrol ediyorum sabah baktığımda bir problem söz konusu değildi ne olduysa fm için belgelere dosyaları attıktan yaptıktan sonra oldu çözümünü de bilemiyorum
Malwarebayte indirip test sonuçlarına bakarsın da 98 dereceyi görmemesi gerekiyor bence bu işlemcinin. Laptoplar için 95 civarı okeyde sayılabiliyor bu sıcak aylarda. Birden 98 dereceyi görmez nedeni şu zaten yükte ulaşacağı sıcaklık örneğin 90 olsa virüs de bulaşsa yükte olacağı için yine 90 dereceyi görürsün yükte. Anlatmak istediğim şey bu.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
chade
virüs yemiş olabilirsin. çözüm format

Malwarebayte indirip test sonuçlarına bakarsın da 98 dereceyi görmemesi gerekiyor bence bu işlemcinin. Laptoplar için 95 civarı okeyde sayılabiliyor bu sıcak aylarda. Birden 98 dereceyi görmez nedeni şu zaten yükte ulaşacağı sıcaklık örneğin 90 olsa virüs de bulaşsa 90 dereceyi görürsün yükte. Anlatmak istediğim şey bu.
haklısınız lakin bu pc yeni almış değilim sıcaklık değerlerini arka planda hep açık olacak şekilde kontrol ediyorum boşta sıcaklığı genellikle 46 ila 55 arasında oluyor ama yoğun işlemlerde normal olacak biçimde 90-100 derecelerde seyrediyor dediğinizi de deneyeceğim

virüs yemiş olabilirsin. çözüm format
muhtemel öyle gözüküyor hocam formatsız çözümü yok mudur eski dosaya ve uygulamaları yüklemek epey zaman alıyor

Bünyamina

80+ Platinum
haklısınız lakin bu pc yeni almış değilim sıcaklık değerlerini arka planda hep açık olacak şekilde kontrol ediyorum boşta sıcaklığı genellikle 46 ila 55 arasında oluyor ama yoğun işlemlerde normal olacak biçimde 90-100 derecelerde seyrediyor dediğinizi de deneyeceğim
Aması felan olacak bir durum değil. Fan mı bozuldu hava girişleri mi kapandı bu sıcaklıkları görsün ? Benim düşüncem değil bu böyle yani.

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
chade
muhtemel öyle gözüküyor hocam formatsız çözümü yok mudur eski dosaya ve uygulamaları yüklemek epey zaman alıyor
sistemin her yerine yayılmıştır muhtemelen. en sağlıklı çözüm bu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,218
Üyeler
157,497
Son üye
azizdindar
Top Bottom