Neler Yeni

BU DENEYDEN BİŞEY ANLAMADIM ANLATACAK VARMI?

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
"bilim uygulamaları ödev kütlesi farklı aynı cins maddeler üzerinde ısıtma ve soğutma deneyleri tasarlanır aynı cins maddelerin kütlesi farklı ise ısıtıldıklarında sıcaklık değişimleri nasıl olur" arkadaşlar hoca atmış bunun deneyini yapın diye ama ben hiçbisey anlamadım a0.5 Türkçe de olunca iyice beynim yandı ne yapmam gerektiğini açıkça anlatabilecek varmı?
Ders SEÇMELİ bilim uygulamaları ama ben seçmedim baya iyi yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,021
İsim
izoly çalışanı
Kütlesi farklı 2 aynı cismi ısıtarak hangisi daha hızlı ısınıyor diye deney yapacaksın galiba

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İki farklı kapta aynı maddeyi açık bir kapta, aynı sürede, farklı kütlelerde ısıtacaksın, kütle değişimini 5 dk'da bir not edeceksin.

Misal 100gr su ve 200gr su al farklı kaplarda aynı süre, açık bir kapta ve aynı ateş gücüyle ısıt kütle değişimini yaz.

(100gr olan % olarak daha çok kütle kaybedecektir. 100gr olan daha çok ısınacaktır.)

Son olarak deneyde kullandığın maddelerin kütlesi dışında her özelliğinin özdeş olmasına dikkat et.

Son düzenleme:

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki farklı kapta aynı maddeyi açık bir kapta, aynı sürede, farklı kütlelerde ısıtacaksın, kütle değişimini 5 dk'da bir not edeceksin.

Misal 100gr su ve 200gr su al farklı kaplarda aynı süre, açık bir kapta ve aynı ateş gücüyle ısıt kütle değişimini yaz.

(100gr olan % olarak daha çok kütle kaybedecektir.)
Teşekkür ederim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kütlesi farklı 2 aynı cismi ısıtarak hangisi daha hızlı ısınıyor diye deney yapacaksın galiba
Teşekkürler

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,266
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Kütlenin sıcaklığa değişimini bulmanı istiyor işte.
Örnek:
50ml ve 200ml su al, ikisini de aynı sıcaklıkta ateşe koy. İkisini de aynı süre ısıt. Hangisi daha çok ısınır onu soruyor. Ve soğuturken de aynı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,969
Üyeler
140,930
Son üye
barlas?01
Top Bottom