Neler Yeni

Bu ısı değerleri normal mi? Acer Aspire 3 A315-53G-578Q

EnesZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes
1706277607075.png
İntel i5 7200u Nvidia Mx130 değerler ekrandaki gibi işlemci 1-2 saat valorant oynadıktan sonra oldu genel olarak sabit 60 fps alıyorum ilk yarım saat, fakat sonraki süreçlerde arada drop giriyor ve sıcaklık 99 dereceye kadar çıkmış kasa plastik ve erimesinden korkuyorum fan rpmini manuel olarak nasıl yükseltmeliyim eğer bu sıcaklıklar anormal ise?

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Barış Seyhan
Kesinlikle normal değil. Termal macun değişimi ve fan temziliğini en son ne zaman yaptınız? Eğer bakım yaptıydanız işlemcinin turbo boost modunu kapatıp kullanın.

EnesZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle normal değil. Termal macun değişimi ve fan temziliğini en son ne zaman yaptınız? Eğer bakım yaptıydanız işlemcinin turbo boost modunu kapatıp kullanın.
en son 2023 kasım ayında yaptım termal macunu ve fan temizliğini. turbo boost modunu nasıl kapatıp açıcağımı bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Barış Seyhan
en son 2023 kasım ayında yaptım termal macunu ve fan temizliğini. turbo boost modunu nasıl kapatıp açıcağımı bilmiyorum
Güç seçeneklerinden max. işlemci durumunu %99 a alabilirsin. Kapanmazsa Biostan ayar ile yapabilirsin. Youtube ve forumlarda bunun ile ilgili birsürü video ve konu mevcut. Turbo Boost'u kapattığında biraz performans düşüşü yaşarsın ama.

EnesZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç seçeneklerinden max. işlemci durumunu %99 a alabilirsin. Kapanmazsa Biostan ayar ile yapabilirsin. Youtube ve forumlarda bunun ile ilgili birsürü video ve konu mevcut. Turbo Boost'u kapattığında biraz performans düşüşü yaşarsın ama.
teşekkürler her şey için

Top Bottom