Neler Yeni

Bu PSU Hakkında ne düşünüyorsunuz? Cougar XTC 500W

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Bütçe
700
Cougar, benim top 5 veya top 10 listeme koyacağım PSU markalarından biridir kesinlikle fakat genelde bütçe dostu ürünleri bulunmuyor. Bir sistem toplarken Amazon üzerinden şans eseri karşılaştım Cougar XTC ile.

500W fiyatı 700 TL. Giriş/Orta seviyesi sistemlerde kullanılabilecek bir PSU olduğunu düşünüyorum ve fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum

Biraz göz gezdirdiğime göre 105 derecede dahi uzun süre istikrar sağlayan Japon polipropilen kapasitörleri kullanıyor.
1665974778369.png

1665974801335.png

UVP (Düşük Gerilim Koruması)
Voltajlar tek hatlarda belirli bir tolerans değerinin altına düşerse, PSU otomatik olarak kapanır.

OVP (Aşırı Gerilim Koruması)
Voltajlar tek hatlarda belirli bir tolerans değerinin üzerine çıkarsa, PSU otomatik olarak kapanır.

SCP (Kısa Devre Koruması)
Kısa devre durumunda kapanır. Bu özellik PSU'nun çekirdek bileşenlerinin ve Sistem bileşenlerinin hasar görmesini önler.

OPP (Aşırı Güç Koruması)
Sistemin güç gereksinimi aşırı büyükse ve PSU'dan sağlayabileceğinden daha fazla güç gerektiriyorsa, bu koruma işlevi etkinleştirilir.

Sizin Cougar hakkında,veyahut bu konu'da ki model hakkında düşünceleriniz neler? 700 TL Eder mi?

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Forget
700TL çok bence.

Hasan344

80+ Gold
Fiyat fena değil bence.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Oyle cok da iyi bir PSU degil, sadece bulk cap 105 derece diye belirtilmis. Gurultu filtresi, ani akim korumasi, topoloji, filtre kapasitorler gibi seyler muamma. Topolojinin buck veya boost oldugunu dusunmuyor degilim tabii.

Giris seviyesini karsiliyor, idarelik kullandirir kendisini.

Top Bottom