Neler Yeni

İnceleme İşte Cevabı -3 Cougar markası Frisby e mi ait ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam klavye mouse konusunda evet baya sikayet var ama PSU ile alakalı yok ,ki zaten ben kalavye mouse tavsiye etmiyorum ,egerki bütçeniz varsa Frisby de tavsiye etmem daha kalitelisi varken . Ama bütçesi yoktur arkadaşın ,pahali PSU için sisteminden kısacaksa Frisby alsın sorun olmadan kullanır. Fakat Direkt Firsby gördüğünüz yere C4 damgasida ne bileyim? Geçenlerde Sharkoon PSU icin herkesin önerdiği marka * Abdullah abi konu açtı tavsiye etmiyorum diye . Ki servisi de baya ilgili, kumandadan fan hızını açmayı unuttum diye sıfır fan seti göndermişlerdi.

frisbynin fiyat bandında FSP mevcut, frisbynin fiyatları hakmediği bir seviyede. Ağrılıklı olarak klavye ve mouse şikayeti var doğru ama PSU konusunda da bolca şikayetleri var. C4 damgası koymamızın sebebi bileşenleri kalitesiz, şimdi şikayet sayısı az çünkü Frisbyli sistem toplayanların büyük çoğunluğunun sistemi daha 1 yıllık değil. Belli bir süre içerisinde bunlar artıcaktır, tabii alan çokmudur bilemem pek sevilmeyen bir marka sonuçta :).

beritankorkusuz

80+ Silver
frisbynin fiyat bandında FSP mevcut, frisbynin fiyatları hakmediği bir seviyede. Ağrılıklı olarak klavye ve mouse şikayeti var doğru ama PSU konusunda da bolca şikayetleri var. C4 damgası koymamızın sebebi bileşenleri kalitesiz, şimdi şikayet sayısı az çünkü Frisbyli sistem toplayanların büyük çoğunluğunun sistemi daha 1 yıllık değil. Belli bir süre içerisinde bunlar artıcaktır, tabii alan çokmudur bilemem pek sevilmeyen bir marka sonuçta :).
Hocam bana şikayetleri atar misinjz psu*

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
Rehberin en altında not eklemiştim. Bu şuan bilinen kronik sorunlu SSD bunlar diye buldukça ekleyeceğimi belirtmiştim. İstisnalar olabiliyor kronik sorunlu olan bazı modeller'de nadiren de sağlam çıkabiliyor. Rehberin detaylı olduğunu düşünüyorum. Ne tür bilgi ekleyebilirim başka?
Öncelikle burda sitem ettiğim konu ne sen ne a kişi ne b kişisi, ne de senin rehberin hocam. Ben derdim bu forumdaki samsung hariç her ssd ye kronik sorunlu diyen illa bir kişinin çıkması. Ha incelemen çok güzel. Vallahi ben sıkıldıkça okuyorum. Fakat detaylı değil. Örnek: James Donkey ssd si rehberinde var fakat rehberlik herhangi bir tarafı yok hocam. Çok nadiren sağlığı düşüyor? Bu yüzden SSDyi önermiyorsun? Ha bu arada bütün ssd lerin çok nadiren sağlığı düşebilir ? Biosu bazı zamanlarda okumamasına eyvallah fakat kullanıcı yorumlarında 30-40 kişinin çok memnun olması ? Ha bak şikayet edenler var bu da kanıtı diyerek 10 tane link atabilirsin fakat herhangi bir ssd modeli için şikayet eden 10 kişiyi bulmak çok zor değil.
inceleme.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca başta da belirttiğim gibi konu sen değilsin. Fakat kronik sorunlu m.2 ssd yok diyorsun. Öte tarafta arkadaşlar ''bu m.2 ssd nasıldır?'' diyenlere de kronik sorunlu diyor ? Zaten can sıkıcı durum da burda başlıyor. Yukarı bir arkadaşımız senin rehberini atıp bak burada kronik sorunlu ssd ler var demiş. Fakat bu rehberde olmayan bir ton ssd ye de kronik sorunlu diyorlar. Derdim bu. Sen de rehberinde çıkıp Çok nadiren sağlığı düşüyor ve okuma yazma hıız vaat ettiğinin altında dedikten sonra Abdullah abi inceleme videosunda vaad ettiği okuma-yazma hızlarını alınca senin rehberinin de her ssd ye kronik sorunlu diyen insanlardan bir farkı kalmıyor bilgine. İstersen böyle bir şeyin varlığını reddet ister düzelt tamamen sana kalmış. Ayrıca ben her şeyi bilirim triplerindeki bir insan da değilim. Gözden kaçırdığım bir durum da elbette olabilir. Amacımı umarım doğru anlatabilmişsimdir. Fikret orman ve Fikret ormana şampiyonluğun maliyeti 4 milyon borç olmamalı dediği için fikret orman tarafından küfür edilip tokat yiyen beşiktaş kongre üyesi gibi olmaya gerek yok.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Öncelikle burda sitem ettiğim konu ne sen ne a kişi ne b kişisi, ne de senin rehberin hocam. Ben derdim bu forumdaki samsung hariç her SSD ye kronik sorunlu diyen illa bir kişinin çıkması. Ha incelemen çok güzel. Vallahi ben sıkıldıkça okuyorum. Fakat detaylı değil. Örnek: James Donkey SSD si rehberinde var fakat rehberlik herhangi bir tarafı yok hocam. Çok nadiren sağlığı düşüyor? Bu yüzden SSDyi önermiyorsun? Ha bu arada bütün SSD lerin çok nadiren sağlığı düşebilir ? Biosu bazı zamanlarda okumamasına eyvallah fakat kullanıcı yorumlarında 30-40 kişinin çok memnun olması ? Ha bak şikayet edenler var bu da kanıtı diyerek 10 tane link atabilirsin fakat herhangi bir SSD modeli için şikayet eden 10 kişiyi bulmak çok zor değil.Alıntıyı görüntüle
Çok nadiren dediğim bazılarında düşüyor bazılarında düşmüyor demek. Onu daha açıklayıcı yazarım.
İnternet'te epey araştırdım ama millet LE serisine mi sahip yoksa normal seriye mi sahip belli değil bu yüzden kesin olmadığını belirttim.
JD'den şikayet eden birçok kişi vardı. Daha NAND türü bile kesin bilinmiyor SLC mi MLC mi TLC mi?

Ayrıca başta da belirttiğim gibi konu sen değilsin. Fakat kronik sorunlu m.2 SSD yok diyorsun. Öte tarafta arkadaşlar ''bu m.2 SSD nasıldır?'' diyenlere de kronik sorunlu diyor ? Zaten can sıkıcı durum da burda başlıyor. Yukarı bir arkadaşımız senin rehberini atıp bak burada kronik sorunlu SSD ler var demiş. Fakat bu rehberde olmayan bir ton SSD ye de kronik sorunlu diyorlar. Derdim bu. Sen de rehberinde çıkıp Çok nadiren sağlığı düşüyor ve okuma yazma hıız vaat ettiğinin altında dedikten sonra Abdullah abi inceleme videosunda vaad ettiği okuma-yazma hızlarını alınca senin rehberinin de her SSD ye kronik sorunlu diyen insanlardan bir farkı kalmıyor bilgine. İstersen böyle bir şeyin varlığını reddet ister düzelt tamamen sana kalmış. Ayrıca ben her şeyi bilirim triplerindeki bir insan da değilim. Gözden kaçırdığım bir durum da elbette olabilir. Amacımı umarım doğru anlatabilmişsimdir. Fikret orman ve Fikret ormana şampiyonluğun maliyeti 4 milyon borç olmamalı dediği için fikret orman tarafından küfür edilip tokat yiyen beşiktaş kongre üyesi gibi olmaya gerek yok.
Kronik sorunlu M2 SSD varsa eklemeyi düşünüyordum birçok M2 SSD'ye baktım ama kronik sorunlu denilebilecek herhangi bir sorun bulamadım. Ayrıca her okuma yazma hızı düşük olan SSD kronik sorunlu değildir. Kullanılan parçalara göre değişiyor. Mesela Hİ-Level ucuz bir SSD yazma ve okuma değerleride diğerleirne göre biraz daha az ama kronik sorunlu değil aynı şekilde WD Green'de bütçe dostu olarak tasarlanmış. Okuma değeri 450 altına pek inmiyor yazma değeri ise 300'ü geçemiyor.(Laptop'ta bu SSD'yi kullanıyorum. Arada bir sapıtıyor). Rehberin altına da not'ta düşmüştüm. Yanlış bir bilgi varsa bana bildirin demiştim. Egosu tavan yapmışlardan değilim. Yeri geri özür dilerim yeri geldi kökten kaldırdım.
Ayrıca "Fakat bu rehberde olmayan bir ton SSD ye de kronik sorunlu diyorlar" bu olay beni ilgilendirmiyor. Diyenlerin kendi düşüncesi. JD SSD'leri tekrar araştıracağım ve türkçe sorunları düzelteceğim.
@Pykecan Cımbızoğlu

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
Çok nadiren dediğim bazılarında düşüyor bazılarında düşmüyor demek. Onu daha açıklayıcı yazarım.
İnternet'te epey araştırdım ama millet LE serisine mi sahip yoksa normal seriye mi sahip belli değil bu yüzden kesin olmadığını belirttim.
JD'den şikayet eden birçok kişi vardı. Daha NAND türü bile kesin bilinmiyor SLC mi MLC mi TLC mi?

Kronik sorunlu M2 SSD varsa eklemeyi düşünüyordum birçok M2 SSD'ye baktım ama kronik sorunlu denilebilecek herhangi bir sorun bulamadım. Ayrıca her okuma yazma hızı düşük olan SSD kronik sorunlu değildir. Kullanılan parçalara göre değişiyor. Mesela Hİ-Level ucuz bir SSD yazma ve okuma değerleride diğerleirne göre biraz daha az ama kronik sorunlu değil aynı şekilde WD Green'de bütçe dostu olarak tasarlanmış. Okuma değeri 450 altına pek inmiyor yazma değeri ise 300'ü geçemiyor.(Laptop'ta bu SSD'yi kullanıyorum. Arada bir sapıtıyor). Rehberin altına da not'ta düşmüştüm. Yanlış bir bilgi varsa bana bildirin demiştim. Egosu tavan yapmışlardan değilim. Yeri geri özür dilerim yeri geldi kökten kaldırdım.
Ayrıca "Fakat bu rehberde olmayan bir ton SSD ye de kronik sorunlu diyorlar" bu olay beni ilgilendirmiyor. Diyenlerin kendi düşüncesi. JD SSD'leri tekrar araştıracağım ve türkçe sorunları düzelteceğim.
@Pykecan Cımbızoğlu
Hocam umarım kendimi iyi anlatabilmişimdir. Sükunetiniz için teşekkürler. İkimizin de bahsettiği gibi mevzu biraz da benim her ssd ye kronik sorunlu diyenlere olan sitemim. Ha ben tabi ki şöyle bir rehber olsa, piyasaki popüler ssd leri içerse, iyi kötü özelliklerini yazsa isterim yani. O yüzden detay dan kastım örnek vereyim SU650 serisinde her 1tb için %1 sağlık kaybeder ömrü bu yüzden hızlı tükenir vb. Veya SU630 windows kuruluysa oyunlarda düzenli donma yapar demişsiniz. Hangi oyunlarda? Düzenli donma dan kasıt nedir ? Çünkü dediğim gibi ben bu ssd yi kullanan birisi olarak ne mavi ekran gördüm ne AAA tier oyunlar oynarken düzenli donma gördüm. Sıcaklık değeri de normal. E hal böyleyken siz çıkıp nadiren ''Nadiren, bazı oyunlarda'' dediğinizde inanmakta zorlanıyorum. Ha bütün su630larda olmaz diyebilirsiniz. O zaman her SSDnin her modelinde illa sorunlu bir ssd yi yeterince şanslıysanız alabilirsiniz. Rehberin rehber olma özelliğini böyle durumlar sekteye uğratıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam umarım kendimi iyi anlatabilmişimdir. Sükunetiniz için teşekkürler. İkimizin de bahsettiği gibi mevzu biraz da benim her SSD ye kronik sorunlu diyenlere olan sitemim. Ha ben tabi ki şöyle bir rehber olsa, piyasaki popüler SSD leri içerse, iyi kötü özelliklerini yazsa isterim yani. O yüzden detay dan kastım örnek vereyim SU650 serisinde her 1tb için %1 sağlık kaybeder ömrü bu yüzden hızlı tükenir vb. Veya SU630 windows kuruluysa oyunlarda düzenli donma yapar demişsiniz. Hangi oyunlarda? Düzenli donma dan kasıt nedir ? Çünkü dediğim gibi ben bu SSD yi kullanan birisi olarak ne mavi ekran gördüm ne AAA tier oyunlar oynarken düzenli donma gördüm. Sıcaklık değeri de normal. E hal böyleyken siz çıkıp nadiren ''Nadiren, bazı oyunlarda'' dediğinizde inanmakta zorlanıyorum. Ha bütün su630larda olmaz diyebilirsiniz. O zaman her SSDnin her modelinde illa sorunlu bir SSD yi yeterince şanslıysanız alabilirsiniz. Rehberin rehber olma özelliğini böyle durumlar sekteye uğratıyor. Umarım anlatabilmişimdir.
Şubat ayında bende Adata SU630 SSD almıştım sistem içinde yüklüdü. Bazı oyunlarda SSD'den kaynaklı donma(drop'dan farklı) oluyordu. Biraz araştırdıktan sonra benden başka da yaşayan varmış. Daha sonra SSD'yi değiştirince zaten tüm donma sorunları çözüldü. Biraz açıklayıcı yazamamışım demek ki birkaç gün içinde düzeltirim. " SU650 serisinde her 1tb için %1 sağlık kaybeder ömrü bu yüzden hızlı tükenir vb" bu cümleyi BX500 için yazdım. Detaylı yazabilmek isterim ama o SSD'ler elimde olmadığı için öyle bir lüksüm yok.
Teşekkür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gokhan BALCI
Merhabalar,

Öncelikle Comsis Bilgisayar Ltd.Şti. yetkilisi olarak belirtmek isterim ki temsilini yaptığımız markaların bu forumda yer alması bizi oldukça memnun etti.

‘Frisby’ kendi markamız ve ‘Cougar’ ise Türkiye tek distribütörü olduğumuz markadır. Aynı zamanda ‘Gamemax’’in Türkiye’de isim hakkına sahibiz ve distribütörüyüz. ‘Gigabyte’ ile olan ‘Türkiye Termal Ürünler Tek Distribütörlüğü’ anlaşmamızı yaklaşık 2016 yılı sonunda sonlandırmış bulunmaktayız.

Forumda inceleme başlığı açan sayın beritankorkusuz ile hiçbir dolaylı veya dolaysız bağımız bulunmamaktadır. Hatta kendisini tanımıyoruz. Açıkçası yaptığı adil ve bağımsız yorumlar takdirimizi kazandı. Kendisini -eğer İstanbul’da yaşıyorsa- Ümraniye’deki şirketimizde ağırlamak isteriz. Bu vesileyle ürünlerimizi ve çalışma şeklimizi tanıtma fırsatımız olur. Yine bu forumdan cevap verirse seviniriz.

Şimdi müsaadenizle olabildiğince reklama ve polemiğe girmeden forumda bahsi geçen bazı konulara kısa kısa değinmek istiyorum. Atladığım veya burada yer almayıp da sormak/öğrenmek istediğiniz bir konu varsa gerek [email protected] adresine mail yoluyla ulaşarak gerekse yine bu foruma yazarak dilediğinizi sorabilirsiniz.

Cougar ve Gamemax markaları Frisby’e mi ait?

Hayır. Frisby kendi kayıtlı markamız . Cougar ve GameMax markalarının da distribütörüyüz.

Piyasada yer alan Frisby Cougar veya Frisby Gamemax markaları nedir?

Tamamen iki tarafın ve kullanıcıların da faydasına olan ticari bazı avantajlardan dolayı her iki firmayla da anlaşıp (Cougar ve GameMax) bir dönem bazı ürünlerini Frisby markasının alt markası olarak getirdik. Örneğin Cougar’da sadece STX700 model PSU’da bunu yaptık ve yaklaşık 3-4 senedir buna ihtiyaç duymuyoruz. İster Cougar isterse Frisby Cougar olarak STX700 birebir aynı ve Cougar’ın lisanslı ürünleriydi. Yani ürün üzerinde Türkiye marketine özel bir oynama yapmadık. GameMax ile bu işbirliğimiz halen bazı ürünlerde devam ediyor. Gamemax adı altında bazı ürünler Türkiye pazarına özgü olup GameMax global sitesinde rastlayamazsınız. Bazı ürünler ise GameMax olarak diğer distribütörlerine de satılmakta.

Forumlarda Frisby ile ilgili alakalı konu açılmamasına rağmen neden C4 diye kötülenmekte?

Bunun iki sebebi var. Birincisi önyargı. Frisby ile ilgili bir başkasından kötü yorum duymuş bir kişi nedense etkilenerek sanki kendi kullanmış gibi yorum yapabiliyor. Buna takip ettiğim Donanımhaber sitesinde de sıklıkla rastlıyorum. Bakın size bu forumda da ismi geçen bir PSU’muzdan örnek vereyim. FR-PS6580P. 80+ Sertifikalı bir ürün.

( https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=1463&type=4 ).

Geçtiğimiz bir senede sadece bu modelden (FR-PS6580P) yaklaşık 40.000 adet satmışız. Bunun 10.000 adedi kutulu, 30.000 adedi kasanın içinde. Bugüne kadar arıza dönüş oranı sadece 166 adet. 42 tanesi tamir edilmiş, geriye kalanı anlaşmamız gereği yenisi ile değiştirilmiş. Arıza oranı sadece Binde 4. Türkiye şartlarında PSU’larda % 1 arıza oranı kabul edilebilir bir oran. Bu model PSU’da ise kabul edilebilir oranın yarısından daha az bir sorunla karşılaşmışız. Hem marka bilinilirliği ve güvenilirliği açısından hem de karlılık açısından ne kadar az ve geriye dönüşü olmayan ürün sunarsak bizim açımızdan o kadar iyi. Aksi takdirde hem kargo hem de tamir masraflarını karşılamak zorunda kalırız. Ayrıca kategori olarak giriş ve orta seviyeye hitap etmekte. O yüzden kendi fiyat kategorisinde ürünlerle kıyaslamanızı rica ediyoruz.

Bir diğer rahatsızlık duyduğumuz husus ise Frisby markasının başka markalarla kategorize edilmesi. Her markaya etik kurallar çerçevesinde saygımız var fakat Frisby markasının sanki aynı üretici tarafından aynı fabrikada üretiliyormuş gibi diğer markalarla beraber bahsedilmesini doğru bulmuyoruz. Şöyle ki, birçok PSU modelimiz, forumda da bahsi geçen ve iyi bilinen markalarla aynı fabrikalarda ve benzer standartlarda üretilmektedir. Ama gerek devasa reklam/pazarlama bütçeleri, gerekse bazı teknik farklılıklar aradaki fiyat farkını doğuruyor ki bunu da size düşük fiyat olarak yansıtıyoruz. Şöyle düşünün Frisby gibi yerli rekabetçi markalar olmasaydı acaba o çok ünlü markaları şu anda alabildiğiniz fiyattan bulabilecek miydiniz?

İkinci sebep ise bazı rakip firmaların bizi kötülemeleri için özel trol beslemeleri ki, bu konuya hiç girmek istemiyorum. Forumdaki üyeleri itham etmiyorum ve daha önce dediğim gibi bu konuda polemiğe girmeyeceğim.

Sonuç olarak; Frisby markasına güvenip de sorun yaşamış müşterilerimize özürlerimizi iletiyoruz. Her geçen gün daha iyi ürünü makul fiyatlarla size yansıtmak çabası içerisindeyiz. Gerek bizlerin gerekse ürünlerimizin hataları, kusurları olabilir. Markamızın arkasındayız. Ürünlerimizle ya da teknik servisimizle ilgili sorun yaşayanlar daha önce verdiğim mail adresinden doğrudan bana yazabilirler. Eğer hala memnun kalmamışlarsa elbette bu forumda ya da başka yerlerde tecrübelerini paylaşmakta serbesttirler.

Bizim için değerli olan gerçekten o ürünü alıp, kullanan müşterilerimizin yorumları. Her forumda ürünlerimizi kullanmadıkları halde kötüleyenlere tek tek cevap verecek vaktimiz gerçekten yok. Bakın aynı ürünün n11 yorumları. İnsanlar almış, kullanmış ve olumlu/olumsuz yorum yapmış. 92 yorumdan 79 yorumcu 5 yıldız vermiş (% 86), 10 yorumcu 4 yıldız vermiş (% 10), 2 yorumcu 3 yıldız vermiş (% 3), 1 yorumcu 1 yıldız vermiş (% 1).

Örneğin 3 yıldız veren bir yorumcu:

Bakalım ürün nasılmış

Eh işte daha denemedim

Referans: https://urun.n11.com/guc-kaynagi/fr...0-plus-power-supply-pc-guc-kaynagi-P253818349

Belki de hiç kullanmadıkları halde Frisby PSU’ları kötüleyen çok değerli forum üyeleri. Teklifim sizin için de geçerli. Beğenmediğiniz PSU da, test cihazımız da şirketimizde mevcut. Gelin bir tanışalım. Sizi misafir edelim. Ondan sonra gerçek deneyimlerinizi tüm forum üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

Son olarak, aldım, 2 hafta sonra patladı, çöpe attım vs. diyen değerli arkadaşlara bir tavsiyem olacak. Arkadaşlar. Diğer tüm markalar gibi Frsiby de 2 yıl garantili bir üründür. Bu ürünü ithal ediyoruz. Yani milli servet. Koşulları sağlıyorsa iade edin. Ya da gönderin teknik servislerine tamir etsinler. Elbette tercih sizin ama paranızı çöpe atacak kadar zengin misiniz? 😊

Saygılarımızla,

Patatesx0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hulusi
Dostlar hepinize merhabalar ,
Uzun zamandır aklımda olan konuyu şimdi yazmaya karar verdim.
Bildiğiniz üzere Cougar markası kasalarıyla daha çok ön planda, ve baya tavsiye ediliyor ki fiyatını hak ediyor. Aynı zamanda Cougar markasının psu ları da mevcut , ve bunlar forumda büyük bir çoğunlukla tavsiye ediliyor. Fakat anlamadığım bir nokta var , Frisby güç kaynaklarına C4 denirken , Frisby e ait olan Cougar markasının önerilmesi. Başka anlamadığım bir konuda , Frisby güç kaynakları ve kasaları yok satmasına rağmen son 5 yıl içerisinde max 10 tane açılmış konu şikayeti varken , önerilen markaların son 1 yıl içerisinde 10 dan fazla şikayet konusu açılıyor. Marka diye önerilen psu larda sorun çıkınca , burasına bak , şurasını halletmeye çalış vb. şeyler denirken , marka olmayan ** psu larda sorun çıkınca c4 vs vs . Dostlar ne olur kullanmadan bir şey demeyin .Kimse burada memnun kaldığı ürünün konusunu açmıyor , şuana kadar kim açtı ? Frisby psu larının gerçek 80+ Sertifikası vardır, Comsis Bilişim sitesine girip 80+ sertifikasına sahip ürünlerin ilanlarında sertifika kanıtını bulabilirsiniz. Ortalama olarak ise 4 adet psu korumasınada sahip bunlar ;
Korumalar

Yüksek Voltaj Koruması

+5V / +12V / +3.3V DC çıkışları, yüksek volvoltaja karşı korunmaktadır.
Maksimum değer 5V çıkışında 6.5V’u, 12V çıkışında 15.5V’u ve 3.3V çıkışında 4/3V 'u aşamaz.

Aşırı Güç Koruması
Çıkış gücü 110% ~ 150% aştığında system otomatik olarak kapanır.

Düşük Voltaj Koruması
Bir düşük voltaj hatası meydana geldiğinde, besleme, + 12V, + 5V ve + 3.3V çıkışlarının maksimum
değerinin % 60 altında çıktığı zaman tüm DC çıkışlarını kapatır.

Kısa Devre Koruması
+5V / +12V / +3.3V / -12V çıkışlarında bir kısa devre meydana geldiğinde sistem otomatik olarak kapanır.

Bunların dışında ise bazı arkadaşlardan Psu ile alakalı sorulu konu gösterin forumdan diyorum Donanimarsivi.com forumunda şuana kadar Frisby için konu açılmadı, diğer forumlarda da max toplasanız 5 tane zor bulursunuz. Fakat arkadaşlar bana Everest ,Rampage psuları atıyor. Ben Frisby den bahsediyorum *.

Şimdi asıl sorumuza gelecek olursak ;
Cougar markası , Gamemax markası gibi Firsby de dahil olmak üzere Comsis Bilişim tarafından tedarik edilmektedir. Öncelikle bu konuyu keşfettiğim detaylara gelecek olursak ;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bunları gördükten sonra Aklıma Bir kaç sene önce aldığım gamemax klavye geldi ,evet markası gamemax fakat altında Firsby Gamemax yazıyordu , yani Apple iPhone gibi.

Bunun üzerine baya bir araştırma yaptım ve baya baya mediamarkt da vs de Firbsy Cougar olarak geçmekte. Yani Cougar diye övüp , Firsby diye gömdüğümüz markalar aynı markaya ait.

Geçen konu açmıştım Frisby teknik servisi ile alaklı , o zaman ki konuşmamızda da geçmişti aynı psu farklı markalar adında satılıyor diye. Bu aklıma takılmıştı. Pazartesi tekrar arayıp detaylı bilgi alıp edit leyip yazacağım .Fakat durum böyle beyler.

******Bu bir kullanıcı tavsiyesidir, bağımsızdır . ***** Bazı arkadaşlar fan boy diyor fakat ben hiç bir markanın fan boyluğunu yapmam ,hangisi iyiyse onu kullanırım.****

****************Evrest , Rampage markalarını asla ve asla önermiyorum , her hafta sorun yaşayan arkadaşlar mevcut , fakat Frisby her yerde yok satmasına rağmen şikayet 5 i geçmemiştir. Net geneli***
Merhaba Hocam 8 Ay Önce Sistem Toplamıştım Kasa Ve Psu Frisby Venom Almışım Sizde Kullanmışsınız Sizde Bir Sıkıntı Oldumu Psu ile Ilgili Benim psu Da sadece acayip sesler Geliyor Onun dışında iyi Sizdede Aynı Sesler Oldumu Yani değistirmem Gerekirmi Psu yu Başka bir psu ya 550₺ vermek zoruma gidiyor sizde bir sıkıntı oldumu Deyistirmemr Gerek Varmı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes
Konunun bir kısmını okudum gerisini okumaya gerek duymadım ama şunu yazayım 2 yıldan uzun süredir frisby PSU ile bu sistemi kullanıyorum hiçbir sorunu yok çok şükür daha sonradan çıkacağını da düşünmüyorum ben alırken de herkes C4 patlar yazık olur diyordu boş yapıyorlar resmen ayrıca sisteme bir ara rtx3060ti takarakta bir süre kullandım yine sorunsuz besliyordu. Ürünlerin hepsi sıfır alınmış kendimce toplanmıştır halen sorunsuz yola devam edilmektedir 🙂

Gamemax FC-9050G 5 Fanlı RGB Kasa
Frisby 600w 80+ Bronze (FR PS6080P) PSU
Gigabyte b450m S2H Anakart
Ryzen 5 3600 İşlemci
Snowman RGB Çift Fan 6 Bakır Borulu İşlemci Soğutucu
16+16 3000 MHz Dual Channel Ram
512gb Adata S20G M2 SSD
2TB Seagate Barracuda HDD
Sapphire Pulse RX5500XT 8GB Ekran Kartı
AOC G2460PF 144hz 1ms Monitör
Frisby Pan Mekanik Klavye
Rapoo Vpro v25s Mouse