Neler Yeni

Bu Sistem Üzer mi? (Sipariş verdim)

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Montaj aşamasındaysa, firmayı arayıp kasayı değiştirip değiştirmiceklerini sor bence.
Kasanın hava akışından dolayı mı sorun çıkarır kasa? Parçaların gereksiz ısınması gibi sorunlar mı oluşur diyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güle güle kullanın hocam zaten baya üst sistem.
Hayırlı Uğurlu olsun .
Siz de artık Rambo olabilirsiniz.
Teşekkür ederim :)

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Kasanın hava akışından dolayı mı sorun çıkarır kasa? Parçaların gereksiz ısınması gibi sorunlar mı oluşur diyorsunuz?
Örnek benim kasa seninki gibi önü kapalı. Yanlardan hava kanalı var. Ön paneli çıkarıyorum ısı 5-6 derece düşüyor. Yani önü mesh bir kasa tercih etmenizi öneririm. Henüz kargoya vermeden bir sorun bence.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Örnek benim kasa seninki gibi önü kapalı. Yanlardan hava kanalı var. Ön paneli çıkarıyorum ısı 5-6 derece düşüyor. Yani önü mesh bir kasa tercih etmenizi öneririm. Henüz kargoya vermeden bir sorun bence.
Tamamdır yarın sabah arayacağım ilk iş

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

Abdullah1

80+ Bronze
Psu nu ver sistem toplim aw

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Şimdi sana heyecandan 3-4 gün uyku yok :D Aman kargo geldiğinde kargocunun önünde açmayı unutma, kaçarsa da kovala kargocuyu
Hasar olursa tutanak tutturup gönderirim geri yapacak bişey yok. Elimde 2700x 580 li pc var ama render obs vs derken yetersiz gelmeye başladı. Yani sorunlu olsa da kafaya takmadan gönderirim geri

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
HDD, kasa ve sıvı soğutma tercihi gerçekten kötü olmuş. Onun dışındaki parçalar iyi. PSU'ya yetersiz diyen kimmiş merak ettim, fazla bile olmuş açıkçası.

Seagate Barracuda HDD'lerin neden alınmaması gerektiğine dair bir rehber atabilirim.
Sıvı soğutma tercihinde de şöyle bir eleştiri yapacağım. Kendim daha önceden ID Cooling SE-207 Duo Black model ''hava soğutma'' kullanıyordum. Ve bu ürünün performansı senin aldığın CoreLiquid 280R'nin 360'lık modeliyle aynı performansı veriyordu. Bunun da kaynağı mevcut.
Buraya tıklayıp ulaşabilirsin videoya.
Kasanın kötü olma konusuna gelelim, bu kasa özellik bakımından fena olmasa da hava akışında tek kelimeyle kötü bir kasa. Gamers Nexus incelemesine bakabilirsin. Videodaki kasa 500X evet 100R değil ancak iki kasa arasında çok az fark var yapı olarak.
1635029140966.png

Bu da işlemci sıcaklığında bulunduğu sıra. Gördüğün gibi başarısız bir model. Ve senin elindeki Ryzen 9 5950X gibi kuvvetli bir işlemci. Bu kasa tercihi mantıksız olmuş.

• Phanteks P500A DRGB
  • Lian Li Galahad 360, Arctic Liquid Freezer II 360 veya SilverStone PF360 gibi kalitesi belli olan ve performansı üst düzey olan sıvı soğutmalar
  • WD Blue, Toshiba P300 veya yine Seagate ancak farklı serisi
Bu yukarıda saydığım donanımları tercih etsen senin için çok daha faydalı ve mutlu edici olabilirdi.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
HDD, kasa ve sıvı soğutma tercihi gerçekten kötü olmuş. Onun dışındaki parçalar iyi. PSU'ya yetersiz diyen kimmiş merak ettim, fazla bile olmuş açıkçası.

Seagate Barracuda HDD'lerin neden alınmaması gerektiğine dair bir rehber atabilirim.
Sıvı soğutma tercihinde de şöyle bir eleştiri yapacağım. Kendim daha önceden ID Cooling SE-207 Duo Black model ''hava soğutma'' kullanıyordum. Ve bu ürünün performansı senin aldığın CoreLiquid 280R'nin 360'lık modeliyle aynı performansı veriyordu. Bunun da kaynağı mevcut.
Kasanın kötü olma konusuna gelelim, bu kasa özellik bakımından fena olmasa da hava akışında tek kelimeyle kötü bir kasa. Gamers Nexus incelemesine bakabilirsin. Videodaki kasa 500X evet 100R değil ancak iki kasa arasında çok az fark var yapı olarak.
Alıntıyı görüntüle

Bu da işlemci sıcaklığında bulunduğu sıra. Gördüğün gibi başarısız bir model. Ve senin elindeki Ryzen 9 5950X gibi kuvvetli bir işlemci. Bu kasa tercihi mantıksız olmuş.

• Phanteks P500A DRGB
  • Lian Li Galahad 360, Arctic Liquid Freezer II 360 veya SilverStone PF360 gibi kalitesi belli olan ve performansı üst düzey olan sıvı soğutmalar
  • WD Blue, Toshiba P300 veya yine Seagate ancak farklı serisi
Bu yukarıda saydığım donanımları tercih etsen senin için çok daha faydalı ve mutlu edici olabilirdi.
HDD gayet iyi. 2 senedir 2 TB arkadaşın aldığını kullanıyorum. 30 TB veri yazdım bilmem kaç yüz gün çalışma saati var. Ne sesi var ne bir sorunu var nede herhangi bir sağlık sorunu var.

Top Bottom