Neler Yeni

Bu Sistem Üzer mi? (Sipariş verdim)

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
HDD gayet iyi. 2 senedir 2 TB arkadaşın aldığını kullanıyorum. 30 TB veri yazdım bilmem kaç yüz gün çalışma saati var. Ne sesi var ne bir sorunu var nede herhangi bir sağlık sorunu var.
Senin sorun yaşamıyor oluşun o ürünü kaliteli yapmıyor veya rakiplerine göre alınabilir yapmıyor maalesef. Ona bakarsan ben de Xigmatek XCalibre kullandım 7 yıl boyunca, dünyanın en çöp güç kaynaklarından birisi en ufak sorun yaşamadım. Kaliteli mi oluyor şimdi sorun yaşamadım diye?

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
HDD, kasa ve sıvı soğutma tercihi gerçekten kötü olmuş. Onun dışındaki parçalar iyi. PSU'ya yetersiz diyen kimmiş merak ettim, fazla bile olmuş açıkçası.

Seagate Barracuda HDD'lerin neden alınmaması gerektiğine dair bir rehber atabilirim.
Sıvı soğutma tercihinde de şöyle bir eleştiri yapacağım. Kendim daha önceden ID Cooling SE-207 Duo Black model ''hava soğutma'' kullanıyordum. Ve bu ürünün performansı senin aldığın CoreLiquid 280R'nin 360'lık modeliyle aynı performansı veriyordu. Bunun da kaynağı mevcut.
Buraya tıklayıp ulaşabilirsin videoya.
Kasanın kötü olma konusuna gelelim, bu kasa özellik bakımından fena olmasa da hava akışında tek kelimeyle kötü bir kasa. Gamers Nexus incelemesine bakabilirsin. Videodaki kasa 500X evet 100R değil ancak iki kasa arasında çok az fark var yapı olarak.
Buraya tıklayıp ulaşabilirsin videoya.
Alıntıyı görüntüle

Bu da işlemci sıcaklığında bulunduğu sıra. Gördüğün gibi başarısız bir model. Ve senin elindeki Ryzen 9 5950X gibi kuvvetli bir işlemci. Bu kasa tercihi mantıksız olmuş.

• Phanteks P500A DRGB
  • Lian Li Galahad 360, Arctic Liquid Freezer II 360 veya SilverStone PF360 gibi kalitesi belli olan ve performansı üst düzey olan sıvı soğutmalar
  • WD Blue, Toshiba P300 veya yine Seagate ancak farklı serisi
Bu yukarıda saydığım donanımları tercih etsen senin için çok daha faydalı ve mutlu edici olabilirdi.
Kasa konusunu gözden kaçırdığım için üzdü açıkçası ama sıvı soğutmada benim suçum yok çünkü teknik ekip ile telefonda konuştuk sıvı soğutmayı yükselteyim mi dediğimde gerek yok dediler. Hdd kısmında ise çok kullanacağımı düşünmüyorum 1 tb ssd olunca. 3 tane de harddisk bağlı olacak zaten. Ama kasa konusunda üzüldüm yarın sabah arayacağım eğer kasaya koymadılarsa parçaları değiştirmeye çalışacağım. Teşekkür ederim ilginiz için

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Senin sorun yaşamıyor oluşun o ürünü kaliteli yapmıyor veya rakiplerine göre alınabilir yapmıyor maalesef. Ona bakarsan ben de Xigmatek XCalibre kullandım 7 yıl boyunca, dünyanın en çöp güç kaynaklarından birisi en ufak sorun yaşamadım. Kaliteli mi oluyor şimdi sorun yaşamadım diye?
Bir konuya bakıpta bu kötü hdd diyince mi kalitesiz oluyor? Geçen yıl WD kullandım. Traktör gibi ses çıakrıyordu nerdeyse. Sattımda kurtuldum. Öyle her konuda yazana göre o kötü bu rezil bu pis bu çöp demeyiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa konusunu gözden kaçırdığım için üzdü açıkçası ama sıvı soğutmada benim suçum yok çünkü teknik ekip ile telefonda konuştuk sıvı soğutmayı yükselteyim mi dediğimde gerek yok dediler. Hdd kısmında ise çok kullanacağımı düşünmüyorum 1 tb ssd olunca. 3 tane de harddisk bağlı olacak zaten. Ama kasa konusunda üzüldüm yarın sabah arayacağım eğer kasaya koymadılarsa parçaları değiştirmeye çalışacağım. Teşekkür ederim ilginiz için
O kadar parayı veriyon knk. Sistemi kurmuş olsalar bile 30-40 dk sürer çıkarıp başka kasaya geçirmeleri:

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bir konuya bakıpta bu kötü hdd diyince mi kalitesiz oluyor?
Ben attığım konunun içerisinde 1 tane öznel yorum göremiyorum. Tamamen nesnel ve doğru kaynaklardan alınmış bir rehber. WD Blue ise güzel bir HDD. Şimdi senin dediğin şey tam olarak şu oluyor;

WD Blue ve Toshbia P300'e göre daha düşük kalitede olan ürünü aldım hiçbir sorun yaşamıyorum öyleyse bu ürün iyidir ve sorunsuzdur. Ama aslında olay öyle değil. Şansına iyi çıkmış ve sorunsuz kullanıyorsun ama temelin altında kötü olduğu gerçeği yatıyor. WD Blue'da ise tamamen şanssızlık, yapısından kaynaklı kalitesizlik yok yani.

Öyle her konuda yazana göre o kötü bu rezil bu pis bu çöp demeyiniz.
Hiç huyum değildir merak etmeyin. Emin ol elime tonlarca parça geçti, tonlarca inceleme izledim, tonlarca kullanıcı deneyimi okudum ve tonlarca kaynaktan tonlarca araştırma yaptım. Bununla övünecek değilim ben bilgiyi kendime kullanmaktan çok insanlara paylaşmayı severim. Araştırmalarıma ve kullanıcı deneyimlerime dayanarak WD Blue ve Toshiba P300 modellerinin Seagate Barracuda'dan daha iyi olduğunu söylüyorum sadece. WD Blue'da sorun yaşamışsın evet, yeryüzünde hiçbir üründe sorun yaşamayacağına dair bir garanti yok. Her şey kul üretimi çünkü, yaratıcı üretmiyor bunları. Ama bir tarafta kalitesi düşük bir ürünü şansa kaliteli denk getirdin diye önermek var, bir tarafta şanssızlığına denk gelip kaliteli ürünü itelemek var.

3 gün önce sipariş verdim şuan montaj aşamasında sanırım 3-4 güne elimde olacak ama neredeyse her parçasını beğenmeyen birileri çıktı. (Ventus olmamış , ramlar kötü , psu yetersiz , anakart kötü , kasayı kötü seçmişsin , işlemci fazla olmuş vs.) Böyle olunca insan kötü hissediyor acaba yanlış mı yaptım o kadar para vererek diye. Sistem toplam 50.448 tuttu ama şuan almaya kalksam 55 bini görüyor doların bir kaç gündür yükselmesi sebebiyle. Sistem ;

kötü yapmamışsın . Hayırlı olsun sonuçta senin tercihin , senin paran .. Anakart işlemcinin heybeti altında ezilmiş o kadar :ROFLMAO: ( Anakartı kötülediğimden değil en tepe işlemci ile daha gelişmiş ve gösterişli anakart tercih edilebilirdi . )

Son düzenleme:

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Berkecan Ergin
Bu kadar parası olup böyle bir sistem almak bilemedim. Ya trollsun yada neysee. O ekran kartı soğutması kötü kaldıki aldığın kasayada sığmayacaktır. yerinde olsam iptal ettiririm ben şahsen sistemi. o işlemci ye o anakartı almak bilemedim :D

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
kötü yapmamışsın . Hayırlı olsun sonuçta senin tercihin , senin paran .. Anakart işlemcinin heybeti altında ezilmiş o kadar :ROFLMAO:
Bana sorun çıkarmayacaksa yeterli gelecekse sorun yok gibi :) Teşekkür ederim

Bu kadar parası olup böyle bir sistem almak bilemedim. Ya trollsun yada neysee. O ekran kartı soğutması kötü kaldıki aldığın kasayada sığmayacaktır. yerinde olsam iptal ettiririm ben şahsen sistemi. o işlemci ye o anakartı almak bilemedim :D
Yorumunuz için teşekkür ederim hazır sistem olarak satılıyordu kasa+ekran kartı sığmasa sanırım satmazlardı. Konuşmanızdan bilgili olduğunuz anlaşılıyor. Zahmet olmayacaksa aynı fiyatlara daha iyi sistem toplayabilir misiniz?

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Cevap gelmedi hocam? Sistemi baya kötülediniz haklısınızdır belki ama 50 bin TL ile alabileceğim daha iyi bir sistem önermediniz?

rookie27

80+ Gold
Usta sistem mükemmel manyak dehşet bir şey olmuş valla ağzım açık kaldı 50K...
Hayırlı olsun güle güle kullanın CS 1000 FPS akar bu

Mr.Beast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Binbaşı Ozi
Hocam Asus x570 anakart alınabilirdi. Ve ventus kartların sıcaklık olarak sıkıntı olabilir. Gaming yada Asus tuf olsa daha iyi olabilirdi.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
3 gün önce sipariş verdim şuan montaj aşamasında sanırım 3-4 güne elimde olacak ama neredeyse her parçasını beğenmeyen birileri çıktı. (Ventus olmamış , ramlar kötü , psu yetersiz , anakart kötü , kasayı kötü seçmişsin , işlemci fazla olmuş vs.) Böyle olunca insan kötü hissediyor acaba yanlış mı yaptım o kadar para vererek diye. Sistem toplam 50.448 tuttu ama şuan almaya kalksam 55 bini görüyor doların bir kaç gündür yükselmesi sebebiyle. Sistem ;

anakart normalde iyi sadece 5950x için bir tık düşük , seagate barracuda nın bazı sorunları var ama çok sorun olmaz , kasa mesh değil ama ben seviyorum üzmez sıvı soğutma da aynı şekil , ekran kartı ventus çok önerilmiyor ama kullanmadığımdan bilmiyorum , corsair 1000w psu 3090 a hayli hayli yeterli adam sallamış , ram de fena değil

genel olarak parçalar da minik eksiklikler var marka / model olarak ama gayet iyi hiçbir sorun yaşamazsın.

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler

hocam direk hidroenerji sistemi ile elektrik verin

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Usta sistem mükemmel manyak dehşet bir şey olmuş valla ağzım açık kaldı 50K...
Hayırlı olsun güle güle kullanın CS 1000 FPS akar bu
Teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah

Hocam Asus x570 anakart alınabilirdi. Ve ventus kartların sıcaklık olarak sıkıntı olabilir. Gaming yada Asus tuf olsa daha iyi olabilirdi.
Anakart konusunda bir hatam oldu ama üzmez inşallah hocam. Ventus u araştırıyorum 3 4 gündür çok sıkıntı çıkaracak gibi durmuyor

anakart normalde iyi sadece 5950x için bir tık düşük , seagate barracuda nın bazı sorunları var ama çok sorun olmaz , kasa mesh değil ama ben seviyorum üzmez sıvı soğutma da aynı şekil , ekran kartı ventus çok önerilmiyor ama kullanmadığımdan bilmiyorum , corsair 1000w psu 3090 a hayli hayli yeterli adam sallamış , ram de fena değil

genel olarak parçalar da minik eksiklikler var marka / model olarak ama gayet iyi hiçbir sorun yaşamazsın.
Teşekkür ederim önceki pc de aceleye gelmişti biraz onda da vardı bu tarz saçmalıklarım ama 1.5 sene oldu beklentimin üstünde performans verdi. Bunda da sonuç öyle olur umarım. Aşırı sorun çıkaran bir parça olmadıkça mükemmeli arayacağımı sanmıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,963
Üyeler
143,921
Son üye
Lexussx
Top Bottom