Neler Yeni

Bütün Okul Bilgilerimi Sızdıran O Grup

Hamsi6135

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Can Karsli
NOT!!:Bu makale herhangi bir reklam amaçlı yazılmamaktadır başımdan geçen olayı sizlere aktarıp yardım istemek için burdayım.
15 tatilin son haftası arkadaşlarla Discord üzerinden sesli sohbet ediyorduk ardından arkadaş kendi yazdığı bi tool attı, toolu çalıştırmak için güvenlik duvarını kapatmam gerekiyordu bende öyle yaptım. Bir süre sonra oyundayken discorddan kendi kendine sesliden çıkmaya başlamıştı heralde discord çöküyor diye bir şey demedim bir süre sonra fark ettimki benim hesaptan başka bir odaya arama yapılıyor ve sıkıntılı 18+ linkler spamlanıyordu arkadaşlarım bu duruma gülerek geçtiler ama kısa süre içinde onların hesapları da çalındı ve aynı şeyler onlarada oldu. Bizim hesaplarımızdaki adam kendi hesabımızdan random bi chat e yazarak bizimle iletişim kuruyordu. Geceleyin bize tüm aile, hesap şifre, banka, adres bilgilerimizi attı. Tedirgin olduğumdan dolayı karakola gittim saat gece 1 gibiydi. Uzaktan karakolun tabelasını arkadaşıma atıp ben karakola geldim dedim hesaplarımızı çalan adam arkadaşıma attığım fotoyu discorddan bana atıp selam söyle isviçrede bulursunuz beni gibisinden bi mesaj yazdı. Vpn kullandığından dolayı onu bulamıyacağımızı biliyordu. Karakolda polisler ne discorddan nede başka bir uygulama/terimden anlıyordu. Bir kaç gün bilgisayara girmedim ama arkadaşım her gün bilgisayarsa o adamlarla bi şekilde iletişim kurup onlarla samimi olmaya çalışıyordu ve başardı. Bu günün tarihi ile yaklaşık 5 ay önce bizim bütün okul verilerimiz İllegal Platform adlı sitede yayılmış. Bizim bilgisayarlara saldıranların nickleri ise Toark, Bazar ve Toasty di. Evet Toasty hani şu Charmquell in videosunda olan. Discord çalışanının hesabını çalan kişi. Youtube da sesi bile var. Bilgilerimizi o çalıp İllegal Platform da paylaşmış. Malesef bu durumla karşılaşan tek okul biz değiliz daha bir sürü okul ve şirketin bilgileri sızdırılıp orda binlerce kişiye paylaşılmış. Modem halandaha ddos yiyor. Bilgisayarımdan minig yapıyorlar. Hesaplarınıza giriş yapılmaya çalışınıyor uyarısı geliyor. Telefon ve bilgisayarımın kalan depolaması kendi kendine artıp azalıyor. Bir gün sporda kulaklığımın mikrofonu otomatik olarak açıldı bunu duydum ve kapattım tekrar açıldı tekrar kapattım telefonumdan kendi kendine uygulamalar açılıp kapanıyordu, interneti kapattım ve böyle bir şey o gün daha olmadı. Biliyorum izleniyorum ama ne yapabileceğimi bilmiyorum. Toasty kendisi söylemişti cc yoluyla aylık 80k tl kazanıyormuş. Bir kaç hafta önce bodrum katında oturan komşusuna bomba ihbarı vermiş gelen polisler 1. katta olduğu için Toasty nin ziline basmışlar ilk. Korktuğunu söyledi... komik. Bu adamın evinde onlarca silah, yüzlerce sahte kart var ve kafasına göre takılıyor halandaha. Ne güzel...

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
toasty denen kişi zamanında poseidon sunucusunda satan ile birlikte takılan toasty mi acaba dc deki bu cc muhabbetini çıkaran ilk sunucu atlantis ve poseidon du üzücü

dextermr

80+
güvenlik duvarı kapatıp neden bilmedigin bir programı ki bunu bir şahıstan alıyorsun kurarsın ki? 14 senedir internetin içindeyim ben bile tedirgin oluyorum hala

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
NOT!!:Bu makale herhangi bir reklam amaçlı yazılmamaktadır başımdan geçen olayı sizlere aktarıp yardım istemek için burdayım.
15 tatilin son haftası arkadaşlarla Discord üzerinden sesli sohbet ediyorduk ardından arkadaş kendi yazdığı bi tool attı, toolu çalıştırmak için güvenlik duvarını kapatmam gerekiyordu bende öyle yaptım. Bir süre sonra oyundayken discorddan kendi kendine sesliden çıkmaya başlamıştı heralde discord çöküyor diye bir şey demedim bir süre sonra fark ettimki benim hesaptan başka bir odaya arama yapılıyor ve sıkıntılı 18+ linkler spamlanıyordu arkadaşlarım bu duruma gülerek geçtiler ama kısa süre içinde onların hesapları da çalındı ve aynı şeyler onlarada oldu. Bizim hesaplarımızdaki adam kendi hesabımızdan random bi chat e yazarak bizimle iletişim kuruyordu. Geceleyin bize tüm aile, hesap şifre, banka, adres bilgilerimizi attı. Tedirgin olduğumdan dolayı karakola gittim saat gece 1 gibiydi. Uzaktan karakolun tabelasını arkadaşıma atıp ben karakola geldim dedim hesaplarımızı çalan adam arkadaşıma attığım fotoyu discorddan bana atıp selam söyle isviçrede bulursunuz beni gibisinden bi mesaj yazdı. Vpn kullandığından dolayı onu bulamıyacağımızı biliyordu. Karakolda polisler ne discorddan nede başka bir uygulama/terimden anlıyordu. Bir kaç gün bilgisayara girmedim ama arkadaşım her gün bilgisayarsa o adamlarla bi şekilde iletişim kurup onlarla samimi olmaya çalışıyordu ve başardı. Bu günün tarihi ile yaklaşık 5 ay önce bizim bütün okul verilerimiz İllegal Platform adlı sitede yayılmış. Bizim bilgisayarlara saldıranların nickleri ise Toark, Bazar ve Toasty di. Evet Toasty hani şu Charmquell in videosunda olan. Discord çalışanının hesabını çalan kişi. Youtube da sesi bile var. Bilgilerimizi o çalıp İllegal Platform da paylaşmış. Malesef bu durumla karşılaşan tek okul biz değiliz daha bir sürü okul ve şirketin bilgileri sızdırılıp orda binlerce kişiye paylaşılmış. Modem halandaha ddos yiyor. Bilgisayarımdan minig yapıyorlar. Hesaplarınıza giriş yapılmaya çalışınıyor uyarısı geliyor. Telefon ve bilgisayarımın kalan depolaması kendi kendine artıp azalıyor. Bir gün sporda kulaklığımın mikrofonu otomatik olarak açıldı bunu duydum ve kapattım tekrar açıldı tekrar kapattım telefonumdan kendi kendine uygulamalar açılıp kapanıyordu, interneti kapattım ve böyle bir şey o gün daha olmadı. Biliyorum izleniyorum ama ne yapabileceğimi bilmiyorum. Toasty kendisi söylemişti cc yoluyla aylık 80k TL kazanıyormuş. Bir kaç hafta önce bodrum katında oturan komşusuna bomba ihbarı vermiş gelen polisler 1. katta olduğu için Toasty nin ziline basmışlar ilk. Korktuğunu söyledi... komik. Bu adamın evinde onlarca silah, yüzlerce sahte kart var ve kafasına göre takılıyor halandaha. Ne güzel...
Bilader ilk olarak temiz kurulum yapsana anladık ratı yemişsin ama çözümle hiç uğraşmamışsın
Siber şube maleesef bu konuda geri kalmış sanal; ergen cc panelcilerle dolu siber böyle yaptıkça bu veledler devam edecek

Erda Yıldırım

80+ Gold
Gerçek toasty olması imkansız. Toasty poseidon sonucundan sonra kaybolmuştu. Ya hapse girdi yada işleri bıraktı.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
15 tatilin son haftası arkadaşlarla Discord üzerinden sesli sohbet ediyorduk ardından arkadaş kendi yazdığı bi tool attı, toolu çalıştırmak için güvenlik duvarını kapatmam gerekiyordu bende öyle yaptım. Bir süre sonra oyundayken discorddan kendi kendine sesliden çıkmaya başlamıştı heralde discord çöküyor diye bir şey demedim bir süre sonra fark ettimki benim hesaptan başka bir odaya arama yapılıyor ve sıkıntılı 18+ linkler spamlanıyordu arkadaşlarım bu duruma gülerek geçtiler ama kısa süre içinde onların hesapları da çalındı ve aynı şeyler onlarada oldu. Bizim hesaplarımızdaki adam kendi hesabımızdan random bi chat e yazarak bizimle iletişim kuruyordu. Geceleyin bize tüm aile, hesap şifre, banka, adres bilgilerimizi attı. Tedirgin olduğumdan dolayı karakola gittim saat gece 1 gibiydi. Uzaktan karakolun tabelasını arkadaşıma atıp ben karakola geldim dedim hesaplarımızı çalan adam arkadaşıma attığım fotoyu discorddan bana atıp selam söyle isviçrede bulursunuz beni gibisinden bi mesaj yazdı. Vpn kullandığından dolayı onu bulamıyacağımızı biliyordu. Karakolda polisler ne discorddan nede başka bir uygulama/terimden anlıyordu. Bir kaç gün bilgisayara girmedim ama arkadaşım her gün bilgisayarsa o adamlarla bi şekilde iletişim kurup onlarla samimi olmaya çalışıyordu ve başardı. Bu günün tarihi ile yaklaşık 5 ay önce bizim bütün okul verilerimiz İllegal Platform adlı sitede yayılmış. Bizim bilgisayarlara saldıranların nickleri ise Toark, Bazar ve Toasty di. Evet Toasty hani şu Charmquell in videosunda olan. Discord çalışanının hesabını çalan kişi. Youtube da sesi bile var. Bilgilerimizi o çalıp İllegal Platform da paylaşmış. Malesef bu durumla karşılaşan tek okul biz değiliz daha bir sürü okul ve şirketin bilgileri sızdırılıp orda binlerce kişiye paylaşılmış. Modem halandaha ddos yiyor. Bilgisayarımdan minig yapıyorlar. Hesaplarınıza giriş yapılmaya çalışınıyor uyarısı geliyor. Telefon ve bilgisayarımın kalan depolaması kendi kendine artıp azalıyor. Bir gün sporda kulaklığımın mikrofonu otomatik olarak açıldı bunu duydum ve kapattım tekrar açıldı tekrar kapattım telefonumdan kendi kendine uygulamalar açılıp kapanıyordu, interneti kapattım ve böyle bir şey o gün daha olmadı. Biliyorum izleniyorum ama ne yapabileceğimi bilmiyorum. Toasty kendisi söylemişti cc yoluyla aylık 80k TL kazanıyormuş. Bir kaç hafta önce bodrum katında oturan komşusuna bomba ihbarı vermiş gelen polisler 1. katta olduğu için Toasty nin ziline basmışlar ilk. Korktuğunu söyledi... komik. Bu adamın evinde onlarca silah, yüzlerce sahte kart var ve kafasına göre takılıyor halandaha. Ne güzel...
Dostum öncelikle yaşadığın şeye üzüldüm. Sanal bir dünyada yaşıyoruz okurken pek inandırıcı gelmese de olabilir diyerekten çözüm yolları sunmaya çalışacağım en azından bundan sonra telefonuna, modemine, bilgisayarına vs. erişememeleri için.

Öncelikle bilgisayarına format atman gerekiyor. Windows taki sıfırla dan bahsetmiyorum. Bir USB bellek aracılığıyla bilgisayarına temiz bir Windows kurman lazım.

Normalde modemini yeniden başlattığında gelen DDoS saldırısı IP adresin değiştiği için kesilir ve senin IP adresini yeniden bulmadan DDoS atamazlar. Bilgisayarında bir virüs var ise ki olduğunu düşünüyorum bu virüs ile bilgisayarın sürekli internete bağlı olduğundan yeniden IP adresine ulaşabiliyorlardır.

Aynı şekilde telefonunu da fabrika ayarlarına döndürmelisin(yapabiliyorsan hard reset işlemi yaparak sıfırlamanı öneririm). Bilgisayarın ile telefonunu hallettikten sonra modemini yeniden başlattın mı DDoS da kesilir bir daha cihazlarına erişemezler.

Bunların dışında naçizane tavsiyem Discord vs. ne olursa olsun iki faktörlü güvenlik seçeneği barındıran platformlarda kesinlikle iki faktörlü güvenliği kullanmalısın. Böylelikle hesaplarını ele geçirmeleri imkansıza yakın hale gelir kolay kolay ele geçiremezler.

Hamsi6135

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Can Karsli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç inandırıcı değil
kanıtlayabileceğim onlarca ss ve insan var kimseye yalan borcum yok böyle bi platformuda gereksiz bir bilgiyle doldurucak değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

güvenlik duvarı kapatıp neden bilmedigin bir programı ki bunu bir şahıstan alıyorsun kurarsın ki? 14 senedir internetin içindeyim ben bile tedirgin oluyorum hala
arkadaşımdan bi tool aldım tool python ile yazılmıştı bilgisayarıma giren keylogger visual code dan yazıldı diye hatırlıyorum

Bilader ilk olarak temiz kurulum yapsana anladık ratı yemişsin ama çözümle hiç uğraşmamışsın
Siber şube maleesef bu konuda geri kalmış sanal; ergen cc panelcilerle dolu siber böyle yaptıkça bu veledler devam edecek
nası bir yol izliyim bu gün bilgisayarı formatladım öyle kaldı

Gerçek toasty olması imkansız. Toasty poseidon sonucundan sonra kaybolmuştu. Ya hapse girdi yada işleri bıraktı.
kanka ben ilk Toasty ismini ilk hesabımdaki kişi söyleyince öğrendim sonra Chram ın videolarını vs. gördüm ayrıca yakın tarihte bir kaç yıl değil bir kaç ay öncesinin discord konuşması var içinde Toasty nin de olduğu

Dostum öncelikle yaşadığın şeye üzüldüm. Sanal bir dünyada yaşıyoruz okurken pek inandırıcı gelmese de olabilir diyerekten çözüm yolları sunmaya çalışacağım en azından bundan sonra telefonuna, modemine, bilgisayarına vs. erişememeleri için.

Öncelikle bilgisayarına format atman gerekiyor. Windows taki sıfırla dan bahsetmiyorum. Bir USB bellek aracılığıyla bilgisayarına temiz bir Windows kurman lazım.

Normalde modemini yeniden başlattığında gelen DDoS saldırısı IP adresin değiştiği için kesilir ve senin IP adresini yeniden bulmadan DDoS atamazlar. Bilgisayarında bir virüs var ise ki olduğunu düşünüyorum bu virüs ile bilgisayarın sürekli internete bağlı olduğundan yeniden IP adresine ulaşabiliyorlardır.

Aynı şekilde telefonunu da fabrika ayarlarına döndürmelisin(yapabiliyorsan hard reset işlemi yaparak sıfırlamanı öneririm). Bilgisayarın ile telefonunu hallettikten sonra modemini yeniden başlattın mı DDoS da kesilir bir daha cihazlarına erişemezler.

Bunların dışında naçizane tavsiyem Discord vs. ne olursa olsun iki faktörlü güvenlik seçeneği barındıran platformlarda kesinlikle iki faktörlü güvenliği kullanmalısın. Böylelikle hesaplarını ele geçirmeleri imkansıza yakın hale gelir kolay kolay ele geçiremezler.
çok teşekkür ederim telefonu sıfırlamak dışında herşeyi yaptım nerdeyse birde arkadaşlarada genel olarak bir şey demek istiyorum ben sizden yardım istemek durumunda olmasam neden böyle bi bilgiyi inandırıcı olsun olmasın sizinle paylaşiyim

Son düzenleme:

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Son 10 yılda cihazlarıma hiç virüs bulaştırmamış biri olarak geçenlerde nasıl olduysa Rat yemeyi başardım. Benim de hesaplarıma vs erişildi tabi gerekli önlemlerimi hep aldığım için dc hesabından ileri gidemediler. Virüs koruması da sistemimde hep kapalıdır zaten ihtiyaç duymam. Ee sonuç ne dersen, format attım düzeldi aga. 😄 Düzelmese daha ileri format yöntemleri deneyebilirdim. Telefonu da sıfırla geçsin, sıfırlamakla geçmezse yazılımı komple sildir baştan yüklet zaten düzelir.

Bilgilerinin paylaşılması konusunu da çok önemseyip kafanı duvarlara vurmana gerek yok. Bu işleri bilen biri olarak zaten bütün ülkenin her türlü kişisel bilgisinin tüm sanal alemde dolandığını sana söyleyebilirim. Bu virüsleri bulaştıran korsanların amacı başta seni tehdit ile korkutup sonra sisteminde mining gibi işler yapmak oluyor genelde.

Kısacası tanımadığın hackerdan korkma, yakınındakinden kork. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Mehmet Ali DENİZ
İlgilendiği Kategoriler
Siber Güvenlik, Güvenlik Duvarı, Anti Virüs, Domain Controller, File Server, Oyun ve Bilgisayar Bileşenleri
Adam modemi söktü götürüyo sen orda hala ağlayıp sızlıyorsun :D Modemin fişinide mi çekemedin kardeşim.
Hacklendiğinizde ne yapmalısınız diye bir konu açmanın zamanı geldi sanırım.

Top Bottom