Neler Yeni

Bulaşan virüs en fazla ne yapabilir, bilgilerime ulaştıysa nereden öğrenebilirim.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,025
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Bendede Anonymaus'un çevirisi yüklü spidermande virüs mu bu taramıştım diye hatırlıyorum ve ünlü bir siteydi diye hatırlıyorum

ozyy41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuzhan Akgün
Bilmiyorum ben format atacağım hemen o zaman usb belleği hazırlıyorum,
Ekran kartı kullanımı ve işlemci kullanımı o kadar fazla değildi ama bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam dediğine bakıyorum şimdi indiricem, Bios'ta biraz korkuyorum ama bunu yapınca olur umarım formata gerek kalmadan.

Acaba bir tanesinden yapsam olurmu çünkü biri iso olarak yüklemedi,
,Alıntıyı görüntüle

Hocam eseti exe olarak atamazsınız zaten rufusla. İso şeklindekki versiyonu var mı bakayım.

Şöyle buyurun hocam.

Eset İso

"thorxium"

80+ Bronze
Hocam eseti exe olarak atamazsınız zaten rufusla. İso şeklindekki versiyonu var mı bakayım.

Şöyle buyurun hocam.

Eset İso
Vallahi teşekkür ederim ama aşağıdaki indir kısmı ben de gelmiyor dönüp duruyor yukarıdan indirmeye çalıştığımda (ilk onu yapmıştım) direk Eset uygulamasını indiriyor.
Aslında, Kaspersky oldu. İSO dosyası da oldu ama BIOS'ta boot menüsünde gözükmüyor, sadece SSD gözüküyor. Çözemedim. Yapamazsam gene formata kalacak gibi görünüyor. Ama bakacağım şimdi.

Bendede Anonymaus'un çevirisi yüklü spidermande virüs mu bu taramıştım diye hatırlıyorum ve ünlü bir siteydi diye hatırlıyorum
Spiderman Remastered yaması paralı olması lazım ben bilmiyordum,o linkten indirdim o yüzden yoksa Anonymaus güvenli bir çeviri ekibi daha önce kullanmıştım.

ozyy41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuzhan Akgün
Vallahi teşekkür ederim ama aşağıdaki indir kısmı ben de gelmiyor dönüp duruyor yukarıdan indirmeye çalıştığımda (ilk onu yapmıştım) direk Eset uygulamasını indiriyor.
Aslında, Kaspersky oldu. İSO dosyası da oldu ama BIOS'ta boot menüsünde gözükmüyor, sadece SSD gözüküyor. Çözemedim. Yapamazsam gene formata kalacak gibi görünüyor. Ama bakacağım şimdi.

Spiderman Remastered yaması paralı olması lazım ben bilmiyordum,o linkten indirdim o yüzden yoksa Anonymaus güvenli bir çeviri ekibi daha önce kullanmıştım.

Kaspersky da iyidir. Onu da kullanabilirsiniz bence.

Usb port 3.0 falan takmayı denediniz mi?

"thorxium"

80+ Bronze
Kaspersky da iyidir. Onu da kullanabilirsiniz bence.

Usb port 3.0 falan takmayı denediniz mi?
Normal bilgisayarda USB görünüyor ama Bios’ta bulamadım ,deneyeceğim ama.
Bir de aklıma bir şey takıldı; Trojan.crypt tanımlı virüs, sadece oyunu çalıştırdığımda arkadan maden yapıyor olabilir mi?
Çünkü oyunu çalıştırdığımda normalde kasmıyordu, ama dün bir ara dondu, 1-2 saniye öyle kaldı. Normalde böyle bir şey olmaz, umarım şuan sorun yoktur.
Şu an PC'de her şey normal gibi görünüyor.

ozyy41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuzhan Akgün
Hocam benim aklıma mining yapıldığı geldi yazmıştım zaten. Olabilir.

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
yakın zamanda bende de benzer bir durum olmuştu, malwarebytes bulamadı ama Kaspersky ile tarama yaptığımda mining virüsü tespit etti ve virüsü sildi, virüs bulaştıktan sonra işlemci sıcaklığı 100 dereceye kadar çıkmıştı ve oyunlar 10fps oluyordu, o zaman fark etmiştim, virüs silindikten sonra performans düzeldi, (işlemci sıcaklığı yüksek seviyeye çıkıyor yine, büyük ihtimal termal macunun yapısı bozuldu )

Kaspersky indirin ve tam tarama yapın

"thorxium"

80+ Bronze
yakın zamanda bende de benzer bir durum olmuştu, malwarebytes bulamadı ama Kaspersky ile tarama yaptığımda mining virüsü tespit etti ve virüsü sildi, virüs bulaştıktan sonra işlemci sıcaklığı 100 dereceye kadar çıkmıştı ve oyunlar 10fps oluyordu, o zaman fark etmiştim, virüs silindikten sonra performans düzeldi, (işlemci sıcaklığı yüksek seviyeye çıkıyor yine, büyük ihtimal termal macunun yapısı bozuldu )

Kaspersky indirin ve tam tarama yapın
Ben de o tarz olaylar olmadı hani fps düşmedi işlemci sıcaklığı normaldi, sildim zaten .(Malwerabyt’tan tam tarama yaptım.)
Ama ben şimdi dışarıdayım eve gidince format atacağım hiçbirşey kalmasın diye.

"thorxium"

80+ Bronze
@ozyy41
Son kez bir şey sormak istiyorum ben şimdi format attım genelde atarken diski biçimlendirip silerim herşeyi ,ama bu sefer yapmadım unuttum. Bilgisayarı açtığımda Windows.old dosyası 300gb falan idi yani hiçbirşeyi silmemiş gibi duruyo, (dosya olarak) bir sorun olurmu? Şimdi siliniyor Windows.old da ama bilemedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,862
Üyeler
141,348
Son üye
Krino6
Top Bottom