Neler Yeni

C660 işlemci yükseltmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ökkeş doğan
Arkadaşlar merhaba elimde hm65 soketli sandybridge pwwha anakartlı bir satellite c660 laptop var bunun içinde i5 2410M işlemcisi takılı durumda yaptığım birkaç araştırma neticesinde takılabilir olarak i7 2720QM veya i7 2630QM gibi işlemciler gördüm bunları takmamda bir sorun olur mu veya takabileceğim en iyi işlemci nedir TDP veya ısınma sorunu benim için önemsiz kendi yaptığım soğutmayı kullanıyorum ve çok başarılı

Ekler

• IMG-20230602-WA0000.jpeg
    IMG-20230602-WA0000.jpeg
    2.9 MB · Hit: 26

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,289
İsim
C Ş
Yükseltebileceğin en iyi işlemci i7-2860QM.
HM65 soket değil chipset yani yonga setidir.
Kullanmış olduğun soket Socket G2'dir.
Soğutmaya fazla güvenme bence çünkü ben de i3-370M kullanırken 70 dereceleri geçince korkuyordum şimdi i7-740QM taktım ve işlemci gerektiren zorlu bir işte 90-95leri görüyorsun ve PC bilerek fan çalıştırmıyor sırf TDP değeri daha yüksek olduğu için.

Nasıl bir soğutman var paylaşır mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ökkeş doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutmaya fazla güvenme bence çünkü ben de i3-370M kullanırken 70 dereceleri geçince korkuyordum şimdi i7-740QM taktım ve işlemci gerektiren zorlu bir işte 90-95leri görüyorsun ve PC bilerek fan çalıştırmıyor sırf TDP değeri daha yüksek olduğu için.

Şuanda görseli yok ama pirinç metaller var sanayiler de bulunuyor onları kesip birleştirdim içlerine iki tane drone motoru koydum bir nevi araba radyatörü gibi çalışıyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

2860QM taksam çalıştırır mı demek oluyor bu arkadaşım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,289
İsim
C Ş
Şuanda görseli yok ama pirinç metaller var sanayiler de bulunuyor onları kesip birleştirdim içlerine iki tane drone motoru koydum bir nevi araba radyatörü gibi çalışıyor :D

2860QM taksam çalıştırır mı demek oluyor bu arkadaşım
Aynen öyle demek oluyor.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,289
İsim
C Ş
Neresine taktın ya notebookun bu sistemi? Görseli olunca atar mısın merak ettim. Ben de soğutma için birkaç şey denedim ama nafile. Aklımda şimdi deli planlar var.

Çok teşekkür ederim

İşlemciyi alıp deneyeceğim sonucu burdan paylaşacağım
Nereden alacaksın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ökkeş doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neresine taktın ya notebookun bu sistemi? Görseli olunca atar mısın merak ettim. Ben de soğutma için birkaç şey denedim ama nafile. Aklımda şimdi deli planlar var.

Nereden alacaksın?
Laptopun SSD kapağı var mesela onu çıkartınca ramlari ve kasanın içinde direk olarak işlemci gözüküyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,509
Üyeler
157,084
Son üye
serdar157
Top Bottom