Neler Yeni

Kaç metre kablo almalıyım ?

Arkadaşlar 2 ayrı sorum olacak. Öncelikle internet kablosunu sizce kaç metre alayim? Modemi bilgisayar başında kullanacağım.

https://www.hepsiburada.com/ugreen-cat8-s-ftp-rj45-ethernet-kablosu-3-metre-p-HBV00000SICWW

2. soruma gelirsek, UPS alacağım ve bunu farklı bir odaya koyup bulunduğum odaya priz çekeceğim. Fakat hazır priz almayacağım. Kablo olarak sizce kaç metre almalıyım en az? Aklımda 15 metre var. Fakat 10 metre yeterli gelir mi sizce bir odadan diğer odaya? Aşağıya link bıraktım bir bakar mısınız?

https://www.hepsiburada.com/oznur-ttr-kablo-3-x-2-5-mm-beyaz-15-m-pm-HB00000QQKSN

https://www.hepsiburada.com/oznur-ttr-kablo-3-x-2-5-mm-beyaz-10-m-pm-HB00000QQKSJ

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Öncelikle Cat8 kablo alman saçma ondan daha da saçması bize odadan odaya yetişip yetişmeyeceğini sorman. Metre alıp ölçsene güzel kardeşim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Cat8 kablo alman saçma ondan daha da saçması bize odadan odaya yetişip yetişmeyeceğini sorman. Metre alıp ölçsene güzel kardeşim.
Hocam metre alıp ölçtüm ölçmesine de arada fiyat farkı çok olduğu için size sorayim dedim. 10 metre yetiyor fakat +5 metre eklemeye değer mi onu bilemedim. Neyse 15 alıp geçiyom.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Hocam metre alıp ölçtüm ölçmesine de arada fiyat farkı çok olduğu için size sorayim dedim. 10 metre yetiyor fakat +5 metre eklemeye değer mi onu bilemedim. Neyse 15 alıp geçiyom.
Gözünü seveyim şu cat8'i Cat6 yap farkı da 15m'ye ver işte. Senin Cat8 ile işin yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gözünü seveyim şu cat8'i Cat6 yap farkı da 15m'ye ver işte. Senin Cat8 ile işin yok.
1 Gbit internete geçme durumum olabilir. Cat6 max 1 gbit veriyor diye biliyorum. Garanti olması için cat8 seçmiştim. Eğer yeterli diyorsanız cat6 ugreen bir kablo linki atın ozaman ondan alayim. 15 metre iyi olur bu arada.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
1 Gbit internete geçme durumum olabilir. Cat6 max 1 gbit veriyor diye biliyorum. Garanti olması için cat8 seçmiştim. Eğer yeterli diyorsanız cat6 ugreen bir kablo linki atın ozaman ondan alayim. 15 metre iyi olur bu arada.
Cat6 10Gbit canım Cat8 40gbit. kaç metre istiyorsun bakayım

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
alabilirsin bunu. Canım zaten TR'de maks 1000mb hız veriliyor daha üstünün bize gelmesi 20 sene yine de merak etme o kablo 10gbit aktarım yapıyor. Lan'da Cat6 kablolar ile 10gbit aktarım yapıyorum .
Tamam alıyorum ozaman hayatım. Bu arada seviyorum seni unutma bunu.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
709
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Kablo mesafen uzadıkça ping değerin artacaktır.Cat kabloların önerilen max uzunluk değerlerine bak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,543
Üyeler
157,965
Son üye
Minecraft628
Top Bottom