Neler Yeni

Coil whine sorunu

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
Arkadaşlar benim de başıma bu sorun geldi şuan pek takmıyorum ama bir zararı var mıdır sesten başka 1 haftadır oynuyorum bir sorun olduğunu görmedim

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak

VitoScaletta

80+ Gold
Bu güç kaynağı ama adamın yaptığı çözüm harika 😁 denemek isterdim tam bileşenlerin yerini bilsem
ekran kartındaki küçük bobine küçük mıknatıs yapıştırırsanız olur diyodu bu kişi :D zararı olurmu diye sormuştum hayır sadece 0.1 w çeker ondanda hiçbişey olmaz diyodu

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
ekran kartındaki küçük bobine küçük mıknatıs yapıştırırsanız olur diyodu bu kişi :D zararı olurmu diye sormuştum hayır sadece 0.1 w çeker ondanda hiçbişey olmaz diyodu
Çok güzel bir rahatlama gelirdi ama 😁

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Barış Çalışkan
Arkadaşlar benim de başıma bu sorun geldi şuan pek takmıyorum ama bir zararı var mıdır sesten başka 1 haftadır oynuyorum bir sorun olduğunu görmedim
coil whine sorunu ekran kartı ve psu larda çokça gözüken kullanılan bobinlerin akım çekmesiyle manyetik bir titreşimve sonucunda bir cızırtı çıkmasına neden olan bir sorundur sisteme ve bileşenlere zararı yoktur fakat ilerde satmak istersen sorun yaşayabilirsin özellikle bu coil whine sorunu kart garanti kapsamı süresince bire bir değişim koşuluna girer yani direkt bitmediyse garantin aynı modelin sorunsuzuyla değiştirebilirsin ki daha bugün bu sorundan dolayı amd rx 5500 xt 8g asus dual modelini garantiye yolladım yenisiyle değiştiriceklerini ilettiler müşteri hizmetlerinden umarım yardımcı olur dediklerim kendiniz bir müdahalede bulunmayın garantiden çıkarırsınız

isimsizüye

80+ Gold
coil whine sorunu ekran kartı ve PSU larda çokça gözüken kullanılan bobinlerin akım çekmesiyle manyetik bir titreşimve sonucunda bir cızırtı çıkmasına neden olan bir sorundur sisteme ve bileşenlere zararı yoktur fakat ilerde satmak istersen sorun yaşayabilirsin özellikle bu coil whine sorunu kart garanti kapsamı süresince bire bir değişim koşuluna girer yani direkt bitmediyse garantin aynı modelin sorunsuzuyla değiştirebilirsin ki daha bugün bu sorundan dolayı AMD rx 5500 xt 8g Asus dual modelini garantiye yolladım yenisiyle değiştiriceklerini ilettiler müşteri hizmetlerinden umarım yardımcı olur dediklerim kendiniz bir müdahalede bulunmayın garantiden çıkarırsınız
coil whinedan pek bişey olmaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,709
Üyeler
156,653
Son üye
luther16
Top Bottom