Neler Yeni

Çok Zayıfım Fitness'a Başlamalı Mıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet salıh salar
merhaba 17 yasındayım boyum 175cm ve 51-52 kilo civarlarındayım diyetisyene gidiyorum (gitmeye başladığımdan beri 4 ayda yaklaşık 5 kilo civarı aldım) arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine spora başlamak istiyordum fakat diyetsiyenim yağ oranımın çok düşük olduğunu ve zayıf olduğumu başlarsam daha da zayıflayacağımı söyledi ne yapmalıyım gerçekten fitness'a başlamak istiyorum fakat kilo vermekten endişeleniyorum

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
Fitness'a gitseydin 4 ay da 20 kilo alırdın

Semix59

80+ Silver
Kanka düzenli olarak spor yaparsan ve düzenli bir şekilde takviye alırsan kilo alabilirsin. Bende seninle aynı durumdayım :)

wurpx

80+
merhaba 17 yasındayım boyum 175cm ve 51-52 kilo civarlarındayım diyetisyene gidiyorum (gitmeye başladığımdan beri 4 ayda yaklaşık 5 kilo civarı aldım) arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine spora başlamak istiyordum fakat diyetsiyenim yağ oranımın çok düşük olduğunu ve zayıf olduğumu başlarsam daha da zayıflayacağımı söyledi ne yapmalıyım gerçekten fitness'a başlamak istiyorum fakat kilo vermekten endişeleniyorum
dostum benim baya zargana arkadaşım vardı spora başladıktan sonra iyi beslenme ile kilo aldılar bence pro yardım alırsan bence kilo alabilirsin ama doktorun sözüde önemli şimdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet salıh salar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fitness'a gitseydin 4 ay da 20 kilo alırdın
bende bu düşünceyi savunuyorum fakat herkes yağ oranın %3 sen zaten yemiyorsun kilo almaktan çok verirsin diyor bunlara ne cevaplar vermeliyim bu arada rehberinizi okudum şuan bende buna yakın bi program uyguluyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka düzenli olarak spor yaparsan ve düzenli bir şekilde takviye alırsan kilo alabilirsin. Bende seninle aynı durumdayım :)
takviye derken ne gibi takviyeler

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,724
İsim
Kadir
Beslenme düzenin rayına oturmadan başlama diyetisyenin dediği doğru boyuna göre kilo alman gerekiyor zaten yağ oranın düşük biraz hacimlen öyle başla sana tavsiyem kondisyonunu arttır oda bol su ve yürüyüşle ama mutlaka beslenmenin düzelmesi lazım ki diyetisyenle beraber doğru şekilde kilo almışsın bir anda almak veya vermek iyi değil kendimden biliyorum
bende bu düşünceyi savunuyorum fakat herkes yağ oranın %3 sen zaten yemiyorsun kilo almaktan çok verirsin diyor bunlara ne cevaplar vermeliyim bu arada rehberinizi okudum şuan bende buna yakın bi program uyguluyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet salıh salar
Beslenme düzenin rayına oturmadan başlama diyetisyenin dediği doğru boyuna göre kilo alman gerekiyor zaten yağ oranın düşük biraz hacimlen öyle başla sana tavsiyem kondisyonunu arttır oda bol su ve yürüyüşle ama mutlaka beslenmenin düzelmesi lazım ki diyetisyenle beraber doğru şekilde kilo almışsın bir anda almak veya vermek iyi değil kendimden biliyorum
anladım fakat bu kadar yavaş ilerlemek insanı gerçekten ruhsal olarak yoruyor bu cuma bir randevum daha var bir daha fikrini sorucam doktoruma teşekkürler cevabın için

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
%3 yağ oranın yoktur büyük ihtimal bir yanlışlık vardır
Yeterince beslenmiyorsun doğru da beslenmiyorsun kimseye cevap vermene gerek yok, spor yaptıkça karnın acıkacak ve daha fazla yiyeceksin, normal zamanlar da 8 öğün yiyordum, şuan zayıfladığımdan dolayı 4 öğün yiyorum misal.
Kas yapınca kilo alacaksın çünkü kaslar da kilodur, kardiyo asla yapmayacaksın, aç karnına durmayacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet salıh salar
%3 yağ oranın yoktur büyük ihtimal bir yanlışlık vardır
Yeterince beslenmiyorsun doğru da beslenmiyorsun kimseye cevap vermene gerek yok, spor yaptıkça karnın acıkacak ve daha fazla yiyeceksin, normal zamanlar da 8 öğün yiyordum, şuan zayıfladığımdan dolayı 4 öğün yiyorum misal.
Kas yapınca kilo alacaksın çünkü kaslar da kilodur, kardiyo asla yapmayacaksın, aç karnına durmayacaksın.

her diyetisyen randevuma gittiğimde bir makinede kilomu ölçüyor ve bana çıkan kağıdı veriyor ve başladığımdan beri yağ oranım %3, 5 kilonun 5 inide kas olarak almışım cevap verme olayı da ebeveynlerim daha çok zayıflarsın diye gym'e göndermek istemiyor

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
her diyetisyen randevuma gittiğimde bir makinede kilomu ölçüyor ve bana çıkan kağıdı veriyor ve başladığımdan beri yağ oranım %3, 5 kilonun 5 inide kas olarak almışım cevap verme olayı da ebeveynlerim daha çok zayıflarsın diye gym'e göndermek istemiyor
Yağ yemiyor musun nasıl %3 oluyor

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Spora gidip diyetisyeni bırak. Senin için daha yararlı olur. Diyetisyenler %90'lık bölümü spordan bir haber kesimdir. Gidip sedanter bireylerden para kazanmaya devam etsinler. Vücut geliştiren bir kişi eğitim almamasına rağmen daha bilgilidir.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
yiyorum fakat yağ olarak kilo alamıyorum bende anlamış değilim hatta diyete başladığımdan beri yediğim yemeklere koyulan yağ oranını arttırdım.
Belki de yeteri kadar almıyorsundur sen spora başla farkı görürsün

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,968
Üyeler
156,413
Son üye
Moziii
Top Bottom