Neler Yeni

Yardım Control RAM Kullanımı

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Dostlar, öncelikle merhaba.
Şu an Control oyununu oynuyorum, videoda gösterilen en baştaki ayarları tamamen aynı şekilde yapıyorum.
Aldığım FPS değerleri, videodaki ile tamamen aynı. O konuda sıkıntı yok fakat videoda 7.5 GB RAM kullanıyor.
Bende ise 5 GB RAM kullanıyor, ben daha az RAM kullanmama rağmen aynı performansı nasıl alıyorum?
Ekran kartının VRAM kullanımları, sıcaklıkları falan aynı. Neden böyle oluyor sizce? Benim için sorun yok.
Hatta daha iyi, az RAM kullanmak gayet işime gelir ama aklıma takıldı. Fikri olan söylerse sevinirim.

Son düzenleme:

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Ram kullanımı performasta bi seviyeden sonra fark yaratmaz bide adamın raminin frekansı daha düşük olabilir

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Dostlar öncelikle merhaba
şu videodan da göreceğiniz gibi şuan Control oyununu oynuyorum. Videoda gösterilen en baştaki ayarları tamamen aynı şekilde yapıyorum. Aldığım fps değerleri de videodaki ile aynı o konuda sıkıntı yok fakat videoda 7.5 GB RAM kullanıyorken ben de 5 GB RAM kullanıyor. Ben daha az RAM kullanmama rağmen aynı performansı alıyorum. Ekran kartının VRAM kullanımları, sıcaklıkları falan aynı. Neden böyle oluyor sizce? Bende 3500x var onda 3600 var o yüzden mi RAM kullanımı artıyor? 3600 daha fazla RAM mi kullanıyor? Yoksa adamın Crucial marka ramleri benim ramlerimden daha mı az performanslı? Benim için sorun yok hatta daha iyi, az RAM kullanmak gayet işime gelir ama aklıma takıldı. Fikri olan söylerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Ramın performansda fazla bir etkisi yok.

Krtva3545

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İbrahim Kurt
Discord
indomitablewarrior#5892
Adam arkaplanda video programı da çalıştırıyor ondan kaynaklı olabilir.

Yusuf_Yuşâ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,128
İsim
Yusuf Yuşa Arslan

Eren34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
407
İsim
Eren Şenel
Dostlar öncelikle merhaba
şu videodan da göreceğiniz gibi şuan Control oyununu oynuyorum. Videoda gösterilen en baştaki ayarları tamamen aynı şekilde yapıyorum. Aldığım fps değerleri de videodaki ile aynı o konuda sıkıntı yok fakat videoda 7.5 GB RAM kullanıyorken ben de 5 GB RAM kullanıyor. Ben daha az RAM kullanmama rağmen aynı performansı alıyorum. Ekran kartının VRAM kullanımları, sıcaklıkları falan aynı. Neden böyle oluyor sizce? Bende 3500x var onda 3600 var o yüzden mi RAM kullanımı artıyor? 3600 daha fazla RAM mi kullanıyor? Yoksa adamın Crucial marka ramleri benim ramlerimden daha mı az performanslı? Benim için sorun yok hatta daha iyi, az RAM kullanmak gayet işime gelir ama aklıma takıldı. Fikri olan söylerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Aradaki CL değerlerinden olabilir belki(not:tamamen sallamasyon bir cevap :D)

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Aradaki CL değerlerinden olabilir belki(not:tamamen sallamasyon bir cevap :D)
Benimkiler CL 16, videodakiler CL 15. Onunkinin daha iyi olması lazım, cevap bu değil. :ROFLMAO:

Son düzenleme:
Top Bottom