Neler Yeni

Core 2 duo e7400 ile hd 7850 darboğaz yaparmı

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
HD 7850 650 TL

birde 750 tllik var bi tane

HD 6870 550 TL

GTX 470 500 TL

GTX 660 750 TL
Mesaj otomatik birleştirildi:

Direk Xeon çek overclock bile yaparsın o fan ile.
Gtx470 neden o kadar ucuz ya ?

Q9300, E5430'a kıyasla daha fazla güç çekiyor bunun moddan ziyade tdp ile alakası var. başka bir etmen daha fazla ısınmasına neden olmuştur bende kullandım stok fan ile 40 derece civarı çalışıyordu. Q9300 95, E5430 80w çekiyor.
Hocam farklı bir etmen düşünemiyorum stok fan,sadece stokta 2.66ghz iken ben 2.93ghze çıkardım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan

Hocam farklı bir etmen düşünemiyorum stok fan,sadece stokta 2.66ghz iken ben 2.93ghze çıkardım.
yav hocam 0.3 mhz overclocklamışsın daha ne :D sence artması normal değil mi overclockla beraber çektiği w da artıyor

içinde kol kadar chipset var baya büyük hatta. dolayısıyla ısınıyor yüksek fan ile kullanılması gerek ama performansı canavar

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
yav hocam 0.3 mhz overclocklamışsın daha ne :D sence artması normal değil mi overclockla beraber çektiği w da artıyor

içinde kol kadar chipset var baya büyük hatta. dolayısıyla ısınıyor yüksek fan ile kullanılması gerek ama performansı canavar
Sizce geri döndüreyim mi overclock değerlerini ? Psu peak 250w gtx650 var başka bir konuda ucu ucuna yeter demişlerdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Sizce geri döndüreyim mi overclock değerlerini ? Psu peak 250w gtx650 var başka bir konuda ucu ucuna yeter demişlerdi.
Peak demek o kartın zorlanmadan verebildiği değer. normali kaç w?

bence döndür zaten stok hali bile gtx650yi besleyebiliyor diye hatırlıyorum

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Peak demek o kartın zorlanmadan verebildiği değer. normali kaç w?

bence döndür zaten stok hali bile gtx650yi besleyebiliyor diye hatırlıyorum
Hocam psu üstünde 200W regular power 250w peak power yazıyor oc geri döndürünce performans düşmez mi sizce ? Birde özelden devam edelim ister konu kirlenmesin

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Hocam psu üstünde 200W regular power 250w peak power yazıyor oc geri döndürünce performans düşmez mi sizce ? Birde özelden devam edelim ister konu kirlenmesin
Düşeceğini sanma ayrıca psun kaldırıyorsa ocli kullanmaya devam et ocyi kaldırmak ısınmasını düşürür ben onun için önerdim onu

yasinxgnd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yasin Gündoğdu
Hocam attığınız hd6870 i alsam şuan elimde olan e7400 ile çok dar boğaz yaparmı biraz süre sonra tavsiye ettiğiniz xeon islemciyi alıp yükseltmeyi düşünüyorum

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Düşeceğini sanma ayrıca psun kaldırıyorsa ocli kullanmaya devam et ocyi kaldırmak ısınmasını düşürür ben onun için önerdim onu
Performans düşmüyorsa kaldırabilirim sanırım ısınmadan kaynaklı fortnitede falan drop giriyor arada bir ama şuan psu sorunsuz kullanıyorum.

Asıl sorun ekran kartına oc yapmaya çalışınca oluyor bir kere (furmarksız) değerleri +300 falan vermiştim ekran direk karıncalaştı pembe falan oldu,sonra aç kapa yapıp güvenli modda düzelttim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Performans düşmüyorsa kaldırabilirim sanırım ısınmadan kaynaklı fortnitede falan drop giriyor arada bir ama şuan psu sorunsuz kullanıyorum.

Asıl sorun ekran kartına oc yapmaya çalışınca oluyor bir kere (furmarksız) değerleri +300 falan vermiştim ekran direk karıncalaştı pembe falan oldu,sonra aç kapa yapıp güvenli modda düzelttim.
Karta fazla frekans verirsen bozarsın 300 dediğin aşırı fazla bir değer.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Karta fazla frekans verirsen bozarsın 300 dediğin aşırı fazla bir değer.
Ekran kartı oc usulüyle yapayım mı hocam ama 4-6pin bağlantısını çevirici ile yapıyorum psudan öyle bir kablo gelmiyor.Eğer kesin yeter diyorsanız onuda yapayım.

Bu arada konu sahibi kusura bakmasın kirlettik baya konuyu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Ekran kartı oc usulüyle yapayım mı hocam ama 4-6pin bağlantısını çevirici ile yapıyorum psudan öyle bir kablo gelmiyor.Eğer kesin yeter diyorsanız onuda yapayım.

Kanka ekran kartını beslesin diye işlemciye overclock yaptınız
şimdi işlemci daha fazla besleyebiliyor diye ekran kartına overclock yapıyorsunuz
Bunun sonu hayri alamet değil :D 0.3 değilde 0.2ye düşür yaptığın ocyi 5 8 derece fark edecektir

yasinxgnd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yasin Gündoğdu

Yok hocam önemli değil

Kanka ekran kartını beslesin diye işlemciye overclock yaptınız
şimdi işlemci daha fazla besleyebiliyor diye ekran kartına overclock yapıyorsunuz
Bunun sonu hayri alamet değil :D 0.3 değilde 0.2ye düşür yaptığın ocyi 5 8 derece fark edecektir
Hocam ben tavsiye ettiğiniz xeon işlemciyi alsam yanına hd6850 alsam sizce nası olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Yok hocam önemli değil

Hocam ben tavsiye ettiğiniz xeon işlemciyi alsam yanına hd6850 alsam sizce nası olur
Akar gider. HD 6850yi kaça alacaksınız?

alabiliyoken 6870 veya 7850 almak daha mantıklı olur ama 6850de idare eder sizi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,755
Son üye
gnine