Neler Yeni

Corsair iCUE da bu aydınlatma donmasını yaşayanlarınız varmı?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,903
İsim
Enver Eryalçın
Asus Rog Strix B550-E Gaming kullanıcısıyım önceki güne kadar böyle 1 tane bile sorun yaşamadım aydınlatma ile ilgili bu ilk oluyor. Armoury Crate yazılımını kurduktan sonra iCUE porgramını kurunca Asus Aura Sync destekleyen tüm ürünleri algılayıp aydınlatmayı iCUE üzerinde kontrol edilebiliyor. Fakat ben Armoury Crate hiç kullanmıyorum anakart aydınlatması için hep iCUE kullanıyorum.

Önceden ben bilgisayar masaüstü ekranı gelene kadar Armoury Crate deki tanımlı olan Rainbow modu dönüyordu daha sonra iCUE otomatik açıldığı için seçmiş olduğum renk dönüyordu ancak dün iCUE deki Rainbow Wave efektini algılıyor ancak yanıt vermiyor gibi sabit duruyor neyden kaynaklandığını bir türlü çözemedim.

Bu sorunu çözmek için ilk önce programı tamamen silmek için denetim masasından kaldırıp daha sonrasında da bilgisayarım içerisinde bulunan program files x86, program files, program data ve en sonunda da AppData klosörünün içinde bulunan tüm Asus dosyalarını sildim daha sonrasında Asus Rog Strix B550-E Gaming destek kısmından armoury crate baştan burdum ama işe yaramadı belki kayıt defterinde bir sıkıntı olmuştur diye bilgisayara en son sürüm olan Windows 10 20H2 sürümünün iso dosyasını microsoft dan indirip format attım. Bütün programları kurduktan sonra Armoury crate anakart tanıdı daha sonra iCUE programını indirip yeniden aydınlatmayı efektini seçtim. Daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlatım aydınlatma efektini iCUE den başlatabiliyormu diye sınadım ama yine işe yaramadı.

Bu sorun diğer arkadaşlarda varsa belirtsinler mutlaka. @crazyreign .

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Top Bottom