Neler Yeni

Corsair Spec-05 kule tipi yada sıvı soğutucu önerisi!

kettruck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yet

1664521196317.png

Öncelikle esenlikler arkadaşlar,Gigabyte H610M-S2H anakartına sahibim ve i5-12400f işlemci ile kullanıyorum,stok fanı yetersiz kalıyor.İşlemcime uygun LGA1700 kitli kule tipi soğutucu almak istiyordum fakat çoğu soğutucu kasama sığmıyor.,Kasaya sığacak,LGA 1700 kitli soğutucu önerisi yaparsanız sevinirim.​

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Fatih Ayhan
stok fan 12400f için yeterli. Sıcaklık kaç dereceye kadar çıkıyor? Ben de stok fan ile 12400f kullanıyorum full yükte 73-74 dereceyi geçmiyor. Bence kasa kapalı ve iyi hava almadığı için sıcaklıklar artıyor.

kettruck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
stok fan 12400f için yeterli. Sıcaklık kaç dereceye kadar çıkıyor? Ben de stok fan ile 12400f kullanıyorum full yükte 73-74 dereceyi geçmiyor. Bence kasa kapalı ve iyi hava almadığı için sıcaklıklar artıyor.
kasamın hava akışı çok kötü,ekran kartında sıcaklık sorunu yaşamıyorum ama işlemci sıcaklıgında işler değişiyor.Oyun içinde 80'i bulduğu oluyor,o yüzden benim için stok fan yetersiz kalıyor.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Fatih Ayhan
kasamın hava akışı çok kötü,ekran kartında sıcaklık sorunu yaşamıyorum ama işlemci sıcaklıgında işler değişiyor.Oyun içinde 80'i bulduğu oluyor,o yüzden benim için stok fan yetersiz kalıyor.
o kasa içerisinde bu sıcaklıklar normal. Kule tipi en fazla 5 derece fark eder. Bence buna değmez

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
2 tane var,biri egzoz fanı diğeri ise kasanın ön tarafında.
Kasanın önündeki kapağı sökebilirsin. Altından tutup çekmen gerekiyor.
Ön panele 1 fan daha eklersin. Böylece içeriye yeterli miktarda hava girişi sağlayabilirsin.
wr11.jpg

İstersen tozlanmaması için bu tarz filtrelerden alabilirsin, internette farklı boyutlarda satılıyor.
Veya kendi imkanların ile toz filtresi yapabilirsin. "Sineklik tülü" benzeri bir şey alırsın.
Kasaya eski küçük mıknatıs parçaları ile tutturabilirsin.
1664527531027.png

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,448
İsim
Burak Doğan
o kasa içerisinde bu sıcaklıklar normal. Kule tipi en fazla 5 derece fark eder. Bence buna değmez
i5 11400f kullanıyorum stok fanla 90 derece görüyordu kule tipi takınca yük altında 60 dereceyi geçmiyo bu durum i5 12400 için geçerli mi bilmiyorum ama kule tipi baya işe yarıyor

kettruck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yet
Kasanın önündeki kapağı sökebilirsin. Altından tutup çekmen gerekiyor.
Ön panele 1 fan daha eklersin. Böylece içeriye yeterli miktarda hava girişi sağlayabilirsin.
Alıntıyı görüntüle

İstersen tozlanmaması için bu tarz filtrelerden alabilirsin, internette farklı boyutlarda satılıyor.
Veya kendi imkanların ile toz filtresi yapabilirsin. "Sineklik tülü" benzeri bir şey alırsın.
Kasaya eski küçük mıknatıs parçaları ile tutturabilirsin.
Alıntıyı görüntüle
çok teşekkür ederim,toz filtresi bulduğum anda önerini gerçekleştireceğim.Fakat yinede işlemci için yeterli soğutma sağlıyacağını düşünmüyorum.Bu kasa için önerebilecegin işlemci soğutucusu var mıdır?

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Fatih Ayhan
i5 11400f kullanıyorum stok fanla 90 derece görüyordu kule tipi takınca yük altında 60 dereceyi geçmiyo bu durum i5 12400 için geçerli mi bilmiyorum ama kule tipi baya işe yarıyor
Bilemiyorum. Ben kendi tecrübelerimi aktardım. Mesh bir kasaya sahibim hava akışım gayet iyi. Stok fan kullanıyorum ve 10 dakikalık cpu stres testinde de max 73-74 derece gördüm. Kule tipi illaki fark eder ama hava akışı çok kötü olan bir kasa da verilen paraya değecek bir değişiklik söz konusu olmaz diye düşünüyorum. Bunun yerine çok pahalı olmayan uygun fiyatlı mesh bir kasa alınması daha iyi olur. Bu sayede işlemci ısınmaz. Daha da soğutmak için kule tipi sonradan takılabilir.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
çok teşekkür ederim,toz filtresi bulduğum anda önerini gerçekleştireceğim.Fakat yinede işlemci için yeterli soğutma sağlıyacağını düşünmüyorum.Bu kasa için önerebilecegin işlemci soğutucusu var mıdır?
Önce ucuz yöntemi deneyin.
Sonra ihtiyaç olursa bütçe ve indirimlere göre model bakarız.

Eğer kasa fanı alacaksan, Amazon'da uygun fiyata bu model var;
-- URUN LINK -- ( 2 Fan 79 TL )
-- URUN LINK -- ( 1 Fan 41 TL)

kettruck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yet

kasaya uygunsa hemen sipariş ediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

yorumda çok sesli olduğunu söylemişler,rgb takıntım yok eğer daha iyi fan öneriniz varsa değerlendirebilirim

Top Bottom