Neler Yeni

CPU OPT ye Sıvı soğutmayı bağlasam sorun yaşarmıyım ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Merhaba arkadaşlar 280mm arctic sıvı soğutma sebebiyle kasamın CPU fan girişi kapandı ve hiç bir şey takamıyorum Ancak biraz altında CPU OPT diye bir giriş var oraya sıvı soğutmayı bağlayıp kullanıyorum şuanda Bir sorun yaşarmıyım ?

freygasm

80+ Gold
Oraya da takılabiliyor, sorun olsa cpu fan error vs der normalde.

freygasm

80+ Gold
Cpu fan error diyor zaten ben biostan o bildirimi kapattım :)
Asus mu anakart? Asussa asuslar normal girişe taktığında da diyor, benim anakartta da öyleydi.Biostan IGNORE diyip geçiyorsun.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus mu anakart? Asussa asuslar normal girişe taktığında da diyor, benim anakartta da öyleydi.Biostan IGNORE diyip geçiyorsun.
asus rog strix b550 evet aynen öyle yaptım geçtim. Ancak pchocası videosunda duydum CPU fan kısmına Sıvı soğutmayı bağlamazsak Radyatör devirdaim yapmıyormuş ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Benim sıvı soğutmadan baya sıcak hava geliyor dışarı

freygasm

80+ Gold
asus rog strix b550 evet aynen öyle yaptım geçtim. Ancak pchocası videosunda duydum CPU fan kısmına Sıvı soğutmayı bağlamazsak Radyatör devirdaim yapmıyormuş ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Benim sıvı soğutmadan baya sıcak hava geliyor dışarı
Isı değerlerinden anlaşılır o, devir daim yapmasa zaten deli gibi sıcaklık olur. Zaten bildiğim kadarıyla ekstra girişe ihtiyacın olursa diye konulan bi soket. Yani senin mantığınla da örtüşüyor, bi sıkıntı yok o yüzden.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Isı değerlerinden anlaşılır o, devir daim yapmasa zaten deli gibi sıcaklık olur. Zaten bildiğim kadarıyla ekstra girişe ihtiyacın olursa diye konulan bi soket. Yani senin mantığınla da örtüşüyor, bi sıkıntı yok o yüzden.
arctic 280mm sıvı soğutma kullanıyorum 5800x3d işlemci mevcut. Render aldığımda 91 derecelere çıkıyor en yüksek stabil 85 derecelerde takılıyor.
Oyunlarda max 70 derece Heralde sorun yok

freygasm

80+ Gold
arctic 280mm sıvı soğutma kullanıyorum 5800x3d işlemci mevcut. Render aldığımda 91 derecelere çıkıyor en yüksek stabil 85 derecelerde takılıyor.
Oyunlarda max 70 derece Heralde sorun yok
Bende de aynı işlemci var, arctic 360ile occtde 85 oyunlarda 65e kadar falan alıyordum. Şimdi lianli galahad 2 360 var occt 82stok haliyle oyunlarda da 63-64. Normal sıcaklıklar stokta olmasına göre yani.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Bende de aynı işlemci var, arctic 360ile occtde 85 oyunlarda 65e kadar falan alıyordum. Şimdi lianli galahad 2 360 var occt 82stok haliyle oyunlarda da 63-64. Normal sıcaklıklar stokta olmasına göre yani.
He iyi ozaman aslında ilk aldığımda yönetici bir arkadaşta normal olduğunu söylemiştide. 3 yıldır renderda 75 oyunlarda 55 derecelerde pc kullanınca alışamadım bu sıcaklıklara bi türlü :D

freygasm

80+ Gold
He iyi ozaman aslında ilk aldığımda yönetici bir arkadaşta normal olduğunu söylemiştide. 3 yıldır renderda 75 oyunlarda 55 derecelerde pc kullanınca alışamadım bu sıcaklıklara bi türlü :D
3D cache 5-6derece katıyor fazladan ya :D Normal 3d işlemcilerde.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113