Neler Yeni

Creatine Kullanmaya Başladıktan Sonra

M1ka1291

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre
Beyler Bugün Hardline Monohydrate creatinim geldi içindeki ölcek tam dolcak şekilde alıp diktim 5gr alabiliyordu sanırım zaten içtikten sonra 2 litre su içtim ama her su içtiğimde 10dkda bi wc gidiyorum yani o içtiğim 2litre sudan sonra 10 - 15 dkda bi wc giderek 6 kere fln wc gitmişimdir şimdi gece oldu yine su içtim yine wc gidiyorum ne zaman su içsem wc gidiyorum bu nasıl iş aga bir de creatini bugün 19.00 civarı 5gr aldım yarın okula gitmeden önce almam gerekiyor o da sabah 07.00 oluyor yani 13 saat arayla 5gr daha almış oluyorum 24 saat olmadan sizce zararı olur mu yarın 7de aldıktan sonra her gün aynı saatte alıcağım saatleri değiştirmeyeceğim ha bu arada yaş boy kilo sorarsanız yaşım 16 kilom baya az 50 boyum 1.65-175 arasıydı en son sporda 2.haftama giriyorum

ANYA

80+
evet zararlıdır ne gerek vardı daha gençsin vücudun dinlemesi gerekir, gainer alsan bişi demem gainer istemiyorsan onu yerine pirinç tavuk falan bolbol ye daha mantıklı

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
Yanlış Bilgilendirme
kreatini alınca noluyor anlamıyorum tamamı idrarla atılıyor zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Toksarı
Tamamı vücutta birikilerek kullanılan bir şey, aralıklı olarak da kullanabilirsin yani bir gün geç içmen problem olmaz. Bu yüzden bedenini yorma, içemeyeceğin günler geç iç sorun olmaz bence.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
285
İsim
Erdoğan Aktaş
Beyler Bugün Hardline Monohydrate creatinim geldi içindeki ölcek tam dolcak şekilde alıp diktim 5gr alabiliyordu sanırım zaten içtikten sonra 2 litre su içtim ama her su içtiğimde 10dkda bi wc gidiyorum yani o içtiğim 2litre sudan sonra 10 - 15 dkda bi wc giderek 6 kere fln wc gitmişimdir şimdi gece oldu yine su içtim yine wc gidiyorum ne zaman su içsem wc gidiyorum bu nasıl iş aga bir de creatini bugün 19.00 civarı 5gr aldım yarın okula gitmeden önce almam gerekiyor o da sabah 07.00 oluyor yani 13 saat arayla 5gr daha almış oluyorum 24 saat olmadan sizce zararı olur mu yarın 7de aldıktan sonra her gün aynı saatte alıcağım saatleri değiştirmeyeceğim ha bu arada yaş boy kilo sorarsanız yaşım 16 kilom baya az 50 boyum 1.65-175 arasıydı en son sporda 2.haftama giriyorum
kral ben normalde karışmam birinin ne kullandığına herkes kendinden sorumlu 10 yıldır spor yapıyorum hemen hemen dostum elim bara değsin bir daha hareketleri doğru yapmadan yapmıyorsun demiyorum kesinlikle form oturmadan bir şey kullanma ne yerse ye ilk 3-4 ay ağırlıkları yerden alıp bir yere taşı yine gelişirsin ve 10 gr yükleme miktarı senin için çok fazla 10 gr kullanırsan ara vermen gerek 3/5 gr kullan ama tavsiyem en az 6 ay 1 yıl hareketlerin formu oturana kadar spora sürekli nasıl giderim sürekliliği nasıl sağlarım diye uğraş gerekli proteini karbonhidradını al bass en önemlisi SÜREKLİLİK unutma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi sakın bu söze aldanıp yüksek gr creatin almayın böbreğinizi elinize verirler

Son düzenleme:

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
cevabını raporladım red ededildi kaynakçalarla beraber raporladım eğer bu kezde red ederlerse forumda olay çıkartırım :ROFLMAO:
Kreatin Takviyesinin Etkileri
Performans Artışı: Kreatin takviyeleri, özellikle kısa süreli ve yüksek yoğunluklu egzersizlerde performans artışına neden olabilir. Bu, kreatinin kas hücrelerinde daha fazla fosfokreatin olarak depolanmasına yardımcı olmasından kaynaklanır, bu da ATP (adenozin trifosfat) üretimini artırarak enerji sağlar .

Kas Kütlesi Artışı: Kreatin, kas hücrelerine su çekerek kas hacmini artırabilir. Ayrıca protein sentezini artırarak kas büyümesini destekleyebilir .

Kognitif Faydalar: Kreatin takviyesinin bazı kognitif işlevleri de iyileştirebileceği yönünde araştırmalar bulunmaktadır. Özellikle yaşlı bireylerde hafıza ve bilişsel fonksiyonlar üzerinde olumlu etkileri olabilir .

Kreatin Atılımı ve Kullanımı
Kreatin takviyesi alan bireylerin bir kısmı, alım sonrası kreatinin tamamen idrarla atıldığını düşünebilir. Ancak bu tam olarak doğru değildir.

Kaslarda Depolama: Kreatin takviyesi sonrası, kreatinin büyük bir kısmı kaslarda fosfokreatin olarak depolanır. Bu rezervler, egzersiz sırasında hızlı enerji üretimi için kullanılır .

İdrarla Atılım: Alınan kreatinin vücutta kullanılmayan kısmı kreatinin adı verilen bir bileşiğe dönüşür ve böbrekler aracılığıyla idrarla atılır. Ancak bu, kreatin alımının etkisiz olduğu anlamına gelmez. Takviye edilen kreatinin bir kısmı kaslarda enerji üretim süreçlerinde etkin bir şekilde kullanılır .

Sonuç
Kreatin takviyesi almak, fiziksel performansı artırma, kas kütlesini artırma ve bazı kognitif faydalar sağlama potansiyeline sahiptir. Alınan kreatinin tamamı idrarla atılmamakta, bir kısmı vücut tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle kreatin takviyeleri, doğru ve düzenli kullanıldığında çeşitli faydalar sağlayabilir.

Kaynaklar
1-Kreider, R. B., et al. (2017). International Society of Sports Nutrition position stand: safety and efficacy of creatine supplementation in exercise, sport, and medicine. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 14(1), 18.

2-Jäger, R., et al. (2011). International Society of Sports Nutrition position stand: creatine supplementation and exercise. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 8(1), 6.

3-Antonio, J., & Ciccone, V. (2013). The effects of pre versus post workout supplementation of creatine monohydrate on body composition and strength. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 10(1), 36.

4-Rae, C., et al. (2003). Oral creatine monohydrate supplementation improves brain performance: a double–blind, placebo–controlled, cross–over trial. Psychopharmacology, 167, 428–429.

5-Hultman, E., et al. (1996). Muscle creatine loading in men. Journal of Applied Physiology, 81(1), 232-237.

6-Persky, A. M., & Brazeau, G. A. (2001). Clinical pharmacology of the dietary supplement creatine monohydrate. Pharmacological Reviews, 53(2), 161-176.

kral ben normalde karışmam birinin ne kullandığına herkes kendinden sorumlu 10 yıldır spor yapıyorum hemen hemen dostum elim bara değsin bir daha hareketleri doğru yapmadan yapmıyorsun demiyorum kesinlikle form oturmadan bir şey kullanma ne yerse ye ilk 3-4 ay ağırlıkları yerden alıp bir yere taşı yine gelişirsin ve 10 gr yükleme miktarı senin için çok fazla 10 gr kullanırsan ara vermen gerek 3/5 gr kullan ama tavsiyem en az 6 ay 1 yıl hareketlerin formu oturana kadar spora sürekli nasıl giderim sürekliliği nasıl sağlarım diye uğraş gerekli proteini karbonhidradını al bass en önemlisi SÜREKLİLİK unutma

Abi sakın bu söze aldanıp yüksek gr creatin almayın böbreğinizi elinize verirler
ağzı olan oturma organıyla konusuyor işte hocam. (yazık)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,484
Üyeler
145,625
Son üye
varex
Top Bottom