Neler Yeni

İnceleme Crucial Ballistix Tactical Tracer RGB RAM incelemesi ve Overclock performansı!

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Merhaba, bugün yaklaşık 4 aydır kullandığım RAM'leri inceleyeceğim. Neden 4 ay bekledim söyleyeyim, çünkü uzun kullanım testi gibi bir şey :D.
RAM'in kutusuna bakarak başlayalım.
ram kutusu.jpg

Göreceğiniz üzere çok basit bir kutuya sahip, Corsair'in RAM kutuları gibi olsa çok daha güzel olabilirdi.

RAM'lerin çalışır durumdaki görünüşü:
ram görüntüsü.jpg

Kasanın içerisinde gayet hoş duruyor ancak her şey dış görünüşü ile bitmiyor :).

Sahip olduğum RAM'ler "BLT8G4D32AET4K.M8FE1" ürün koduna sahip XMP ile 3200 MHz CL16-18-18-36 frekansına ve gecikmesine çıkabiliyor. RAM'ler Micron marka E-die çiplere sahip.
thaiphoon burner foto.png

RAM'lerin yazılımı mevcut, M.O.D (Memory Overview Display) adlı yazılım ile RAM'in tam bilgilerini, RAM'in sıcaklıklarını görebiliyorsunuz ve RGB ışıklarını ayarlayabiliyorsunuz.
mod1.png

mod2.png

mod3.png

Açıkça söylemem gerekirse yazılımı hiç beğenmedim, yazılımı birden fazla kez açabiliyorsunuz ve RAM'lerin RGB ışıklarını bug'a sokabiliyorsunuz!
mod4.png

Ayrıca bazı oyunları açtığınız zaman yazılım crash veriyor ve kapanıyor, bu da RGB ışıkların donması demek. Aynı şey ana monitörümün bağlantısını kestiğimde de oluyor, garip...
modhata.png

Şunu da söyleyeyim RAM'lerin Mystic Light ve AURA SYNC desteği var. Polychrome Sync veya RGB FUSION desteği var mı bilmiyorum ama anakartınızın RGB ışıkları ile senkronize çalıştırabiliyorsunuz. Ancak AURA SYNC ve Mystic Light ile kullandığınız zaman efekt seçeneğiniz azalıyor, bu durumda maalesef kötü olan ama daha fazla efekt sunan yazılım ile kontrol etmek bana kalırsa daha iyi.

Şimdi ise Overclock performansına bakalım.
overclokc.png

Gördüğünüz gibi 3200 MHz frekansında ve CL16-18-18-36 olan bu RAM'leri 3600 MHz frekansında ve CL16-18-19-36 gecikmesinde stabil şekilde kullanabiliyorum. Açıkçası bu RAM'lerin overclock performansının bu kadar olacağını beklemiyordum. Ayrıca overclock yardımı için @RevDeisDou'ya teşekkür ediyorum :D.

Değerlendirme zamanı!
RAM'in kendi performansı ve overclock performansı zaten kötü değil orasına bir şey demiyorum ancak benim gibi RGB delisiyseniz bu RAM'leri sırf yazılımı yüzünden önermiyorum, yazılım çok ama çok zayıf kalmış. Dediğim sorunlar düzeltilirse çok daha iyi olur.
Bu rehberi yaptığım tarihte bu RAM'leri 2x8 kit olarak 900 ₺'ye alabiliyorsunuz.
ballistix fiyat.png

Bunun yerine şu anda itopya'da şu anda tam 850 ₺ olan Corsair'in Vengeance RGB PRO RAM'lerini almak çok daha mantıklı bir seçim olur, en azından iCUE daha stabil çalışıyor :p.
itopya corsair ram.png

İnceleme bu kadar, şimdi dağılın. İyi forumlar :D.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Ne demek dağılın (!). Yararlı bir rehber olmuş sana ve @RevDeisDou 'ya teşekkürler.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
3733' de yaptık ama 2:1 moda geçtiği için gecikmeler artıyor. Bana kalsa daha da çıkardık ama...
Tam da 3800'e çıkmayı denediniz mi diye soracaktım :D
BCLK'yı 1900'e getirince 2:1 moda geçmiyor bildiğim kadarıyla.

• Beğen
Reaksiyonlar: Tera
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,212
Üyeler
140,788
Son üye
trk2818
Top Bottom