Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,575
İsim
Emre Zengin
@Emre Zengin Hocam merhaba, ssdyi değiştirdim kullanıyorum derken mavi ekran hatası yedim hemde daha oyun açmamıştım memu emulatörünü açıp kapatmıştım. Sorun ssd değil miymiş? problem nedir
Konuyu gördüm ancak laptobu daha yeni açabildim kusura bakma köydeyim internet falan arada çekiyor. 360 Total yüklüymüş. Kaldır onu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Konuyu gördüm ancak laptobu daha yeni açabildim kusura bakma köydeyim internet falan arada çekiyor. 360 Total yüklüymüş. Kaldır onu.
Öyleyse rahatınıza bakın hocam bozmayayım kafanızı, kaldırmıştım bu arada üstelik sanallaştırma açık olmadığı için mavi ekran vermiş memuda. Çözdüm problemi ancak ben yine csye giriş yapamıyorum(takmadan önce HDD de denemiştim onda da kapanıyordu) girişte kapanıyor. Eski ssd garanti bozuktu hocam video izlerken takılmalar yeşil ekrana dönmesi falan çok belli ediyordu şu an çok temiz kendini gösteriyor lakin neden sorun yaşamaya devam ediyorum?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,575
İsim
Emre Zengin
Öyleyse rahatınıza bakın hocam bozmayayım kafanızı, kaldırmıştım bu arada üstelik sanallaştırma açık olmadığı için mavi ekran vermiş memuda. Çözdüm problemi ancak ben yine csye giriş yapamıyorum(takmadan önce HDD de denemiştim onda da kapanıyordu) girişte kapanıyor. Eski ssd garanti bozuktu hocam video izlerken takılmalar yeşil ekrana dönmesi falan çok belli ediyordu şu an çok temiz kendini gösteriyor lakin neden sorun yaşamaya devam ediyorum?
Peki şuan CS 2 hariç diğer oyunlarda sorunsuzca açılıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Peki şuan CS 2 hariç diğer oyunlarda sorunsuzca açılıyor mu?
Hocam hemen gelip size sinirimle açıklama yapmak istedim yani pcye vurmak yerine yazıyorum şu an, benzer sorunlar yaşatıyor pubg steamden yükledim oyuna girişte mavi ekran veriyor. Bazen anlık yükleince oyun açmasam dahi emulatörler açıkken mavi ekran veriyordu anlık resetleniyor aynı önce ki gibi hiç yeni ssd takmamışım gibi ramlar problemliyse bunlara neden olur mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,575
İsim
Emre Zengin
Hocam hemen gelip size sinirimle açıklama yapmak istedim yani pcye vurmak yerine yazıyorum şu an, benzer sorunlar yaşatıyor pubg steamden yükledim oyuna girişte mavi ekran veriyor. Bazen anlık yükleince oyun açmasam dahi emulatörler açıkken mavi ekran veriyordu anlık resetleniyor aynı önce ki gibi hiç yeni ssd takmamışım gibi ramlar problemliyse bunlara neden olur mu?
Bu yeni mavi ekranları da paylaş bakalım oluşturduysa. RAM'lerde problem olunca oyun çöker ya da reset atar bilgisayar. Önceki mesajlara baktım da orada donanımsal RAM hatası demişim ama başka RAM'leri değiştirip kullanmıştın. Bu arada Windows'u UEFI mi kurdun? Windows arama kısmına msinfo32 yazıp ekran görüntüsü atar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Bu yeni mavi ekranları da paylaş bakalım oluşturduysa. RAM'lerde problem olunca oyun çöker ya da reset atar bilgisayar. Önceki mesajlara baktım da orada donanımsal RAM hatası demişim ama başka RAM'leri değiştirip kullanmıştın. Bu arada Windows'u UEFI mi kurdun? Windows arama kısmına msinfo32 yazıp ekran görüntüsü atar mısın?
Oluşturmuyor anında reset attığı için hocam mavi ekran verince kapatma özelliğini kapatabilirim de zarar verebilir galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burayı düzeltiyorum hocam yeni ssdyi taktıktan sonra oluşan minidumpları buraya bırakıyorum

Ekler

• 081024-8078-01.rar
    323.8 KB · Hit: 4
  • 081224-8234-01.rar
    320.2 KB · Hit: 4
  • 081324-8859-01.rar
    355.3 KB · Hit: 3
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Not: lolde dahi mavi ekran veriyor hocam aynı diğer ssd de olduğu gibi bu ssd de problem olmadığı anlamına gelmiyor mu? neyse ki anakartta 2 m2 ssd slotu var ikisini de kullanabilirim ama tamamen aynı şeyleri yaşadığıma göre ssd de problem yok mu yani
not: hocam ssdyi takmadan önce fark etmiştim hdd kullanırken lol oynarken atıyorum yan sekmelere geçersem ya da oyundan gir çık gir çık yaparsam kapanma durumları öyle yaşanıyordu hiç çıkmadan düzgün oynatıyordu

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,575
İsim
Emre Zengin
Oluşturmuyor anında reset attığı için hocam mavi ekran verince kapatma özelliğini kapatabilirim de zarar verebilir galiba

Burayı düzeltiyorum hocam yeni ssdyi taktıktan sonra oluşan minidumpları buraya bırakıyorum
Ekran kartı kaynaklı vermiş bunlarda. Başka ekran kartı bulmaya çalış eski yeni fark etmez.

O BIOS Switch'in yönünü tekrardan değiştirip de deneyebilirsin. Eğer iş yapmazsa farklı ekran kartı bulmaya çalış.

Top Bottom