Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,364
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Yazılım sorunlu dicem de sağlam driverler denemişsin zaten.

Ben gtx 1060 kullanıyorum. geçenlerde win 8.1 kullanıyordum dedim uzun zaman oldu şu nvidiayı güncelliyim bakalım performans felan iyileşir mi? İyicene mok ettim :D

Neyse yeni driver indirdim. 5-6 dakika sonra monitör mosmor. Kapattım her açtığımda aynı olay 5-6 dakika ve düz renk ya mavi yada mor böyle işte.
Aga ben napiyim? eski driver kodunu unuttum ettim derken Telefonda driver ara-ara ha bulucan en sonda buldum eski 2018 den kalma driveri yükledim sıfır sorun.

Küçük önerim Hiç kafanı yorma sat Nvidia ya geç. Küçük ihtimal Sorun olsa bile çözülmesi kesin

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Murat
Yazılım sorunlu dicem de sağlam driverler denemişsin zaten.

Ben gtx 1060 kullanıyorum. geçenlerde win 8.1 kullanıyordum dedim uzun zaman oldu şu nvidiayı güncelliyim bakalım performans felan iyileşir mi? İyicene mok ettim :D

Neyse yeni driver indirdim. 5-6 dakika sonra monitör mosmor. Kapattım her açtığımda aynı olay 5-6 dakika ve düz renk ya mavi yada mor böyle işte.
Aga ben napiyim? eski driver kodunu unuttum ettim derken Telefonda driver ara-ara ha bulucan en sonda buldum eski 2018 den kalma driveri yükledim sıfır sorun.

Küçük önerim Hiç kafanı yorma sat Nvidia ya geç. Küçük ihtimal Sorun olsa bile çözülmesi kesin
Önerin eski sürüm driverlar denemem mi? aslında benim de 2022 nisan aylarında ki driverlarda hiç sorun yoktu driver güncelledikçe sorunlar artmaya başladı, lakin eski driverları denediğimde de sorun yaşadığım için gerek duymamıştım ama dediğiniz gibi eski driverları deneyeceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Murat
Hocam sürücüyü bu yolla kaldırıp tekrardan kur bakalım: (Bir de şu CS 2'nin oyun dosyalarını doğrula hocam).
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-6900-series/amd-radeon-rx-6900-xt 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
Bu arada hocam, lolde falan mavi ekran almadım daha oynuyorum bir süredir

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,333
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Murat
CS oyun ayarlarını atabilir misin?
Lolde de verdi şimdi aynı şekilde, önceden yine cs dışındakileri oynuyordum şimdi iyice kötü oldu hani ya kırıcam bunu ya satıcam o evreye gelmek üzereyim problem düzelmedi kısacası. Sizi de çok yoruyorum çok özür dilerim ama problem çözülmüyor.

Son düzenleme:

ChristianSerratos

80+ Bronze
Aynı sorun vardı temiz bir formatla anca çözüldü driver güncelledikten sonra bazı oyunlar da siyah ekran verip son driverı siliyordu ilginçti

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Murat
Aynı sorun vardı temiz bir formatla anca çözüldü driver güncelledikten sonra bazı oyunlar da siyah ekran verip son driverı siliyordu ilginçti
Bende ufak ufak artıyor gibi bir durum oldu cs2 çıktığından beri problem oluyordu zaten ama diğer oyunları yine oynayabiliyordum sıkıntısız yeni gelen güncellemelerle iyice bozulmaya başladı son dönem hemen hemen her oyunda problem yaratmaya başladı
neyse ki emre hocamın son dediklerini yapmamla olay biraz daha düzeldi şimdi zırt pırt mavi ekran atmıyor en azından nadiren karşılaşıyorum şu an
ancak sürekli sürekli vermekteydi delirecek kıvama geldim de rahatladım şu an biraz lol falan rahat oynuyorum
formatın sorunu çözeceğini mi söylüyorsunuz?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,333
İsim
Emre Zengin
Lolde de verdi şimdi aynı şekilde, önceden yine cs dışındakileri oynuyordum şimdi iyice kötü oldu hani ya kırıcam bunu ya satıcam o evreye gelmek üzereyim problem düzelmedi kısacası. Sizi de çok yoruyorum çok özür dilerim ama problem çözülmüyor.
Sorun donanımlarda mı nasıl anlayabilirim? Ram test yaptım mesela
Bu ekran kartını başka bir sisteme takıp test eder misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,333
İsim
Emre Zengin
Biraz zor benim için, ama bir abime danışacağım problemin ekran kartında olduğunu anlamamın tek yolu bu mu?
Evet hocam. Çünkü mavi ekranlarda hep AMD'nin hatası vardı. Anlayacağız bakalım ekran kartında mı sorun var diye?

Top Bottom