Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
Formatladım hocam, ekran kartıdır işlemcisidir ana kartıdır sürücü yonga seti falan bunları topluca gösteren bir link vardı ama bulamıyorum
- Windows'u da tekrardan kurduktan sonra https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570 Buradan AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
- Buradan da https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-6900-series/amd-radeon-rx-6900-xt 24.5.1 Recommended (WHQL) yazan sürücüyü indirip kur.
- Bu ikisini yaptıktan sonra kalan sürücüleri Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyip kur hocam.
- Bunların hepsini yaptıktan sonra Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden bilgisayarı Yüksek Performans olarak ayarla bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
- Windows'u da tekrardan kurduktan sonra https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570 Buradan AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
- Buradan da https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-6900-series/amd-radeon-rx-6900-xt 24.5.1 Recommended (WHQL) yazan sürücüyü indirip kur.
- Bu ikisini yaptıktan sonra kalan sürücüleri Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyip kur hocam.
- Bunların hepsini yaptıktan sonra Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden bilgisayarı Yüksek Performans olarak ayarla bakalım.
Hepsini yaptım hocam yalnız d.o.c.p modu açık değil formatlamadan önce kapatmıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce de belirttiğim gibi bios switchi değiştirdiğimden beridir bilgisayarı her açtığımda kasma kasılma sorunlarıyla karşılaşmıyorum 2-3 kere resetlerdim en kötü düzelsin diye hiç olmuyor şimdi
belirtmem gereken diğer şey daha önce mavi ekran düzgünken % dolabiliyorken sonradan karmakarışık okunmaz olarak ekran vermeye başlamıştı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
Hepsini yaptım hocam yalnız d.o.c.p modu açık değil formatlamadan önce kapatmıştım

Daha önce de belirttiğim gibi bios switchi değiştirdiğimden beridir bilgisayarı her açtığımda kasma kasılma sorunlarıyla karşılaşmıyorum 2-3 kere resetlerdim en kötü düzelsin diye hiç olmuyor şimdi
belirtmem gereken diğer şey daha önce mavi ekran düzgünken % dolabiliyorken sonradan karmakarışık okunmaz olarak ekran vermeye başlamıştı
Şimdilik DOCP kapalı kalsın. 1 hafta böyle bir kullan bakalım. Mavi ekran ya da başka bir sorun çıkaracak mı diye? Eğer bir problem yaşamazsan 1 hafta sonra DOCP'yi Profile 1 olarak aç bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Şimdilik DOCP kapalı kalsın. 1 hafta böyle bir kullan bakalım. Mavi ekran ya da başka bir sorun çıkaracak mı diye? Eğer bir problem yaşamazsan 1 hafta sonra DOCP'yi Profile 1 olarak aç bakalım.
Peki hocam, ilk işim şu an cs2yi denemek

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Mavi ekrandan geliyorum hocam hemde cs2 değil lolden formatta çözmemiş durumu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Minidump oluşturduysa gönder bakalım.
Mavi ekran çıktıktan hemen sonra kendini resetliyor ekran durmuyor maalesef

Bırakın oynatmayı girdiğim gibi mavi ekran atıyor hemde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Oluşturmuyor demek ki. Bu RAM'leri teker teker takıp denemiş miydin?
En son sizle beraber uğraştıktan sonra hiç dokunmadım ramlara, a2 b2 şeklinde takılıydı takıp çıkarmamı öneriyorsanız yapayım

Normalde şu alt kısımda amdkmdag.sys yazardı bu sefer farklı
ayrıca 2023 mayıs sürücüsünü kullanıyorum cs oynatmasa da lolde falan sıkıntı yaşatmıyor şu an bana hocam

Ekler

• IMG_20240525_181811.jpg
    IMG_20240525_181811.jpg
    672.9 KB · Hit: 23
  • IMG_20240525_181852.jpg
    IMG_20240525_181852.jpg
    2.1 MB · Hit: 22
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
En son sizle beraber uğraştıktan sonra hiç dokunmadım ramlara, a2 b2 şeklinde takılıydı takıp çıkarmamı öneriyorsanız yapayım

Normalde şu alt kısımda amdkmdag.sys yazardı bu sefer farklı
ayrıca 2023 mayıs sürücüsünü kullanıyorum cs oynatmasa da lolde falan sıkıntı yaşatmıyor şu an bana hocam
O RAM'lerden sadece 1 tanesini A2'ye tak bakalım. AMD'nin son sürücüsünü yükler misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
O RAM'lerden sadece 1 tanesini A2'ye tak bakalım. AMD'nin son sürücüsünü yükler misin?
Hocam lolde falan hiç sıkıntı yok cs haricinde şu an, doğrusu tırsıyorum şu an bozmaya ahahhaa

Memtest86 yapmamı ister misiniz?

Top Bottom