Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
aynı şekil reis bendede 6500xt var aldığım güne lanet olsun diyorum 2 senedir ne wattmanı bitti ne mavi ekranı bitti ne ekran pikselleşmesi bitti ne fsrsi bitti yeminle ilk işim telefonu ve bilgisayarı yenilemek olucak nvidiadan şaşmam ben seninle beraberde gördük 6500xt den 6900xt ye kadar her kartta oluyor bu bide seninki high end sıvı soğutma modeliymiş
Wattmanı başlarda yaşıyordum atlattım ekran pikselleşmesi de başlarda oluyordu sonradan onlar kesildi de mavi ekran başladı. Evet benimki overclock için tasarlanmış bir model hemde hani arkadaşlarım alay ediyor 150 200klık pcsi var cs2 açamıyor diye hiçbir şey söyleyemiyorum :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI Afterburner ile clock kısmayı deneyin. -70 core -200 memory olsun mesela.
Tabi ki denerim işe yaramadığını düşündüğümden o kısımlarla oynamayı bırakmıştım önerinizi dinleyip deneyeceğim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Wattmanı başlarda yaşıyordum atlattım ekran pikselleşmesi de başlarda oluyordu sonradan onlar kesildi de mavi ekran başladı. Evet benimki overclock için tasarlanmış bir model hemde hani arkadaşlarım alay ediyor 150 200klık pcsi var cs2 açamıyor diye hiçbir şey söyleyemiyorum :D

Tabi ki denerim işe yaramadığını düşündüğümden o kısımlarla oynamayı bırakmıştım önerinizi dinleyip deneyeceğim
bi ara wattman bendede kesilmiştide şimdilerde 24 sürücülerinin 24.1.1 haricinde var bi ara mavi ekran alıyordum sistemi açtığım gibi sürümü tam hatırlamıyorum pikselleşme gene 24.1.1 harici vardı 24.5.1 deyim şuanda onda yok kısaca amd kart alınmaz ofis işlerine anca gider (6500xt falan) benim gözümde oyun için uygun değiller sürücüleri yüzünden

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
bi ara wattman bendede kesilmiştide şimdilerde 24 sürücülerinin 24.1.1 haricinde var bi ara mavi ekran alıyordum sistemi açtığım gibi sürümü tam hatırlamıyorum pikselleşme gene 24.1.1 harici vardı 24.5.1 deyim şuanda onda yok kısaca amd kart alınmaz ofis işlerine anca gider (6500xt falan) benim gözümde oyun için uygun değiller sürücüleri yüzünden
Aynen öyle pcyi zaten 2022 sonu almıştım 2023 ortalarına kadar mı ne almaya devam ettim sonradan düzeldi onları da acaba ekran kartı mı bozuk şu mu bozuk diye düşünürken sürücüden kaynaklı olduğunu anlamış oldum. Şimdi yaşamıyorken mesela eski sürücüyü tekrar yüklediğimde yine karşılaşıyorum. Mavi ekran problemi de sürücüden mi kaynaklı acaba

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Dur moralimizi bozma reis

Elbette kurabilirim ama içinde ki dosyalarım önemli silemem içindekileri o konuda ne yapacağım

Bir ara çözmüş gibi olduk ama tekrar problem yaşamaya başladım başta yaşadığım sorunlar düzeldi ama yeni sorunlar türedi şu mavi ekran gibi
amdyi sevmişimdir her zaman ancak soran olunca amd almayın diyorum benim gibi uğraşır durursunuz diyorum
Eğer çok fazla verin yoksa flash belleğinin içine atabilir misin? M2 SSD'nin yazma hızı çok düşük.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aynen öyle pcyi zaten 2022 sonu almıştım 2023 ortalarına kadar mı ne almaya devam ettim sonradan düzeldi onları da acaba ekran kartı mı bozuk şu mu bozuk diye düşünürken sürücüden kaynaklı olduğunu anlamış oldum. Şimdi yaşamıyorken mesela eski sürücüyü tekrar yüklediğimde yine karşılaşıyorum. Mavi ekran problemi de sürücüden mi kaynaklı acaba
o değişebiliyor ancak benim yaşadıklarımın %95 i sürücü kaynaklıydı minidump dosyalarında gösteriyor kendini

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Eğer çok fazla verin yoksa flash belleğinin içine atabilir misin? M2 SSD'nin yazma hızı çok düşük.
Maalesef tam 1 tb veri var ve silemeyeceğim veriler, google depolama alanı satın alayım oraya atarım

Aldım hocam yedekleyip dediğinizi yapıcam

o değişebiliyor ancak benim yaşadıklarımın %95 i sürücü kaynaklıydı minidump dosyalarında gösteriyor kendini
Benim problemi anlamaya çalışıyoruz reis sürücüden mi yoksa bir şey mi bozuk

Ekler

• 1716800743050.png
    1716800743050.png
    8.4 KB · Hit: 21
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Maalesef tam 1 tb veri var ve silemeyeceğim veriler, google depolama alanı satın alayım oraya atarım

Aldım hocam yedekleyip dediğinizi yapıcam

Benim problemi anlamaya çalışıyoruz reis sürücüden mi yoksa bir şey mi bozuk
İyi yapmışsın hocam. Verilerini buraya at bakalım. Sonra HDD'ye Windows'u kurup oyunlarda gene bir problem yaratıp yaratmayacağına bak bakalım. Windows HDD'ye kurulu olacağı için sistem biraz geç açılacaktır ve oyunlarda doku yükleme vb. şeyler biraz uzun sürecektir hocam. Bir de böyle test et bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
İyi yapmışsın hocam. Verilerini buraya at bakalım. Sonra HDD'ye Windows'u kurup oyunlarda gene bir problem yaratıp yaratmayacağına bak bakalım. Windows HDD'ye kurulu olacağı için sistem biraz geç açılacaktır ve oyunlarda doku yükleme vb. şeyler biraz uzun sürecektir hocam. Bir de böyle test et bakalım.
Hocam 1 tb dosya yüklemesi uzun sürmez umarım ahahaha

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Hocam eski ama farklı bir sürücüyü yüklüyodum yine biraz oynayabilmek için, mavi ekran verdi ve gözümün önünde % dolmaya başladı şaşırdım burda ne hata vermiş

Ekler

• 052824-7187-01.rar
    181.6 KB · Hit: 24

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Hocam eski ama farklı bir sürücüyü yüklüyodum yine biraz oynayabilmek için, mavi ekran verdi ve gözümün önünde % dolmaya başladı şaşırdım burda ne hata vermiş
- ASUS AI Suite kaldır hocam.
- TYPE-C'ye bir şey takılı mıydı?
Bu HDD'ye Windows'u kur bakalım hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
- ASUS AI Suite kaldır hocam.
- TYPE-C'ye bir şey takılı mıydı?
Bu HDD'ye Windows'u kur bakalım hocam.
Hocam yedeklemeye çalışıyorum ama çok yavaş, eski bilgisayarımda 600 gb bir hdd olacaktı kasasını bulayım kendi hddmi çıkarıp onu takacağım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Hocam yedeklemeye çalışıyorum ama çok yavaş, eski bilgisayarımda 600 gb bir hdd olacaktı kasasını bulayım kendi hddmi çıkarıp onu takacağım
Hangisi senin için kolay olacaksa öyle yap. M2 SSD'yi de çıkar ama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Murat
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,639
Üyeler
156,507