Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Hocam iyi haber mi kötü haber mi bilemedim, disk yönetiminde gösteriyor ssdyi ancak denedim ve cs2 oynayabiliyorum
M2 SSD üstünden işlem yapmadığımız için problem olmuyor sanırım. CS 2'yi ve Valorantı dene bakalım. Eğer 2-3 sorun çıkarmazsa mavi ekran vb. durum olmazsa sorunun M2 SSD olduğundan kesin emin oluruz. Eğer gene mavi ekran yersen M2 SSD'yi direkt sök hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
M2 SSD üstünden işlem yapmadığımız için problem olmuyor sanırım. CS 2'yi ve Valorantı dene bakalım. Eğer 2-3 sorun çıkarmazsa mavi ekran vb. durum olmazsa sorunun M2 SSD olduğundan kesin emin oluruz. Eğer gene mavi ekran yersen M2 SSD'yi direkt sök hocam.
Tamamdır hocam, 10 15 yıllık harddiskim problem yaratmıyor da şu ssd problem yaratıyor komedi resmen. 1 tb harddisk full dolu şu an ki hardiskim 640 gb hocam ve kasa içine yerleştiremediğim için şöyle kullanıyorum problem yaratır mı ya da bir tavsiyeniz var mı

Ekler

• IMG_20240529_170238.jpg
    IMG_20240529_170238.jpg
    353 KB · Hit: 5

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Tamamdır hocam, 10 15 yıllık harddiskim problem yaratmıyor da şu ssd problem yaratıyor komedi resmen. 1 tb harddisk full dolu şu an ki hardiskim 640 gb hocam ve şöyle kullanıyorum içine yerleştiremediğim için problem yaratır mı ya da bir tavsiyeniz var mı
Isınmasına bağlı belki bir problem olabilir daha önce öyle hiç kullanmadım çünkü. Bu M2 SSD'nin yazma hızı aşırı derecede düşmüş. Normalde o yazma hızı 5100 MB/s olması lazımdı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
Isınmasına bağlı belki bir problem olabilir daha önce öyle hiç kullanmadım çünkü. Bu M2 SSD'nin yazma hızı aşırı derecede düşmüş. Normalde o yazma hızı 5100 MB/s olması lazımdı.
kendi metal alanı vardı aslında ne fark eder bilmem ama sonuçta kasanın içiyle aynı olduğu yerde olacak ve eski kasa da öyle soğutan bir kasa değildi yani ısınıp ısınmadığını nasıl anlarım? Ssdnin yazma hızının düşmesi neye bağlı ayrıca ne oluyor o düşünce sebebi nedir?

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
kendi metal alanı vardı aslında ne fark eder bilmem ama sonuçta kasanın içiyle aynı olduğu yerde olacak ve eski kasa da öyle soğutan bir kasa değildi yani ısınıp ısınmadığını nasıl anlarım. Ssdnin yazma hızının düşmesi neye bağlı ayrıca ne oluyor o düşünce sebebi nedir?
%99 M2 SSD ömrünü tamamlayınca hızı düşüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
%99 M2 SSD ömrünü tamamlayınca hızı düşüyor.
Pcyi aldığım abim ssd de problem olduğunu düşünüyorum demişti, 2 3 gün takılayım şu an sadece amd hatalarından birini aldım oyun oynarken sonra da devam ettim zaten bir şey yok şu an 2 3 gün sonra döneceğim hocam. Çok yavaş pc kullanımım şu an oyun oynarken sorun yaşamıyorum ama onun dışında yavaş akıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Pcyi aldığım abim ssd de problem olduğunu düşünüyorum demişti, 2 3 gün takılayım şu an sadece amd hatalarından birini aldım oyun oynarken sonra da devam ettim zaten bir şey yok şu an 2 3 gün sonra döneceğim hocam. Çok yavaş pc kullanımım şu an oyun oynarken sorun yaşamıyorum ama onun dışında yavaş akıyor
HDD'den dolayı o yavaşlık hocam. Biraz idare etmeye çalış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
HDD'den dolayı o yavaşlık hocam. Biraz idare etmeye çalış.
Hocam mavi ekran falan kurtuldukta, yeni problem kilidi açıldı: nadir yapıyor ama yapıyor
örneğin cs2 oynarken maç bittiğinde birden dondu bir çalışır gibi oldu sonra yine donup kapandı kendini resetledi böyle olunca da açması zor oluyor açılmıyor bilgisayar ekran gelmiyor. Klavye mouse çalışıyor ardından onlar da kapanıyor ya da full çalışsalar da ekran yok üstelik defalarca resetlesem de gelmiyor ekran en sonunda düzeliyor bir kere gördüm daha bir defa da kardeşimde olmuş galiba dün akşam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Hocam mavi ekran falan kurtuldukta, yeni problem kilidi açıldı: nadir yapıyor ama yapıyor
örneğin cs2 oynarken maç bittiğinde birden dondu bir çalışır gibi oldu sonra yine donup kapandı kendini resetledi böyle olunca da açması zor oluyor açılmıyor bilgisayar ekran gelmiyor. Klavye mouse çalışıyor ardından onlar da kapanıyor ya da full çalışsalar da ekran yok üstelik defalarca resetlesem de gelmiyor ekran en sonunda düzeliyor bir kere gördüm daha bir defa da kardeşimde olmuş galiba dün akşam
CS 2 donduktan sonra sistem kendini mi resetliyor? Ekran kartının BIOS Switch'ini eski hale getirebilir misin tekrardan?

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
CS 2 donduktan sonra sistem kendini mi resetliyor? Ekran kartının BIOS Switch'ini eski hale getirebilir misin tekrardan?
Evet kendini resetliyor donduğu ekran bir kaç saniye kalıyor ardından reseti çakıyor. Peki hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Getirdim ve yine de 1 2 defa resetlemem gerekti açarken
bu arada D.O.C.P falan ayarlı değil bende bilginiz olsun

Son düzenleme:
Top Bottom