Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Evet kendini resetliyor donduğu ekran bir kaç saniye kalıyor ardından reseti çakıyor. Peki hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Getirdim ve yine de 1 2 defa resetlemem gerekti açarken
bu arada D.O.C.P falan ayarlı değil bende bilginiz olsun
DOCP'ye dokunma hocam.
Switchi değiştikten sonra tekrar kapanacak mı diye kontrol mu edeyim hocam?
Evet. Sistemde bir değişiklik olacak mı olmayacak mı bak bi.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam destan gibi olay valla ben dayanamaz çöpe atardım pcyi
Bir yeri düzeltiyoruz diğer sorunlu taraf çıkıyor valla. Bu reseti RAM'de tetikliyor olabilir. Arkadaşın ekran kartına bakalım nasıl çalışacak bu şekilde?

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
Bir yeri düzeltiyoruz diğer sorunlu taraf çıkıyor valla. Bu reseti RAM'de tetikliyor olabilir. Arkadaşın ekran kartına bakalım nasıl çalışacak bu şekilde?
Hocam bios switchi degistikten sonra da reset yedi ve yedikten sonra hemen açilmiyor kac defa resetlediysek artik, ayrica ilk baslarda oldugunda tek ram takiliymis fark etmemistim öyle de sorun vermiş çift rami takinca da sorun verdi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam bios switchi degistikten sonra da reset yedi ve yedikten sonra hemen açilmiyor kac defa resetlediysek artik, ayrica ilk baslarda oldugunda tek ram takiliymis fark etmemistim öyle de sorun vermiş çift rami takinca da sorun verdi
Bir de tek RAM takılı dedin ya şuan o takılı olanı çıkarıp diğerini A2'ye tak BIOS'u anakart üstünden sıfırlayıp.

Eğer gene aynı sorunu yaşatırsa bu sefer ekran kartını diğer PCIe slotuna tak hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
Bir de tek RAM takılı dedin ya şuan o takılı olanı çıkarıp diğerini A2'ye tak BIOS'u anakart üstünden sıfırlayıp.

Eğer gene aynı sorunu yaşatırsa bu sefer ekran kartını diğer PCIe slotuna tak hocam.
Evet tek ram takılıydı sorun verdi, fark edince ikisini de taktım oyunda kasmalar pek yok hızlandı pc oynarken rahat oynatıyor. Çift ram ile de hata verince size yazdım zaten. İkinci rami de sadece takıp denerim dediğiniz gibi. anakart üstünden dediğiniz daha önce yaptığım pimlerden mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Evet tek ram takılıydı sorun verdi, fark edince ikisini de taktım oyunda kasmalar pek yok hızlandı pc oynarken rahat oynatıyor. Çift ram ile de hata verince size yazdım zaten. İkinci rami de sadece takıp denerim dediğiniz gibi. anakart üstünden dediğiniz daha önce yaptığım pimlerden mi?
Evet bahsettiğim o CLRTC iki pinli yer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat

Ekler

• IMG_20240602_175720.jpg
    IMG_20240602_175720.jpg
    924.6 KB · Hit: 8
  • IMG_20240602_175659.jpg
    IMG_20240602_175659.jpg
    1.2 MB · Hit: 10
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
Hocam kasanin içine bakarken tozlari alayim derken bu kabloyu çikarttim yanlişlikla parmagimin degdigi kablo bu nereye takilacak?
Yanliş hatirlamiyosam işlemcinin sogutmasiyla alakali bir şeydi oraya bir yere takiyordum hazir bu problem olmuşken macun da süreyim dedim. Siz yine de beni aydınlatin hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam kasanin içine bakarken tozlari alayim derken bu kabloyu çikarttim yanlişlikla parmagimin degdigi kablo bu nereye takilacak?
TYPE-C kablosu o sanırım. Anakartın arka giriş kısmına takılıyor bu kablo. Kablo oraya mı takılıydı önceden?

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
TYPE-C kablosu o sanırım. Anakartın arka giriş kısmına takılıyor bu kablo. Kablo oraya mı takılıydı önceden?
Hocam kablo zaten anakarta bağlı, gorselde attiğim sivi sogutmaya bağli diye hatirliyorum ama girişi bulamadim

şuraya bir yere bagliydi galiba

Ekler

• IMG_20240602_212214.jpg
    IMG_20240602_212214.jpg
    1.3 MB · Hit: 5

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam kablo zaten anakarta bağlı, gorselde attiğim sivi sogutmaya bağli diye hatirliyorum ama girişi bulamadim

şuraya bir yere bagliydi galiba
Senin bu sıvı soğutma modelin neydi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Murat
Tamam hallettim hocam dusundugum yere takiliyormuş, clrtcye vidayla 5 10 saniye de bastirdim dediginiz gibi tek ram ile kullanicam

Şöyle, modelini bilmiyorum hocam

Ekler

• IMG_20240602_213759.jpg
    IMG_20240602_213759.jpg
    1.1 MB · Hit: 4
Top Bottom