Neler Yeni

CS:GO 1660Super Yüksek Isı ve FPS Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar sistemi yeni topladım herhangi bir grafik ayarı yapmadım, en son driver güncellemesini yaptım fakat, CS:GO'da 1080p yüksek ayarlarda 200-250 bandında seyrediyorum hatta bazen 180lere kadar düşüyor, bazende 320lere kadar çıkıyor. Çok nadir de olsa saliselik kasmalar hissediyorum. Ayarları en düşüğe getirmeme, hatta nvidia performans optimizasyonu yapmama rağmen halen aynı fps değerlerinde kalıyorum. En yüksek ve en düşük ayarlarda fps farkının olmaması enteresan geliyor. Ayrıca ekran kartım 75-76 dereceleri bulduğu oluyor. Yüksek fps alma derdinde değilim fakat aynı sistemin benchmark videolarında 300-350 altına inmiyorlar, 2 gün önce aldığım sistemin böyle olmasının nedenini anlıyamıyorum. Farklı bir oyunda akıcı oynayamamaktan korkuyorum.

Ekran Kartı : Asus Tuf 1660Super 6gb
İşlemci: 10400F
Ram : 2x8 16GB
Kasa: Corsair Spec Delta

10 dakikalık Furmark Testim 79 derecede çıktı.

FPS ve Sıcaklık sorunum hakkında yardımlarınızı bekliyorum iyi bayramlar.
*Ekran kartı forumda sordum fakat cevap gelmediği için burdan tekrar açtım. Affola.

Ekler

• csgo.png
    csgo.png
    3.7 MB · Hit: 48

Techno08

80+ Gold
Ekran kartının termal macununu yenileyebilirsin birde kasanın hava akışı falan nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartının termal macununu yenileyebilirsin birde kasanın hava akışı falan nasıl?
Bilgisayarımı dün kurdum hocam. Eski tip bilgisayar masalarının sağ alt köşesinde bulunan yere koydum. ön arka açık sağ sol kapalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Furmark testiniz hava akışınız kötü iste normal ama csgoda kasmalar olurken acaba fps in yanındaki +var değeri artıyormu ?
+graph yazarak bakabilirsiniz konsola
pingi soruyorsanız 80 pingi indiremiyorum internetim biraz kötü fakat, neden arasıra ve anlık oluyor pingden dolayı olsa sürekli olması gerekmiyor mu ?

DeeperWeys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,538
İsim
mustafa öner
Instagram
https://www.instagram.com/deepervlt/
Steam
https://s.team/p/ctbm-pnrc/pttgcgtm
Twitter
DeeperWeys
Discord
deeperweys
pingi soruyorsanız 80 pingi indiremiyorum internetim biraz kötü fakat, neden arasıra ve anlık oluyor pingden dolayı olsa sürekli olması gerekmiyor mu ?
fps in yanındaki +var değeri artıyormu ? diye sordum o fps inizden alakalı pingin altına olan değer pingten alakalıdır benim sorduğum sistem ile alakalı olan tam fps in yanındaki olan değer

Top Bottom