Neler Yeni

CS:GO Aldığım FPS Düşük Mü?

krldogukan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
dogukan demir
Psikolojik olarak demiyorlar, daha akıcı oluyor. FPS arttıkça frame time değeri düşer yüksek fps her zaman daha iyidir. 75 HZ monitörde 200 fps aldığında 75'ini hisseder ama frame time yüksek fpsde daha düşük olduğu için daha akıcı gelir. Deneyince sen de hissedersin. Ben de 144 hz monitörde 144 fps ve 300 fps farkını çok rahat anlıyorum, daha akıcı hissettiriyor.
dostum eğerki frecesyn açarsan haklısın akıcı hissettirir fakat açmadan oynarsan normal şekilde 75 veya 144 görürsün bende en başta akıcı falan diyordum testler yaptım kendi kendime ve aslıda psikolojik olduğunu gördüm

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
hz fps etkilemez senin monitörün saniyede sadece 75 fps i verebilir 300 fps alıyorum daha akıcı diyenler psikolojik olarak diyorlar senin monitörün 60 hz ise monitörün sadece 60 fpsini gösterebiliyor
Aynen güzel dedin. Bende iste onu anlamiyorum. Ozaman tüm fps bosuna.
o kadar yüksek fps ve ekran o fps temsil edemiyor

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş
Dostum yanlış bilgi vermiyorum, ekran kartlarının amacı zorlanmaktır. En sağlıklısı ve en performanslısı %95 ve üstü kullanımdır. Ömrünü falan etkilemez, olması gereken o aslan :)
cs go gibi bir oyunda %95 kullanıma gerek yok diyorum ama sen bildiğini okuyosun zaten cs go fps testlerinde very high ve very low olarak yaparlar nedeni oyun çok eski olduğundan ekrankartı kullanımı çok az olsa bile cayır cayır oynatır %99 kullanım gereksiz bu klasik bir mantıkla 3 saat cs oynayan biri var diğelim 3 saat boyunca kart %95 aldığı fps diğelim 300 olsun 60 hz monitör olsun %60 kullanımda 200 fps olsun 60 hz monitör olsun adam iksinde de baktığı ekranda oyunu 60 fps olarak görücek. tüm dünyada aynıdır sadece teknolojide değil yapılan ürünler zamanla bozulmaya uyarlanır sebebi de bi daha alınması içindir %99 kullanım da kullandığın ekran kartının performansı zaman geçtikçe azalır aslan .

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
60 Hz monitör ve 60 FPS ile 60 Hz monitör, 300 FPS arasında dağlar kadar fark var. Bi kere input lag ve frametime farkı var bariz. Bazı arkadaşlar ordan burdan duydukları şeyleri bilgi edinmiş gelip yardımcı olmaya çalışıyor ama yanlış.

krldogukan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
dogukan demir
Aynen güzel dedin. Bende iste onu anlamiyorum. Ozaman tüm fps bosuna.
o kadar yüksek fps ve ekran o fps temsil edemiyor
yeni eğerki sadece cs go oynicaksan belki gereksiz olabilir ama belki diyorum başka oyunlar oynicaksan güzel sistem lazım cs go işlemci tabanlı bir oyun fakat çoğu oyun işlemci tabanlı değil ekran kartı üzerinden gidiyor

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
dostum eğerki frecesyn açarsan haklısın akıcı hissettirir fakat açmadan oynarsan normal şekilde 75 veya 144 görürsün bende en başta akıcı falan diyordum testler yaptım kendi kendime ve aslıda psikolojik olduğunu gördüm
FreeSync ile bu olayın alakası yok, FreeSync açtım 300 fps daha akıcı oldu diye bir olay yok.

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
1024X768 4:3 Tam ekran tüm grafik ayarları en düşükte msaa 2x
İnferno ve dust 2 de rekabetcide ortalama 200 FPS
Awp lego Aim Redline gibi topluluk sunucularında da 270 civarı bana düşük geldi sistemim imzamda kisaca
1600 af 8gb 3000mhz RAM GTX 1660
iyi bence

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş
freesync ve gsync teknolojisi yırtılmayı kaldırmak amaçlı kullanılan teknolojilerdir zamanında g sync donanım olarak belirli mönitörlerde varken şu an yazılım olarak uyarlanmış ve freesync olan mönitörlerde ekran kartın uyumluysa kullanırsın amd ekran kartları freesync nvdia kartlar g sync içindir kolay gelsin

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
CSGO'da ayarları ne kadar FULL'e alırsanız alın ekran kartının tamamını kullanaamıyor.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Herkes 60 Hz ise 1000 FPS alsan bile fark etmez vs. falan demiş. Bu yanlış bir bilgi ama bunu geçiyorum. Kimse adama cevap vermemiş. Sorunun büyük ihtimal 8GB RAM'den kaynaklanıyor. CS:GO'da RAM çok önemli bir faktör. 20-30 FPS kadar fark oluşturuyor ve dropları önlüyor. Drop dediğim 200-300'den 50-60 değil yanlış anlaşılmasın. 200-300'den 180-150 düşmesinden bahsediyorum. Şimdi çıkıp burda bana "CS:GO'ya 8GB RAM yeterli" demesin gidip YouTube'da "CS:GO 8GB vs 16GB" yazarak bulduğu videoları izlesin. Ha bu arada CS:GO çoğunlukla işlemci kullanan bir oyun olduğu için ekran kartının pek bir önemi yoktur.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
Herkes 60 Hz ise 1000 FPS alsan bile fark etmez vs. falan demiş. Bu yanlış bir bilgi ama bunu geçiyorum. Kimse adama cevap vermemiş. Sorunun büyük ihtimal 8GB RAM'den kaynaklanıyor. CS:GO'da RAM çok önemli bir faktör. 20-30 FPS kadar fark oluşturuyor ve dropları önlüyor. Drop dediğim 200-300'den 50-60 değil yanlış anlaşılmasın. 200-300'den 180-150 düşmesinden bahsediyorum. Şimdi çıkıp burda bana "CS:GO'ya 8GB RAM yeterli" demesin gidip YouTube'da "CS:GO 8GB vs 16GB" yazarak bulduğu videoları izlesin. Ha bu arada CS:GO çoğunlukla işlemci kullanan bir oyun olduğu için ekran kartının pek bir önemi yoktur.
Dostum yazdıkların doğru fakat yani arta artsa 8 daha alınca 20 FPS artar yani benim sorunum beklediğimden biraz daha düşük değerler almam üstelik FPS artışı için yapmadığım şey de kalmadı nvidia ayarlarini yaptım oyun içi ayarlarını yaptım Windows ayarlarını fln yani bide bunları yapmasam demekki daha da düşük FPS alacağım artık parçalarda sorun olduğunu düşünmeye başladım

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Dostum yazdıkların doğru fakat yani arta artsa 8 daha alınca 20 FPS artar yani benim sorunum beklediğimden biraz daha düşük değerler almam üstelik FPS artışı için yapmadığım şey de kalmadı nvidia ayarlarini yaptım oyun içi ayarlarını yaptım Windows ayarlarını fln yani bide bunları yapmasam demekki daha da düşük FPS alacağım artık parçalarda sorun olduğunu düşünmeye başladım
Bende 1600 AF'li bir sistem kullanıyorum. 200-250 arasında değişiyor FPS'im. Sen bir de 2K'da oynuyorsun sanırım. 1280x960 çekip denermisin? Pek fark olacağını sanmıyorum ama...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,884
Üyeler
149,098
Son üye
yasntnc0
Top Bottom